Jump to content

Recommended Posts

Jebiga neznam gde da stavim, a blizhi je gothu nego ijednoom drugom pravcu. Naime ja sam chuo Inkubus Sukkubus, Corvus Corax, Medieval Babes i josh gomilu drugih. E sad poshto mi je kaseta trebnutno kod ortaka nemogu da se setim shta sve ima. Koja je po vama najbolja grupa?

Edited by TtuEd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inkubus Sukkubus nisu neofolk vec paganski folk rock koji se svojevremeno iz komercijalnih ucurio na gothic scenu i to mislim posle turneje po Nemackoj. To ti mogu pouzdano tvrditi posto sam znao Tonija jos dok nije izdao prvi album sa njima. Corvus Corax su medieval, Medeival Babies isto tako nesto. Klasican neo folk su Death in June i svi ostali klonovi i derivati, te neki originalniji projekti poput Hagalaz' Runedance (moj favorit)...

Mada je neo-folk u biti po poreklu blizi industriji, a sam David Tibet je ispljuvao gothic u pesmi Gothic girl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fintroll i svi ostali viking metal bendovi nemaju veze sa ovom pricom, bas kao ni klasican folk. Neofolk je muzicki pravac/pogled na svet koji je delom proizasao iz evropske industrije... BTW, Orthodox Celts su ljakse bend. Ako neko vec hoce da slusa irsku muziku onda jenajbolje poceti sa Dablinersima na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako hocete pravu irish folk grupu u istom fazonu orthodox celta...poslusajte Tempest...
Slazhem se sa Gwydionom. Dublineri su FEEENOOOOMMMEEEENNNAAAAALLLLNIIII AAAAAA OOOOBBBOOOZZZZHHHHAAAVVVAAAAAMMMM IIIIIIHHHH :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ja recimo gotivim neki hm etno shta li je ' Falkenbach' oni su sjuper. Gwydione koji je najbolji album od Death in June??? :? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je 'But, What Ends When The Symbols Shatter?' najprijemciviji od njihovih albuma... njega sam najvise slusala i on mi se u celosti najvise dopao. A svidja mi se i ona 'Guilty Have No Past' kolekcija, mada je to vise gothic rock. Ostali albumi imaju i dobrih i losih momenata, meni povremeno i neslusljivih, ali to je opet individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja imam The Guilty Have No Past i to veruj mi meni ne zvuci niti malo kao bilo sta priblizno gothic rocku.

 

OK, nisam bila dovoljno precizna: mislila sam uglavnom zbog ritma, koji je priblizniji nekakvom gothic rocku nego na 'Symbols...'. Poslusaj recimo 'Nothing Changes'. {dobro, mozda se to ne zove gothic rock nego post punk ili kako vec, ali fakat je da su na ranijim radovima bili dosta udaljeni od hm, neo-folka...}

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da su raniji radovi dalje od neofolka. Poslusaj Current 93 rane radove i to je sasvim drugacija prica. Jedan lik sto je bio u TOPY mi je davno pustao neke trake sa ranim snimcima Current 93 i to je najgrdji industrijski zvuk i to veoma netalentovano odsviran.

 

Sa druge strane Death in June su izasli iz panka i izmesali se sa industrijom. Neofolk je dosao kasnije...

 

Goti su se nalozili na Death in June zato:

 

1. sto su imali ritam masinu

2. zato sto su imali death u imenu i totonkopf.

 

No, iskreno govoreci, cela prica oko Death in June i slicnih grupa se bas i ne uklapa u klasicnu goth pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja imam The Guilty Have No Past i to veruj mi meni ne zvuci niti malo kao bilo sta priblizno gothic rocku.

 

OK, nisam bila dovoljno precizna: mislila sam uglavnom zbog ritma, koji je priblizniji nekakvom gothic rocku nego na 'Symbols...'. Poslusaj recimo 'Nothing Changes'. {dobro, mozda se to ne zove gothic rock nego post punk ili kako vec, ali fakat je da su na ranijim radovima bili dosta udaljeni od hm, neo-folka...}

 

Ok smile.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si samo nisam mislio na gote ovde nego na gote napolju. Naravno da se svi goti ne loze na Death in June, ali ako bi poredili u njihovoj publici ima mnogo visegota nego sto ih ima medju fanovima Current 93. Naravno, opet govorim o gotima napolju...

 

BTW, evo ti tekst Gothic Love Song (Current 93)koji jako lepo govori o sve primetnijem, ali jos uvek precutkivanom, razlazu izmedju gota i neofolk naroda koji ce posle ovogodisnjih nereda na Gothic Treffenu mozda biti jos ocigledniji....

 

A Gothic Love Song

 

i'm clicking your fingers for a gothic twilight

that actually existed just in your head

your fingernails painted black or bloodred

i forget

and your fake-leather volumes jabbering on hell

manifest decadence was what you hoped to exhale

your eyes tried so hard to glitter

 

a star-snuffing black so you opened your books

and you opened your legs and so opened your heart

and let in the badness you claimed as your friend

 

with un-angels hovering like flies around the orchard

that had covered your soul their empire increasing

and your country deserted by your self

 

the bells of st. mary call us to remember that life is with end

and the gestures can kill us moreover destroy

and there is one judgment only

 

your letters came daily in french or in german

but they meant to me nothing i caught the slow chords

and dry ice fogging your mind

 

i see all too clearly now why you could be discarded

and though i could pray for you i probably shan't

having had my cup filled up with your lies and your make-up

 

you were nothing thinking you're something

 

and nonetheless i still write this gothic love song

a sign to myself and the memory of my past

i still write this gothic love song

a sign to myself and the memory of my past

and a way to shut out your face

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da su raniji radovi dalje od neofolka. Poslusaj Current 93 rane radove i to je sasvim drugacija prica. Jedan lik sto je bio u TOPY mi je davno pustao neke trake sa ranim snimcima Current 93 i to je najgrdji industrijski zvuk i to veoma netalentovano odsviran.

 

_Odsviran_?!? Slusala sam nesto malo tih ranih stvari i to su uglavnom semplovi kojecega (Kroulija, nekih horova i sl.) sa nekim haoticnim drljanjem u pozadini... stvarno, vise volim da cujem njihove pesme iz 'apocalyptic folk' perioda, posebno one gde peva Rose McDowall. Ali mislim da se rani DIJ i C93 ne mogu bas usporediti, iako su kasnije postali tako reci isti... mislim rani Death in June su makar slusljivi wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom se slazem sa tobom Ja imam sve od Curent 93, a danas sam narocito srecan i ponosan posto sam nabavio i Faust i sada mislim da imam bas sve, no mislim da su ovo bili snimci koji nisu objavljivani. U krajnjoj liniji ako mislis na Crowleymass to je slusljivo. Ni Dogs Blood Rising nije bas tako neslusljiv. Da si cula ono sto sam ja cuo, a lik je te snimke bio dobio da li od pevacice Current 93 ili od Alaure iz Psychic TV vec sam zaboravio, znala bi sta znaci rec nesluisljivo smile.gif)) U krajnjoj liniji sve je to i pocelo od Throbbing Gristle a to je definitivno tesko za slusanje i bas mi se sad vrti u plejeru tako da sam veoma inspirisan da pricam o neslusljivoj muzici smile.gif))

 

E da, kad smo vec kod Death in June kako vi ljudi gledate na Wall of Sacrifice? Meni taj album u pocetku uopste nije ulazio u usi ali sada mi je odlican...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

... U krajnjoj liniji sve je to i pocelo od Throbbing Gristle a to je definitivno tesko za slusanje i bas mi se sad vrti u plejeru tako da sam veoma inspirisan da pricam o neslusljivoj muzici smile.gif))

 

E pa, meni je prag neslusljivosti muzike ocigledno mnogo nizi smile.gif Od ranih Currenta sam letimicno poslusala Nature Unveiled i Dawn ako se dobro secam, a onih prvih nekoliko pesama na Emblems redovito preskacem osim ako bas hocu da ubedim sebe da je to slusljivo wink.gif U svakom slucaju meni je nekako najlepsi side projekat Nature & Organisation, iako nekako imam utisak da je on najpotcenjeniji kod hardcore C93 fanova...

 

E da, kad smo vec kod Death in June kako vi ljudi gledate na Wall of Sacrifice? Meni taj album u pocetku uopste nije ulazio u usi ali sada mi je odlican...

 

Naslovna stvar i Heilige Leben me stvarno ozbiljno sprecavaju da svarim taj album... ali 'Giddy Giddy Carousel' i 'Fall Apart' su lepe. Kao sto rekoh vise mi se dopada 'softer side' Death in Juna... mada, u zadnje vreme pocinju da mi se svidjaju neke stvari sa Cathedral of Tears kolekcije (tipa Hidden Among the Leaves i sl.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

eh ,tek sam sad provalila da je Gwydion stavio text za Gothic love song.....hail ,brate....bash volim tu stvar ...kao i ceo album...a od Death in June sam jedino Nada zdravo slushala a ostale albume ne mogu da komentarishem jer ih imam na MP3 (shto je shame)....e, lepo shto si definisao neofolk ,ipak je to neshto shto se kombinuje sa semplovima ,ritam mashinama i zvucima a izvorna irska ,skadinavska i ostala muzika je neshto sasvim drugo , eh....

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo bozo .. vidi se ko je najveci neo folk fan ovde ...

slozio bih se sa tobom da Death In June nisu imali mnogo toga sa gothic zvukom i to iz prostog razloga jer citav taj stari talas je zapravo bio post punk/dark ... svi ti band-ovi nisu bili gothic ali su imali strahovit uticaj na kasniju scenu ... gothic je dosao malo kasnije neke 85/86 nakon sto je izasao First And Last And Always pa prvi Mission pa blah blah blah ...

meni zapravo lezi sve i sve mi je savrseno od Death In June do Take Care And Control ( 1998 ) mada su mi je mozda najjaci rad The World That Summer ( 1986 ) ... Mislim da je to jedan od najboljih dark albuma uopste ... Prosto savrseno .. The Corn Years kompilacija je briljantna a na sebi ima i Break The Black Ice sa zenskim vokalom ...

 

Break The Black Ice

 

Time for sleep

Time for prayers

Grit in teeth

All things pass

Death and deeds

 

Break the black ice

 

In this earth

In this town

In this land

In this hour

In this time

For this age

In this flesh

In this joining

 

Break the black ice

 

In this spasm

In this jerk

In this cry

A little death

For this boy

Little screams

A little blood

A tattooed rune

 

Break the black ice

 

In this kiss . . . not yours not mine

In this curse. . . not yours not mine

In this kiss . . . not yours not mine

In this curse . . . not yours not mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo dobrog neo folka,dark folka ili kako vam vec drago, bez upliva odvratnog gaygothrocka:

 

Empyrium poslednja 2 albuma

Tenhi

Otyg

Ulver - Kveldsjaenger

In Extremo

Sol Invictus

Hekate - sonnentanz ili onaj drugi jebemliga ne govorim nemacki, pa ne mogu da zapamtim

Hagalaz Runedance bez onog govnjivog techno EP-a

Corvus Corax (ali ne black metal Corvus corax, ima ih 2)

Sopor Aeternus and the ensemble of shadows (ovaj tip je bolesnik)

 

nisam cuo, ali bi trebalo da je dobro:

In Gowan's Ring

Morgenstern

 

karakterisu ga kao military highlands folk

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. The Corn Years kompilacija je briljantna a na sebi ima i Break The Black Ice sa zenskim vokalom ...

 

I to je Rose McDowell, ako se ne varam? - obozavam njen glas, nevin i skoro decji, savrseno se uklapa sa muzikom DIJ biggrin.gifa: dok ne mogu da smislim onaj njen Strawberry Switchblade, otuzne pop-pesmice sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E , a jel ste chuli za bend Pilori,mislim da sam chula za njih josh od pre rata shto ce reci da nisu bash nova generacija neofolkera ,imam par pesmica snimljenih sa Stivijeve emisije, uglavnom zenska peva a ima i mushki vokal u pozadini i prilichno su akustichni i malkice chudni ali ono shto oni sviraju je stvarno mocno....

nashla sam neki fin site sa neofolkom u kombinaciji s metalom (neko i to voli :wink: ) http://www.eluveitie.ch/links.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...