Jump to content

Recommended Posts

evo dobrog neo folka,dark folka ili kako vam vec drago, bez upliva odvratnog gaygothrocka:

 

Empyrium poslednja 2 albuma

Tenhi

Otyg

Ulver - Kveldsjaenger

In Extremo

Sol Invictus

Hekate - sonnentanz ili onaj drugi jebemliga ne govorim nemacki, pa ne mogu da zapamtim

Hagalaz Runedance bez onog govnjivog techno EP-a

Corvus Corax (ali ne black metal Corvus corax, ima ih 2)

Sopor Aeternus and the ensemble of shadows (ovaj tip je bolesnik)

nisam cuo, ali bi trebalo da je dobro:

In Gowan's Ring

Morgenstern

karakterisu ga kao military highlands folk

kaze Howling Wind a ja dodajem :

i naravno Death In June i Deine Lakianen ( sad bas koliko je folk,ne znam ali su prilicno akusticni i nekako mi isdu uz ovaj spisak ).

Inace ovo mi je 100-ti post (jubilarni mada mislim da ih je bilo i vise ali su ih bezobrazni modovi izbrisali ) :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

ljubaznoscu d.j. STEVEa, u sredu 14. januara 20000004. godine ce u emisiji SUSPIRIA gostovati i muziku pustati:

 

NIKOLA UROSEVIC [iz KINOVIA] - neofolk, industrial i slicno

 

NIKOLA VITKOVIC [iz ALONE i COLD TRINITY] - domaca elektro industrial scena.

 

mozda budu i deljena neka domaca izdanja...

 

emisija se emituje na talasima radija politike [cini mi se 105,2mhz] od 21:30.

 

ovom prilikom se zahvaljujemo politici i Stiviju na pozivu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

moj najdrazi zanr po atmosferi,raznovrsnim lyricsima,instrumentima,efektima,nostalgiji kojom zraci... najvise volim Di6, c93, tmlhbac, blutharsch, blood axis, otwatm... zapravo tesko je pronaci vise granicu koji bendovi se mogu svrstati uopce pod neofolk,koji npr pod folk metal a koji pod darkwave,npr po meni sopor aeternus (koji jako cijenim i volim) bas i nije neofolk .P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moj najdrazi zanr po atmosferi,raznovrsnim lyricsima,instrumentima,efektima,nostalgiji kojom zraci... najvise volim Di6, c93, tmlhbac, blutharsch, blood axis, otwatm... zapravo tesko je pronaci vise granicu koji bendovi se mogu svrstati uopce pod neofolk,koji npr pod folk metal a koji pod darkwave,npr po meni sopor aeternus (koji jako cijenim i volim) bas i nije neofolk .P

 

sta je onda Sopor? To je meni neki medieval/neo folk, a vi kako 'ocete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

u budimpesti se, u drugoj polovini aprila, svim ljubiteljima neo-folka, death-industriala i darkambienta ostvaruju snovi. ovo je nezvanicna najava madarskog THIRD NEOFOLK GATHERINGa koji ce se desiti 17 & 18 Aprila 2004. podvlacimo da jos uvek nisu zvanicno potvrdene sve informacije o redosledu koncerata, prisustvovanjima svih bendova i o lokaciji. na internetu se na nekoliko mesta nalaze razlicite najave ovog [o]kultnog festivala, ali na sajtu organizatora http://www.negativeart.hu jos uvek nema najave. dakle:

 

17 april [subota]

KINOVIA

CAWATANA

OSTARA

PENITENT

NOVO HOMO

 

18 april [nedelja]

SCIVIAS

DER BLUTHARSCH

IN SLAUGHTER NATIVES

DEUTSCH NEPAL

ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO

 

jos jednom skrecem paznju: informacije, iako smo ih dobili od organizatora, nisu zvanicno potvrdene. s vremena na vreme proverite [ako vas zanima] sajt negative arta za detaljnije informacije, a kada budemo imali sve potvrdeno, objavicemo na ovim forumima].

THANK YOU FOR YOUR CO-OPERATION.

vasi vulgarni eskapisti,

CT

Share this post


Link to post
Share on other sites

sonne hagal

reutoff

rasthof dachau

leger des heils

grey wolves

dresden 45

ah cama sotz

mondblut

lustmord

Les Joyaux de la Princesse - Croix de Bois ; Croix de Feu

sephiroth

runes order

Svartsinn - Of darkness and re-creation

ars moriendi

winterkälte

sator absentia

megaptera

haus arafna

a challenge of honour

folkstorm

 

 

ovo sve potrazujem,pocela sam skidati preko slsk ali puno je presporo a nas cd shop nije ovo narucio u novoj neofolk posiljci ... violent.gificon_sad.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sonne hagal

reutoff

rasthof dachau

leger des heils

grey wolves

dresden 45

ah cama sotz

mondblut

lustmord

Les Joyaux de la Princesse - Croix de Bois ; Croix de Feu

sephiroth

runes order

Svartsinn - Of darkness and re-creation

ars moriendi

winterkälte

sator absentia

megaptera

haus arafna

a challenge of honour

folkstorm

 

 

ovo sve potrazujem,pocela sam skidati preko slsk ali puno je presporo a nas cd shop nije ovo narucio u novoj neofolk posiljci ... violent.gificon_sad.gificon_confused.gif

OK, nije to bas sve neo-folk (Sephiroth npr) ali je sve dobro. Od mene ces dobiti:

 

sonne hagal

ah cama sotz

lustmord

sephiroth

runes order

sator absentia

 

Je li ti to dovoljno za sada? icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sonne hagal

reutoff

rasthof dachau

leger des heils

grey wolves

dresden 45

ah cama sotz

mondblut

lustmord

Les Joyaux de la Princesse - Croix de Bois ; Croix de Feu

sephiroth

runes order

Svartsinn - Of darkness and re-creation

ars moriendi

winterkälte

sator absentia

megaptera

haus arafna

a challenge of honour

folkstorm

 

 

ovo sve potrazujem,pocela sam skidati preko slsk ali puno je presporo a nas cd shop nije ovo narucio u novoj neofolk posiljci ... violent.gificon_sad.gificon_confused.gif

zar lustmord i folkstorm ne dodju pre neki noise/experimental nego neofolk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lustmord,ars moriendi,sepiroth, su definitivni dark ambient...a lustmord je poznat kao i brian lustmord i uz steve roacha ,robert richa i vidnu obmanu jedan je od pionira dark ambienta...iako imaju nekih etno(ne folk elemenata unutar svog dark ambient genere-a)....runes order su isto ambijentala i to jako kvalitetna...dakako iz italije ...moji favoriti neo folka su death in june,soil bleeds black,dead can dance(folk faza),seven pines,ildfrost,caprice,sol invictus...itd ima ih još dosta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

lustmord,ars moriendi,sepiroth, su definitivni dark ambient...a lustmord je poznat kao i brian lustmord i uz steve roacha ,robert richa i vidnu obmanu jedan je od pionira dark ambienta...iako imaju nekih etno(ne folk elemenata unutar svog dark ambient genere-a)....runes order su isto ambijentala i to jako kvalitetna...dakako iz italije ...moji favoriti neo folka su death in june,soil bleeds black,dead can dance(folk faza),seven pines,ildfrost,caprice,sol invictus...itd ima ih još dosta..

Jesu Death in June i Current 93 pioniri i alfa i omega ali ... Fire & Ice su ipak nesto posebno ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da da,Fire and Ice sviraju s DiJ u Mocvari 30.5., jucer mi je Krzelj to rekao.Ja ipak navijam za Bec.

 

btw nakupovah se jucer kao nikad dosad u Planetu pa imam potrebu napisati mali review tj nabrojiti sto sam sve odnjela kuci par sati nakon dolaska posiljke koju sam unezvjereno cekala zadnja 2 mjeseca:

dakle,tu je sjajni zadnji Blutharsch "Time is thee enemy" user posted image,ocekivala sam da cu se razocarati ali zaista je dobariako je produkcija mogla biti i puno bolja,zvuk na momente zvuci preplosno i nekako pozadinski sto kvari slusni dozivljaj,ima naravno boljih (moj all time favorit je ipak Der Sieg...) ali zadovoljna sam,na cd-u se nalazi i spot "In the hands of the master",koliko znam njihov jedini dosada,tematiku mozemo svi naslutiti,u njemu su i likovi iz Pungent Stencha,Albunovi prijatelji.

Jedna stvar jako me podsjeca na TMLHBAC,ne znam napamet koja po redu.

a booklet je naravno bez tekstova bezimenih pjesama biggrin.gif

 

osim dB kupih i Arditi - Marching on to Victory user posted image (svedski military revolutionary dark industrial! check them out at http://www.arditi.tk/ projekt Björkmana i Möllera iz Puissancea koji me isto iznenadio,pobrah ga slucajno jer ga je jedan ljubazan djecak ipak uklonio iz svoje narudzbe a posto u Planet dolazi samo po jedan primjerak ovo je bila zaista sreca icon_smile.gif

inace,Arditi je jedan od rijetkih bendova koji jos nije suradjivao s Boyd Riceom pa samo cekam kad ce osvanuti i taj sudbonosni trenutak! icon_razz.gif

album je izisao na Svartvintras records,eto sad znam za jos jedan label.koji put se zapitam ima li svaki bend ovog zanra vlastiti label,toliko ih se namnozilo laugh.gif

inace,zvuce slicno Puissance,Toroidh,Perdella Avant,In Slaughter Natives i Von Tronstahl,Wagnerovski orkestralni krajolici,nesto klasicnih elemenata,bubnjevi,industrial loopovi,ratni sampleovi,militaristicka atmosfera,svega nekoliko pjesama je mirnije.

 

 

kupih i Darkwood (http://www.darkwood.de/) Herbstgewölk user posted image ,koliko sam uspjela dokuciti tematika je utrka za nuklearnim naoruzanjem nakon ww2 koja je zavrsila Hiroshimom i Nagasakijem,dark ambient s folk elementima (ima i akusticnih instrumenata), izdavac je Heidenvolk (i ovaj je nov za mene,sad provjerih i saznah da su na njemu jos i In Gowan Ring,A Challenge of Honour te jos neki manje poznati.)

 

zadnji sam kupila Haus Arafna - singles 1993-2000 user posted image,totalna buka i deracina ali morala sam,koji put je bolje slusati ovakvo nesto nego uzeti cekic i ici razbijati pokucstvo:)) kasniji singleovi legli su mi mnogo bolje nego raniji pa sam razmisljala da narucim zadnji album Butterfly.kod ranijih vise dominira extreme power elektronika dok kasniji zvuce vise eksperimentalno,tu je i poznati Für Immer u svojoj originalnoj verziji za razliku od one na Butterfly. Label je Galakthorrö,manje poznat,na njemu su osim HA i November Növelet.

 

ono za sto nisam imala vise novaca je Wolfskin,Furvus,Forresta di Ferro (John Murphy iz SPK,Richard Leviathan iz Ostare i Strength through Joy na koji FdF dosta i lici bar sudeci po par mp3jeva koje imam od ovog prvog) i jos jedan portugalski bend cijeg imena se nikako ne mogu sjetiti,nisam znala da je portugalska scena tako jaka.

Deutsch Nepal - Deflagration of Hell na moju mi je veliku zalost isti djecak koji je ostavio Arditi odnio pred nosom.dobro kaze ona narodna,tko prvi njemu djevojka.osim ako ju ne ostavi pa ipak pripadne drugome icon_wink.gif

MZ.412 Malfeitor i Macht durch Stimme bili su pogreb za moje usi,osim Haus Arafne vise nista nije moglo nakon toga uci u njih.ima MZ i mnogo podnosljivijih stvari,ovi albumi ocito ne ulaze u tu kategoriju sad.gif

Da ne zaboravim na sjajan cd Othila - Elements,svojevrsni tribal ambient pun zvukova iz prirode,cak poneki ritual chant,5 dijelova posveceno je u cast 5 runskih elemenata.umirujuce i lijepo za poslusati.

 

usput,da li je tko cuo Melek Tha? u zadnje vrijeme pokusavam downloadati njihove mp3jeve,jos mi nije poslo za rukom.

Edited by mor+icia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...