Jump to content

Recommended Posts

E Pedja, to tvoj blog? Svaka cast.

 

 

Skidaju se i novi madjari, to mi je jedan od omiljenih bendova.

 

 

jeste, padne koji post s vremena na vreme

 

 

super je the moon and nightspirit (dakle skida se ovaj novi), pored scivias-a i cawatane najbolje iz madjarske

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

''The Moon and the Nightspirit'' je odlican bend, i ja sam prvo mislio da ce biti smesno cuti madjarski, medjutim pevacica je stvarno fenomenalna i muzika kvalitetna.

Preporuka svima. ''Regõ Rejtem'' mi je omiljeni album, sad cu da vidim kakav je ovaj novi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Neko je kopirao svoj post o neofolku pa evo mojeg kojem pokušavam objasnit i približit ljudima taj žanr:

 

Neofolk

 

Neofolk je eksperimentalna folk glazba koja je nastala iz post-industrial glazbenih krugova. Neofolk može biti ili samo akustični folk ili ukomponiran raznim drugim zvukovima poput onih glasovira, žičanih instrumenata i elemenata industrial i eksperimentalne glazbe. Žanr pokriva veliki spektar tema uključujući tradicionalnu glazbu, paganizam, romantizam i okultizam. Neofolk glazbenici su često povezani i s drugim žanrovima poput neoclassicala i martial industriala. Termin neofolk dolazi od Engleskih ezoterično glazbenih krugova koji su počeli koristiti izraz krajem 20. stoljeća da bi opisali glazbu inspiriranu glazbenicima kao što su Douglas Pearce (Death In June), Tony Wakeford (Sol Invictus) i David Tibet (Current 93). Ti glazbenici su bili dio post-industrial glazbenih krugova koji su kasnije svojoj glazbi pripojili folk glazbu baziranu na tradicionalnim i Europskim elementima. Oni su svojom glazbom i ideologijom inspirirali 50-ak neofolk bendova diljem Europe koji su vrlo popularni u post-industrial krugovima. Većina tih bendova je kontroverzna zbog uporabe NS simbola, na albumima i pozornici, kao i tekstovima kojima obuhvaćaju i teme nacional-socijalizma, fašizma i sl. Često su i prozivani NS bendovima zbog čega su im mnogi koncerti zabranjeni, kao i prodaja albuma. Jedan od primjera su “Rose Clouds of Holocaust” i “Brown Book”, album Death in Junea čija je prodaja zabranjena u Njemačkoj. Skoro svaki bend se suočio s takvim otpužbama zbog uporabe totenkopf simbola, runa, fašističkih marševa na albumima, tekstovima inspiriranih Nietzscheom, kao i militarističkog imidža. Sol Invictus zbog liderove pripadnosti BNP-u kao i njihovoj pjesmi koja se pojavila na Rock-O-Rama kompilaciji (jedna od prvih RAC diskografskih kuća). Neki od bendova ne negiraju svoja NS uvjerenja. Boyd Rice (iz bendova NON i Death in June) je u intervjuu s Tom Metzgerom (lider NS organizacije White Aryan Resistence) izjavio kako su prvi neofolk bendovi pro-NS i da im je cilj širenje tih ideja među mladeži. Frank Rennicke je Njemački neofolk glazbenik koji otvoreno podržava nacional-socijalizam i sponzorira ga NPD. Tekstovi mu uglavnom veličaju Wehrmacht. Njemački RAC bendovi Sturmwehr i Sleipnir imaju albume koji se sastoje samo od akustičnih folk balada koje bi se mogle nazvati neofolkom. Neki NSBM bendovi imaju neofolk side-projekte. Primjeri su Halgadom, Lord Wind, Krynitza, Perunwit… Martial industrial je žanr povezan s neofolkom koji je više militaristički orijentiran i sastoji se od Europskih marševa i elemenata industrial i dark ambient glazbe. Zbog uporabe Europskih uniforma često su napadani od strane antifašista iako među glazbenicima i onih ljevičarskih ideja. Jedan od najboljih primjera te vrste glazbe je Laibach, koji imaju i desničarske i ljevičarske teme. Bendovi kao što je Von Thronstahl se smatraju NS bendovima.

 

Značajni bendovi: Death in June, Sol Invictus, Current 93, Darkwood, Von Thronstahl, Rome, Blood Axis, Of the Wand and the Moon

Najveća popularnost: 1985 -

Države s značajnom scenom: Engleska, Njemačka

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, realno, pravi neofolk je više nego često dovođen u vezu sa nacizmom, to je tačno. Doduše, nije to uvek imalo veze sa istinom, ali opet... Tipa, Douglasu iz Death In June je ćale bio vojnik RAF-a u Drugom ratu a tu su i ovakvi snimci :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A posebno kad zbog upotrebe Runa povezu bend sa nacizmom. To je tek najsmesnije.

Ili ako bend velica Evropu, ne znam zasto je to lose? :) Ljudi to odmah povezuju sa nacizmom, rasizmom itd. kao da je lose pricati i praviti pesme o necemu sto volis i cenis. A Evropa makar ima tradiciju i istoriju vrednu paznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle, ljudi, poseban neofolk forum i to u okviru gotik foruma...nemo' da zezate !:haha::haha::haha:

 

u isti koš može da ide medieval, ethereal, neoclassical music, etno muzika različitih zemalja i sl. već ima dosta otvorenih tema, što na blacku (čuj, black i neofolk ahahaha, to moje slabo srce izdržati neće :haha: ), a nekih tema ima i na forumu o ne-metal muzici. zavedite bre malo reda, rada i discipline pa da se bacimo na Der Blutharsch, Death in June i Blood axis :lol:

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi vise ljudi sigurno :)

 

Ionako su muzicki forumi slabije poseceni - malo novina ne moze da skodi. Ima dovoljno ljudi ovde koji bi pokrenuli diskusije i teme, vremenom bi vise ljudi dolazilo. Forum ne bi nista izgubio, mogao bi samo da dobije na popularnosti i raznovrsnosti.

Ista diskusija se vodi i oko otvaranja prog rock podforuma, vec mesecima vise clanova spominje otvaranje takvog podforuma i odgovor moderatora je ''da nema dovoljno zainteresovanih clanova'' sto uopste nije tacno.

 

Ali da se vratimo na temu - podforum bi obuhvatio neofolk, dark folk, pagan ritual folk i brdo slicnih zanrova koji nemaju veze sa metalom. Mislim da to ima daleko vise smisla nego da ti bendovi stoje na viking metal podforumu, makar i 10 ljudi postovalo tamo. Kakve veze ima koliko ljudi bi postovalo tamo? Vazna je kvalitetna diskusija.

A i verjem da kada bi se otvorio podforum, da bi vise ljudi zalazilo ovde.

 

Edit - otvaranje novog podforuma za admina je 10 sekundi posla, bas kao i brisanje, tako da ne vidim kako je to cimanje.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti već sad imaš nekoliko strana tog potforuma o neofolku, kad se skupe teme sa bleka, gotika i nemetal muzike...uostalom, suviše je haotično da neki neofolk bendovi budu u gotik potforumu (Currenti, Sol Invictus itd) neki ovde (Vali, Of the wand itd) a neki na nemetalu....uostalom, deluje kao da su ljudi sa yuma neozbiljni i neobavešteni kad stavljaju neofolk muziku u Viking metal potforum...ne znam kako je sada, ali yum je nekad bio ozbiljan forum (učlanila sam se u isti 2002te tako da znam kako je nekad bilo) pa zašto da se neke stvari jednostavno malo ne dovedu u red?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ima istine u tome sto kazes ali,to je najmanje bitno tj,lako je...Dobra stvar za sve ljubitelje takvog i sl.zvuka je u tome sto se moze naci gotovo sva izdanja,legendarnih industrial,neofolk,martial,dark i ostalih bendova.Kao i to da u relativno kratkom roku se okace i nova izdanja.

Heilige!

 

http://www.last.fm/user/SSSkala

http://www.myspace.com/562305660

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Rome - Die Æsthetik der Herrschaftsfreiheit (2011)

 

1320486223_folder.jpg

 

Over 150 minutes spread across three CDs. The cycle is bound together by spoken word parts, breathing the spirit of the works Bertolt Brecht, Pablo Neruda, HM Enzensberger and Gustav Landauer among others. Three albums, three different recordings, each with a different sound. Jerome Reuter retreated to Belgium for a year – which seems fitting considering that the country is currently without government – in order to live and work in a converted farmhouse studio in a secluded environment. International current events – the uprisings in Tunisia and Libya – accompanied the recordings and brought to the whole an acute topical connection and an unexpected but appropriate contemporary historical framework.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sam sebi da odovorim, sve su nove pesme, sem our holy rue i the merchant fleet, one su se pojavile pre mesec, dva na EP-u.

Album(i) je fenomenalan, malo me smaraju ove pesme sa izgovorima, delom zato što su na nemačkom pa ne razumem, ali ostale pesme su fantastične. Inače bi mi dužina albuma smetala, preko 2,5 sata je, ali Rome je jedan od onih bendova koje mogu da slušam ceo dan i da se ne smorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...