Jump to content

Ancient


AMON RA

Recommended Posts

Starije stvari uopste nisu lose.Svartalvheim je ok album. Ovo (relativno novije) mi se uopste ne svidja. Mislim da je cista propast. Sta rade pare sad.gif

Nocturno, da li mi se cini, ili se ovdje radi o diskriminaciji ljudi sa govornim manama ? smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suskanje ili prodaja, nije vazno. Licno bi im sve oprostila zbog spota ,,WillowtheWisp". To delo me je zaista ostavilo bez teksta. Ono sto me je privuklo tamnoj strani muzike je ta pervezna romantika obojena krvlju. Kad sam odgledala pomenuti spot, osetla sam zmarce po telu i istinski zanos macne ljubavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suskanje ili prodaja, nije vazno. Licno bi im sve oprostila zbog spota ,,WillowtheWisp". To delo me je zaista ostavilo bez teksta. Ono sto me je privuklo tamnoj strani muzike je ta pervezna romantika obojena krvlju. Kad sam odgledala pomenuti spot, osetla sam zmarce po telu i istinski zanos macne ljubavi.

 

Svidja ti se nekrofilija :?

 

Inace spot je super...imam ga na cd-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mad Grandiose Bloodfildes je jedan od najjoriginalnijih albuma.

A ovo sto sada sviraju nema pojma sa njihovim ranijim izdanjima.

slazem se stobom da je jedan od najboljih albuma mda mi se svidjaju i novija izdanja.tsa ces svi se menjaju pasu malo i oni

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

PROXIMA CENTAURI je album koji sam prvi put cula od njih,i nisu ostavili neki utisak na mene,ali album THE HALLS OF ETERNITY je zaista dobar i vredan je poredjenja sa ostalim odlicnim melodic black metal albumima!!!

POZDRAV AUTORU!!! :mrgreen:laugh.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

E evo ja sam glup i dosad nisam slusao ANCIENT, al' za ove tri strane post-ova ne mogu da provalim uopste kako sviraju.

Jel' moze neko lepo, precizno da mi kaze sledecih par stvari :

 

1. Ako je melodic black u kom je fazonu : da li lici na Dark Tranquility,Dimmu Borgir, Old Man's Child, Elysian Fields... da li su pesme dobro iskomponovane(promena muzickih tema ili dave sa istim kroz celu pesmu), koji je tempo, da li su pesme krace ili dugacke, ima li klavijatura, kakve su - glavni instrument ili backing, da li je epsko, da li je atmosfericno, jel koriste gudace, akusticne gitare, (harmonike biggrin.gif ) kakvi su zenski vokali (Deadly Kristine), jel' lupaju ritam keceve ili imaju dobar ritam, kakva je produkcija - bucna i garazna ili jasna, gitare pod teskom distorzijom ili tanke, muski vokal dubok, trolovski, vristeci, saputajuci, naracija, cist, teatralan....

...toliko ima nijansi da odrednica melodic black pokriva oko 12 hiljada totalno razlicitih bendova i stvarno nista ne govori (BLACK moze da bude stvarno umetnost)

 

2. Sta to znaci prodali su se??? Jel' su:

i) usporili tempo?

ii) ponavljaju se?

iii) postali previse melodicni (to moze biti samo dobro)?

iv) prestali da pominju satan u svakoj pesmi?

v) slikali se sa Ricky Martinom?

vi) nedaj boze poceli da budu slusljivi i ne-blek raji?

vii) pevaju o ribama, kolima i napijanju?

viii) napravili tehno remix svojih pesama??

 

3. Navedite sve albume sa karakteristikama i obrazlozenjima sta vam ne svidja i zasto (neko ko slusa Mayhem i neko ko slusa Opeth mogu imati potpuno razlicite kriterijume)

 

Ovo bi moglo da vazi i za druge teme vezane za grupe.

 

Hvala na paznji i prijatno :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

u covece koliko pitanja u jednom danu.pokusacu da ti odgovorim na nekoliko sto se tice ancienta,necu moci na sve jer nisam uspeo da cujem sve od njih,mislim da nisam slusao 2 albuma ali cu uskoro da ih nabavim

pitao si da li ima klavijatura i da li su glavni instrument.ima ih ali nisu glavni dobro su ukomponovani.ima zenski vokal koji je odlican,tematika u tekstovima im je razlicita nedave istim stvarima.produkcija je dobra nije garazna(mozda zato i kazu da su se prodali)albumi su sami po sebi razliciti preporucio bih ti mad grandiose bloodfields i halls of eternity.ta dva albuma su mnogo razlicita ali mi se svidjaju.eto ja sam ti to rekao za sad a zamolicu Liliths child da ti pojasni sve sto te interesuje jer je ona mnogo bolje upucena u ancient od mene.

neces se prevariti ako nabavis nesto od njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

u covece koliko pitanja u jednom danu.pokusacu da ti odgovorim na nekoliko sto se tice ancienta,necu moci na sve jer nisam uspeo da cujem sve od njih,mislim da nisam slusao 2 albuma ali cu uskoro da ih nabavim

pitao si da li ima klavijatura i da li su glavni instrument.ima ih ali nisu glavni dobro su ukomponovani.ima zenski vokal koji je odlican,tematika u tekstovima im je razlicita nedave istim stvarima.produkcija je dobra nije garazna(mozda zato i kazu da su se prodali)albumi su sami po sebi razliciti preporucio bih ti mad grandiose bloodfields i halls of eternity.ta dva albuma su mnogo razlicita ali mi se svidjaju.eto ja sam ti to rekao za sad a zamolicu Liliths child da ti pojasni sve sto te interesuje jer je ona mnogo bolje upucena u ancient od mene.

neces se prevariti ako nabavis nesto od njih

 

Hvala, tako se opisuje bend ! Ovo je Ok, ja nisam bas zaljubljenik garazne produkcije (mnogo volim jaku produkciju, simfonijski zvuk, itd...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala mada mislim da nisam bas dobro opisao bend ima mnogo ljudi koji bi to bolje uradili,iskreno mene mrzi da pisem a i kad pisem to slabo kad ima smisla biggrin.gif .nace se vec neko da te bolje uputi u vode ancienta.

pozdrav STAY METAL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da odreagujem na ovo sto si rekao AMON RA, da postoji misljenje da su se, zato sto im je sad produkcija bolja, prodali. To nije uopste tacno. Ja npr strasno postujem Ancient, i kada sam ulazila u black metal, bili su za mene sami vrh pored Emperor, DarkThrone, Veles, Infernum, Open Grave itd. I dan danas mislim da su stari albumi Ancienta zakon i da su vrijedni slusanja, ali kad to uporedis sa posljednjim stvarima jednostavno se razocaras. Nije to da je neko dosao sa strane i rekao "E, Ancient su se prodali", nego je i sam bend to osjetio i doslo je do raskola i sukoba (kao sto ti je vjerovatno poznato).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vrseci komparaciju albuma ,,God Loves the Dead" i starijih izdanja, moram priznati da sam razocarana ishodom. Posto sam oduvek bila ljubitelj morbidne romantike Ancient su mi savrseno pristajali. Sam spot ,,Liliths Embrace" me je odusevio i od tada konstantno uzivam u njima. Ali nove stvari im nemaju onu staru snagu, tu malicioznu zavodljivost koja je tako karakteristicna za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mi bitno dali noviji albumi odstupaju od predhodnih i da ki su bolji ili losiji,treba ih postovati zbog toga sto su doprineli black metalu i slusam ih do kraja dok god su metal.iskreno i meni se vise svidjaju starija izdanja ali slusam i novija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...