Jump to content

Cynic


Recommended Posts

Diskutabilno je to da li ce on svirati, on moze da svira neke koncerte, neke ne, jer predaje na univerzitetu i sta sve ne...

 

Plus, od novih pesama, samo je Sliper do jaja, ostale su u najbolju ruku dopadljive, tako da, ako je zbog novih pesama, onda ne bi bio neki dogadjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guitarist/vocalist Paul Masvidal had this to say: "Sean and I are pleased to announce the completion of album #2. We've been on an amazing journey discovering this new music and soon it will be yours. Expect the unexpected. The album is an intensely concentrated mosaic of internal and external energies, from the deepest peace to the purest aggression. There's an acquired taste that comes with a record of this density, but once your ears wrap themselves around the language at work, everything falls into place and suddenly you'll feel a sudden urge to sing, scream or maybe even cry. The album has a beginning, middle and end. The story will reveal itself after numerous listens and then you may not want to let go. Besides Reinert and I, Tymon brought some new life force and magic to the record with fierce growling and poetic guitar sensibilities. Malone also did a fine job with the low end, grooving away with Reinert in a pocket land from hell!

 

"For the live department, due to Malone's other commitments, we're pleased to welcome Robin Zielhorst into the fold on bass along with Tymon growling and ripping it up on another glorious Steinberger! Robin's a phenomenal Dutch talent pulled from Tymon's brain into the madness of CYNIC's musical melange. The band is now a fiery breathing entity, full of magic dust, ready to appear at your doorstep this summer. Please join us at an upcoming concert."

 

 

Dakle, nije Malone na turneji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frubi, znam kako ti je i da ti se bas ne rizikuje vise oko dovodjena bendova koje nisi siguran da li bi mogao da isplatis. Ali, iz moje perspektive 80-90% ljudi koji su dosli na prosli koncert dosli bi i sada, a doslo bi i dosta njih koji su koncer propustili prvi put. Znam, jer je iz Cacka prosli put doslo troje ljudi, i to tako sto sam ja savim slucajno imao vremena na netu i naleteo na yumu na temu o koncertu, otisao na neku svirku, rekao jednom liku, ovaj nekom drugom liku, a ovaj nekom trecem. Tako da nas je trebalo doci cetvoro, ali je jedan lik morao da ide da svira po Turskoj, i doslo nas je troje. Evo da se koncert sad organizuje dosli bi svi mi ponovo+taj lik+ min jos dvojica mojih drugova. Na koncertu sam upoznao lika iz Vrsca koji je za koncert saznao dan pred koncert, i koji bi takodje dosao sa drugom ali je ovaj bio na moru.

Sve je bilo organizovano na brzinu, dosta ljudi nije ni znalo za koncert, dosta njih nije bilo u Srbiji tad(bila je sezona godisnjih odmora), itd.

Moja poenta je da bi doslo dooooosta njih koji su bili prvi put i isto jos toliko njih koji nisu bili, ipak Cynic nije obican bend i fanovi ovog benda imaju drugaciji pristup muzici/koncertima, od fanova vecine drugih bendova na ovom forumu.

 

Medjutim ipak ostaje pitanje da li bi se nesto onakvo moglo ponoviti. Ja sam sa Guardijanima iskusio to da ne moze iako ja mnogim ljudim i drugi put bilo vrh na koncertu. kada smo ih gledali (Cynic) svi smo mislili da nam je to prvi i poslednji put. Ali ne znam ja bih u svakom slucaju dosao, a i mislim da bi osecaj ponovo bio neponovljiv.

 

Mada si u potpunosti u pravu, postali smo razmazeni, treba da se naviknemo da cemo neke bendove gledati samo jednom.

 

E da kad sam vec tu sta bi sa Atheistom, predpostavljam da nista od toga. Jel rade oni jos tu reunnion turneju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i ovaj put bio neponovljiv :P

Hteo sam reci, bilo bi neponovljivo, tj. bilo bi odlicno, ali bi bila totalno drugacija atmosfera nego prvi put(ako se uzmu u obzir ove nove pesme).

Tj. ponovo bio neponovljiv :P:)

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

THE OCEAN is going to support OPETH on their upcoming European headlining tour. Also on the bill is CYNIC.

 

Here are the dates:

 

17 November UK - Glasgow @ ABC

18 November IRE - Dublin @ St Vicars

19 November UK - Birmingham @ Academy

20 November UK - London@ Shepherd's Bush Empire

21 November UK - Bristol @ Academy

22 November UK - Nottingham @ Rock City

23 November UK - Manchester @ Academy

25 November NL - Amsterdam @ Melkweg

26 November BEL - Brussels @ AB

27 November F - Paris @ Elysee Montmartre

28 November F - Toulouse @ Havanna Cafe

29 November E - Bilbao @ Cafe Antzokia

30 November E - Madrid @ Heineken Club

02 December E - Barcelona @ Razzmattazz

03 December F - Lyon @ Transbourder

04 December I - Milan @ Alcatraz

05 December CH - Zürich @ Rosthofflager

06 December GER - Munich @ Backstage Werk

07 December AT - Vienna @ Arena

09 December GER - Stuttgart @ Longhorn

10 December GER - Cologne @ Live Music Hall

11 December GER - Berlin @ Postbahnhof

12 December GER - Hamburg @ Markthalle

13 December SWE - Gothenburg @ Brew House

15 December FIN - Helsinki @ Cable Factory

17 December SWE - Stockholm @ Debaser Medis

18 December SWE - Stockholm @ Debaser Medis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...