Jump to content

Cynic


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

meni ne smeta akutni njuejdzerizam kod cynic-a i drugih prog bendova, ali samo zato sto se radi o prog muzici gde je to nekakva neizbezna zaostavstina devedestih, simpaticni relikt prethodnih decenija. kad prestane da se radi o progu a u tekstu imamo extremely yang solution onda imam ozbiljan problem vrste gastrointestinalni.

 

ali muzicki, iskren da budem nije mi losa pesma :redface:

na stranu razocarenje zbog (doduse ocekivanog) stilskog izjeba

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

na stranu lirickog proserevanja. pesma je prelepa. toliko je radio friendly da se stvori osecaj prelepe mucnine posle x preslusavanja. najveci problem kod cynic-a su fanovi, ocekujete da se opet vrate nekom focus dranju, a mislim da Masvidal i ekipa, iako malo brljaju sa lirikama znaju sta zele da naprave od novog izdanja, kvalitetnu prog pop plocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najveci problem kod cynic-a su fanovi, ocekujete da se opet vrate nekom focus dranju,

 

bukvalno niko na ovoj temi, ali bas niko, ne ocekuje ovo.

 

TiA je doktorski primer kako mozes da evouliras zvuk benda na prikladan nacin. totalno je drugaciji of Focusa ali opet ima sve elemente cynica.

 

ovo nije cynic, ceo reunion je ispao kao jedan veliki trojan horse da se nastavi sa radom AS (potpuno drugi bend, koji se formirao nakon raspada cynica da bi probali da sviraju nesto sto nije cynic) i da se prezentuje taj bend mnogo vecoj publici, koju su zaradili od 2003 sa reunionom i cynic imenom - publika koja nije postajala u 1998-2000 kad je AS pokusavali da naprave karijeru od te muzike.

 

sustina je da je Cynic prog/tech metal bend, a AS je alt/prog/pop bend.

 

u cynicu paul peva sa robotskim glasom, u AS (neuspesno) pokusava da peva bez.

 

ova nova pesma je u sustini malo zesci Aeon Spoke featuring Sean Malone. cynic nije

 

mozes ti da pricas da su to isti ljudi, ali zato von till ima svoje solo albume i neurosis albume odvojeno. zato sto nije isti koncept muzikalni iako su isti ljudi u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na stranu lirickog proserevanja. pesma je prelepa. toliko je radio friendly da se stvori osecaj prelepe mucnine posle x preslusavanja. najveci problem kod cynic-a su fanovi, ocekujete da se opet vrate nekom focus dranju, a mislim da Masvidal i ekipa, iako malo brljaju sa lirikama znaju sta zele da naprave od novog izdanja, kvalitetnu prog pop plocu.

Ti ili nikad nisi slushao cynic ili nikad nisi slushao pop rock,ovo je uzasni cynic i uzasni pop rock

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...