Jump to content

Cynic


Recommended Posts

Shvatam te Lazo, nisu jednostavno ispunili tvoja ocekivanja jer si ocekivao da ce nastaviti nesto dalje i savremenije od TIA albuma, a opet Masvidal hoce evidentno da kroz Cynic ozivi taj Aeon Spoke period, jbg, na kraju to njegov bend i na njemu je da radi sa njim sta god pozeli.

 

Meni su se dojmili Aeon Spoke albumi, pitki su, i tekstovi su pristupacniji, da ne kazem narodski.

 

Smatram da novi album Cynic-a nece biti toliko grdan, dajte barem da izniknu jos neke pesme u etar pre nego sto donesete konacni sud i obaspete ih kamenjem.

 

@Dimon Sid, cover uvek znaju da prevare. Ne veruj coverima. nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatam te Lazo, nisu jednostavno ispunili tvoja ocekivanja jer si ocekivao da ce nastaviti nesto dalje i savremenije od TIA albuma,

 

apsolutno su ispunili ocekivanja jer cim sam cuo Carbon Based Anatomy znao sam sta ce biti sledece.

 

samo kazem da je jako licimerno to sto rade i da mogu da ga sisaju generalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po mom sudu, licemerno je ako su imali neke legitimne cynic pesme koje su odbacili zarad ovog rokica i odlucili to da objave pod cynicom, a opusteno su mogli pod aeon spoke.

ali ako nema tog 'pravog' shelved materijala i ovo je sve sto imaju, to je sto je jebiga, cynic 2013, evoluiramo ludilo ovo ono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cynic je maticni bend, sto bi se degradirali na neki side dish kad mogu da izdaju pod imenom koje im je kao rodjena kuca. da ne bi naljutili fanove puriste?

meni bi to bilo malo licemerno. ako su oni muzicari koji danas prave takvu muziku, onda ce i njihov rodjeni bend tako zvucati, sto bi bezali od sebe ljudi?

ako nisu nego foliraju, onda su supci, naravno...

 

ma za nekoliko godina ce se retroaktivno i aeon spoke proglasiti cynic kanonom i bice neka kompilacija na kojoj ce biti malo the eagle nature malo pablo at the park - bice to cista dijalektika :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom logikom je trebalo 1999. da nastave sa radom pod starim imenom - a ne da otpočinju side dish, pa da ga obustave, pa da muziku tog stila pakuju kao Cynic u godini 2013.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to uopste tacno. nisu oni nista radili na tom albumu. ali su svakako hteli da ucestvuju u ovom albumu ali paul nije bio zainteresovan. i onda oni nisu bili generalno zainteresovani u pravac novih pesama, nit im se zivelo u americi vise pa su zapalili.

 

i izdali ubicu od albuma ove godine.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jDLqZ-OYvRs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo poslusao sam pesmu, sta bre serete to sto je malo mellow (cak nije toliko nesto spec vise mellow) ne znaci da je to Aeon Spoke, pa ja sam slusao AS dosta, nema to veze sa ovim i volim taj bend, AS je mnogo mnogo meksi od ovoga. Pesma je skroz super ja volim taj alt prog zvuk, ovo je evolucija u Cynic zvuku svidelo se to vama ili ne. Jedini ali jedini gej momenat je kada izgovara ''I will" al nije to nista strasno. Ovaj Moon Heart Sun sample mi je isto super, bice dobar album, prijatno sam iznenadjen, ocekivao sam mnogo meksi AS neki radiohead trip al ipak nista od toga na svu srecu. Na tekstove i ovako ne obracam previse paznju zato sto ocekujem te lsd nature cosmic human animal universal love tripove.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moon Heart Sun Head mi se sviđa za razliku od Lion's Roar-a. Msm, kvalitet je očajan jer je lik snimao sa radija, ali opet se čuje da je i produkcija pesme i EQ na gitari mnogo finije podešen nego na Lion's Roar. Kada sam čuo Lion's Roar nisam mogao da verujem da onaj Masvidalien može da zvuči kao Squier of 50€, ali sad se izvadio...

A zanimljiva su im i ova objašnjenja pesama :da:

http://img98.xooimage.com/views/c/b/7/num-riser0001-426093f.jpg/

http://img98.xooimage.com/views/7/1/d/num-riser0002-4260950.jpg/

http://img98.xooimage.com/views/a/d/d/num-riser0003-4260961.jpg/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo poslusao sam pesmu, sta bre serete to sto je malo mellow (cak nije toliko nesto spec vise mellow) ne znaci da je to Aeon Spoke, pa ja sam slusao AS dosta, nema to veze sa ovim i volim taj bend, AS je mnogo mnogo meksi od ovoga. Pesma je skroz super ja volim taj alt prog zvuk, ovo je evolucija u Cynic zvuku svidelo se to vama ili ne. Jedini ali jedini gej momenat je kada izgovara ''I will" al nije to nista strasno. Ovaj Moon Heart Sun sample mi je isto super, bice dobar album, prijatno sam iznenadjen, ocekivao sam mnogo meksi AS neki radiohead trip al ipak nista od toga na svu srecu. Na tekstove i ovako ne obracam previse paznju zato sto ocekujem te lsd nature cosmic human animal universal love tripove.

procitao sam "sta serete" i "mellow" i dao minus odmah

SAMO METAL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbacili su na fejsu da album može da se preorderuje. Samo, da su to izbacili pre 10 DANA kad je album i izbačen na njihov webshop, bilo bi super, sada su već rasprodati bronzani i narandžasti LP-ovi (ograničeni u 150 i 200 komada). To su razgrabili oni likovi koji posle to preprodaju na ebay za po 80$ kao 'retkost'... :tehkista:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...