Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Ili vidi sa njima da li moze da se proveri ili bi morali, kada krenes da ga koristis a brzina je drasticno manja, da te spuste na prvi paket koji je tvoj max zbog tehnickih uslova na centrali. Svakako bi bilo neozbiljno da placas 20 a da imas max 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jebo te bog ceo dan imam problema sa netom.Veza puca stalno.Dva minuta ne moze da izgura.Tri puta pricao sa tehnckom sluzbom,nema sta nismo isprobali,cak i otisao i promenio ruter...i to opet i dalje isti kurac.

Sve moguce je iskljuceno sem toga da je telekom jeo govna kada su mi uvodili broj i koristili govna od kablova koji vode do uticnice i koji mogu da teraju samo dial up u picku materinu.Malo malo pa imam neko sranje sa netom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Буразер је имао исти проблем код Верата. Узео је пакет од 6Mbit и стално је пуцала веза. Неки цар из техничке подршке је разговарао с њим дуго и утврдили су да постоји неки проблем са мрежом и са 6 су спустили на 4.5Mbit, па сада ради савршено. Спустили су и цену, свака им част.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хах да, ни ја нисам могао да верујем. Супер је Верат, стварно су љубазни и услужни, нема полусатног чекања на јављање некога из техничке службе, брзо ураде све што треба, баш су профи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto njuza? Posle poslednjeg masovnog povećanja brzina ADSL linija mnogo ljudi dobilo je brzine koje njihove parice ne mogu da izdrže. To se standardno rešava vraćanjem na konzervativnije vrednosti, tj manje brzine. Mislio sam da su se do sada ti problemi iskorenili, ozbirom da je prošlo dosta vremena. Dodatni šlag na tortu ako vam je sranje parica je da se tokom lošeg vremena problem pogoršava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Неки цар из техничке подршке је разговарао с њим дуго

 

овај део ме је подсетио на ово:

 

nein-you-hang-up-first.jpg

 

Zašto njuza?

 

због тога што је у србији неко из техничке подршке на љубазан начин дао решење

Share this post


Link to post
Share on other sites

И то у пола један ноћу, реци каква романтика.

 

Zašto njuza? Posle poslednjeg masovnog povećanja brzina ADSL linija mnogo ljudi dobilo je brzine koje njihove parice ne mogu da izdrže. To se standardno rešava vraćanjem na konzervativnije vrednosti, tj manje brzine. Mislio sam da su se do sada ti problemi iskorenili, ozbirom da je prošlo dosta vremena. Dodatni šlag na tortu ako vam je sranje parica je da se tokom lošeg vremena problem pogoršava.

 

Колико је компликовано решавање тог проблема? Да ли се ради само о кућним инсталацијама или је проблем до уличне мреже?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 99% slučajeva problem je do ulične mreže, i tu korisnici ne mogu ništa (mada ako je stara zgrada može biti trista čuda u pitanju). Do sada nisam video da se išta drugo radi osim smanjenja brzine. Jedino ako je neko buržuj i ima debele veze pa da mu prekopaju celu trasu. Ali o tome bih voleo da čitam ako se ikad desi, jer nema nikakve logike ako već ima tolike pare i veze pa može da provuče optiku tuda. :haha:

 

@ Generalni

 

Spot on.

Edited by Vitamin K Experience

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da radim,koga da ubijem,kome oci da kopam,kome moje srce ranjeno da nudim....Pucanje veze mi se desava periodicno otkad imam adsl,ali ovo sto se danas desilo mu je jebalo kevu za oskara.Brzina mi je povecana pre vise od godinu dana poslednji put,i nije bilo ovakvog haosa do jutros.

SNR Margin 6.0

Line Atentuacija 35.0

 

cemer i jad

Share this post


Link to post
Share on other sites

исто је било и нама

прво почне да пуца једном или двапут дневно

после оде у курац, пуца на сваких неколико минута

 

јеботе мрежа у Житишту је боља од мрежа по Београду

Share this post


Link to post
Share on other sites

узети у обзир да је преко централе у центру града, преко које се тренутно фура саобраћај, Драга Машин рекла Салету Обреновићу да га жели чврсто

 

ни тад бендвидтх није могао да издржи толико података, што каже Чеда, вероватно су пукле неке парице

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo to, da imam fotke nekih regleta što sam video u matorim zgradama u centru ljudi nikad ne bi pomišljali da uzimaju ADSL. :haha:

 

хахаха, дај неке детаље

 

Na prvu loptu, jedna žena iz okoline Beograda relativno često zvala u sred noći da mi se žali na muža i razgovara o bezbednosnim rupama u mreži provajdera u kome radim, onda neki lik iz Kruševca obožavao posle 02am da zove i hvali mi se kako je ometačem ubio sve provajdere tamo ali nas nije jer gotivi našu podršku. Mrzi me dalje da se prisećam i idem u detalje. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izgleda bog!

Posto sam otpisao sve mogucnosti da je problem s kompom,ruterom i kablovima,ganjao sam kuda kabl ide iz uticnice i imam sta da vidim posle 10 metara.

Mentol iz Telekoma koji je uvodio telefon back in a days,kada je nastavljao kabl od ulaza gajbe do moje sobe je genijalnom metodom spojio zicu i uzemljenje zajedno sa jednom zicom u nastavku,a drugu posebno.E zbog toga sto su uzemljenje i zica nastavljeni na jednu zicu,sve ove godine imao sam duplo slabiji signal,koji je verovatno povecanjima brzine sve teze gurao konekciju.A spojene su tako sto ih je priblizio i ulepio izolirkom,bez ikakvog jaceg uvrtanja kako bi se zice povezale.Sad sam otkacio uzemljenje od te dve zice i povezao kako dolikuje i za sada je sve normalno, SNR margina skocila momentalnp,veza jos nijednom nije pukla....ako je to,a trenutno mi se cini da jeste,mojim mukama je dosao kraj.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Je l ima neko preporuku za pouzdani Adsl Annex A Wifi ruter? Wifi na Tplink w8901g je danas odapeo generalno a ne bih iz firme da uzimam Zyxel, muka me hvata od istih. Kabl radi jos uvek svakako ali ne bih da cekam da odapne u potpunosti. Do juce je posao zavrsavao savrseno. Gledao sam neke Linksys rutere u rangu 60-80e a svi kukaju na los Fw i stavise los rad rutera nakon upgrade-a. Svakako je moguce da su to noob useri koji pojma nemaju o cemu pricaju pa se nadam da neko odavde koristi nesto konkretno sto bi mogao preporuciti. Kineze bih zaobisao u sirokom luku ukoliko je moguce. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...