Jump to content

At Vance


Recommended Posts

Hehe, pa dobro, nemaju baš na svakom ABBA-ine obrade... :P

 

@FëanorSonOfFinwë

Lepo kažu ljudi, kreni redom, ali album koji, po mom mišljenju, možeš slobodno da zaobiđeš je "Early works (Centers)" iz 2000. jer tu su pesme u drugačijem fazonu, ima nekih prog. prizvuka ali je, nažalost, album prilično nezanimljiv, na momente čak i dosadan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svrha postojanja je u tome da su oba benda fenomenalna, što dokazuju praveći pesme koje nadmašuju čak i ono što su radili njihovi uzori. Pre svega At Vance, jer bih zaista voleo da mogu kod Malmsteen-a da čujem tako puno fenomenalnih pesama.

 

:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Meni je njegov post da je At Vance izlizan toliko smesan da bi mogao u gace da se userem. Sramota je da jedan moderator takvu besmislicu napise!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo jedan od najnepotrebnijih bendova, rame utz rame sa PRIMAL FEAR ... uopšte ne vidim svrhu njhiovog postojananja. Vadi ih kod mene jedino serijal ABBA obrada i to mi je jedna jedina stavr koju su ikada uradili

 

Brate ti si se izgubio u neparnim ritmovima i cudnim skalama. Nije sve u tehnici brate, moras nekad da se opustis i uzivas u muzici, iskaces i podivljas. Mozda ti se ovakvi bendovi ne svidjaju jer previse ozbiljno gledas na citavu scenu. Zapamti samo da DT, Spastic itd. nisu postojali dok su bendovi poput Manowar, Stormiwtch, Maiden i Judas-i vladali scenom. A i seti se da muzika koju su ti bendovi svirali i koja se svira danas ( Primal Fear i At Vance ) je bila uzor svim prog bendovima na sceni i odatle je pocelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da on govori u smisli "zasto primal fear postoji kad postoji vec judas priest - painkiller" i "zasto at vance postoji kad vec imamo milion malmsteen plus helloween bendova poput Stratovarius-a, Sonate, Kenziner ili sta vec"

 

sto se tice at vance-a, ja imam sve albume gde peva Oliver na originalima i mislim da su bas dobar bend bili, nista originalno, ali dobar bend sa jebenim hitovima.

 

ali na kraju dana, oni su prosek. I kad sam najvise slusao power, preskakao samo pola albuma kad sam ih slusao jer bas vole najizlizanije fore neo classical i power metal da koriste. No Escape je jedini album koji kad slusam ne preskocim bar pola pesama.

 

Meni je naravno Centers najbolji album, i bas mi je zao sto nisu nastavili da sviraju taj hard rock/fusion zvuk, neko se prebacili na power sa nadom da ce postati popularni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
mislim da on govori u smisli "zasto primal fear postoji kad postoji vec judas priest - painkiller" i "zasto at vance postoji kad vec imamo milion malmsteen plus helloween bendova poput Stratovarius-a, Sonate, Kenziner ili sta vec"

 

sto se tice at vance-a, ja imam sve albume gde peva Oliver na originalima i mislim da su bas dobar bend bili, nista originalno, ali dobar bend sa jebenim hitovima.

 

ali na kraju dana, oni su prosek. I kad sam najvise slusao power, preskakao samo pola albuma kad sam ih slusao jer bas vole najizlizanije fore neo classical i power metal da koriste. No Escape je jedini album koji kad slusam ne preskocim bar pola pesama.

 

Meni je naravno Centers najbolji album, i bas mi je zao sto nisu nastavili da sviraju taj hard rock/fusion zvuk, neko se prebacili na power sa nadom da ce postati popularni.

 

Koga je briga da li su popularni ili ne? Mene sigurno nije. Bolji su od vecine popularnih bendova i to mi je dovoljno. Prosek? Ne bih se slozio. Oni su daleko iznad proseka i vokalno i instrumentalno, a takodje su i veliki postovaoci Uli Jon Roth-a i zbog njega su obradili Prolece od Vivaldija pa ih zbog toga licno jos vise gotivim. Oni su jedna od onih retkih true metal grupa koja se nije prodala trendovima i pojurila za slavom. Steta je to ne prepoznati u njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su jedna od onih retkih true metal grupa koja se nije prodala trendovima i pojurila za slavom. Steta je to ne prepoznati u njima.

 

lol

 

brate jel ti sad kazem da su svirali neki hard rock sa jazz fusion gitarama na prvom albumu/demou dok su se zvali "Centers" pa su se prodali i krenuli power da sviraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa u to vreme je mnogo isplatljivije bilo da se svira power nego neki istripovani spoj hard rocka i fusion skole.

 

zato mi je u sustini toliko zao, zato sto olaf zna sve da svira, ne samo neoclassical, ali nema mesta u at vance-u za takve ispade. sve je by the book.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa jbg, da mu je do takve svirke, kapiram da bi napravio neki side project pa se tu igrao sa drugim stilovima...

 

Naravno. Mozda su bili zbog necega na pocetku prisiljeni da sviraju Hard Rock Fusion. Po onome sto izjavljuju oni svrsavaju na svaki ton Uli Jon Roth-a kao i jos nekih neoklasicnih power bendova.

 

 

 

 

Ljudi zasto niko ne pise da 18.09.2009. izlazi nov album At Vance-a, a ima ga vec i na rapidshare-u. Album je odlican(bar posle 2-3 slusanja).

 

NOV ALBUM - RIDE THE SKY

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg, da mu je do takve svirke, kapiram da bi napravio neki side project pa se tu igrao sa drugim stilovima...

to i ja kazem. :da:   Ne znam koliko je isplativije svirati metal, od bilo kakvog oblika rocka, ali nema veze, nisam slusao taj album pa da ne filozofiram.

 

 

 

Slusao sam novi album, i dosta je dobar.

 

Drze se stare price, sto nije lose, cini mi se da ima mrvicu manje malmsten vona bi fazona, sto je oK.

 

Zasigurno jaci od novog albuma Sonate (koji nije toliko los).

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Dosledni svom stilu. :rockdevil: Mnogi se danasnji bendovi tripuju mi smo kao umetnici i mi se stalno menjamo i jedemo govna. Ako nesto valja brate ostavi ga takvog kako jeste pa da pomremo slusajuci to sto volimo, pa i na sahrani da nam puste poslednji put. :muzicar::muzicar::muzicar::muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта се ложиш? Голо какано од албума, брише се то са хард диска одма'. Један је No Escape.

 

Ti ne znas za sram!!!

 

 

  :mhihi:

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, nisam mogao da editujem post, morao je novi.

 

Elem, preslušao sam novi album i to dva puta za redom, ok mi je, solidan, ostali su potpuno dosledni svom stilu a i zvuku, pa se ne može baš reći da su bog zna šta novo ponudili ovim albumom, ali je po meni i to bolje nego da se na silu išlo ka nekom novom stilu ili šta već, pa da album ispadne sranje. Čini mi se da je generalno album malo sporiji u odnosu na neke prethodne, a "Wishing Well (Free Cover)" i "Vivaldi, Summer 2nd Set" su tu samo da popune, rekao bih... Jedino što malo zameram je što od prvog albuma nikako da se pomaknu malo sa zvukom bubnja, konstantno zvuči nekako... plastično, ne znam ni kako da nazovem to. Ok, to je njihov prepoznatljiv zvuk od starta, ali mislim da bi bilo vreme da bubanj postane malo "zdraviji" na njihovim snimcima. Sve u svemu, nakon 2 slušanja mi je album sasvim ok, možda se utisak još i poboljša nakon više slušanja :smile:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pa i novi album mi je ceo kao da su ga pravili sa ctrl+c i ctrl+v od svojih i tuđih radova. To za Shiver nisam znao ali me i ne čudi (sa obzirom da je i ponajbolja na tom albumu :D). Prethodni album mi se čak i svideo za razliku od novog i onog Chained.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...