Jump to content

Winamp vs. Foobar


marcoman

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Džaba ti ti kurci koji ti kao poboljšavaju zvuk ako imaš krš od zvučnika....

Dobro sad, ja sam uzeo do jaja ozvučenje za sobu pa mi je i komp prikačen na pojačalo i svi ekvilajzeri na kompu su mi isključeni kao što mi i na pojačalu bass i treble stoje na 0.....

Al opet više volim da režem cd-ove ili dvd-eve sa zikom pa da ne puštam za kompa jer je zvuk znatno bolji...

No ako puštam sa kompa, puštam u winampu iz navike i naravno klasik skin. Iznerviram se kad vidim one moderne skinove pa ti treba pola sata da pustiš pesmu koliko uspori.

 

Toliko od mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa onda je foobar za tebe - on ima minimalisticki izgled.Slazem se za ozvucenje, ali mislim da sa kvalitetnom zvucnom i kablovima ne bi trebalo da je ista losije iskustvo pustanja s compa nego sa CD plejera, sem standardno problema formata i kompresije. Evo ja sam np uzeo krs kabl (3.5mmjack-to-cinc koji sam pazario na jebenoj pijaci) i zato primecujem shum, a i sb live je poprilicno konfekcijska kartica, mada bolje i to nego integrisana.

To sam čitao na netu kad sam hteo da probam kako radi.
Aj ne troluj. Nisi ni probao program ali si cuo da je sranje "na netu" ?? Evo nikome se ovde nije dogodilo nista lose sa foobarom, a koliko vidim dosta njih ga koristi.A to sto pricas je nebuloza - mp3 kodeci ne postoje na sistemu (poput npr video kodeka), nego svaki program ima svoju internu dekompresiju, pa ukljucujuci tu i foobar i winamp. Samim tim sve i da hoce, nema sta da sjebu. Sem toga foobar2000 nije bloatware koji instalira kurta i murta po sistemu, nego se uredno drzi svog direktorijuma.(U slucaju kompresije moze LAME da se instalira kao codec, ali sigurno nisi mislio na to, nego si samo hteo da trolujes, jel da? ;) )Slobodno probaj foobar2000, nece ti nista pojesti...JEdini razlog sto ljudi ne koriste vishe foobar2000 je slaba informisanost, ili prosto navika.Ne kazem da je winamp los, ali od verzije 5 je postao bloated, i dosta spor. Takodje, ne podrzava neke formate bez pluginova, pre svega FLAC koji sve cesce i cesce srecem (jedan deo moje kolekcije je u tom formatu). Sve ove probleme foobar nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku mu, koliko komplikacija...

 

Winamp, sto neko rece vec, takodje koristim od kad znam za sebe, i to, kao i recimo ACDSee za slike, ne bih menjao nikada vise, cemu? Sta se to kao dobije toliko bitno?

 

Namestis playlistu, minimiziras winamp u taskbar, i dovidjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku mu, koliko komplikacija...

 

Winamp, sto neko rece vec, takodje koristim od kad znam za sebe, i to, kao i recimo ACDSee za slike, ne bih menjao nikada vise, cemu? Sta se to kao dobije toliko bitno?

 

Namestis playlistu, minimiziras winamp u taskbar, i dovidjenja.

 

 

Zato što je ACD em spor em bloatware em se plaća.

Najbolji viewer slika je irfanview - ultrabrz, mali, a ima i genijalno odrađen batch konverter slika (koji im još štošta radi sem što ih konvertuje). Meni je x puta odradio neke stvari mnogo brže neko neki "ozbiljan" program. Jes da ga je pravio turčin, al što ga je napravio, svaka čast.

 

Isto važi i za winamp - bloatware je, jede mnogo više resurasa nego foobar2000, sporiji je, i ne podržava FLAC i APE bez plugina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OFFTOPIC:

 

Što se tiče viewera, ja koristim XnView, isto je free i veoma brzo i dobro radi.

 

 

:offtopic:

Overiću. Irfana koristim godinama, još od tamo neke davne 2000-te a možda i pre... Istog momenta kad sam video kako radi, ubio sam ACDsee za sva vremena. KAd god se sapletem o ACDsee na tuđoj mašini, želudac mi se prevrne kad vidim koliko je "efikasan".

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit - skinuo, probao - čini se moćan a i brz. Ima dobru batch konverziju kao i irfan... I još gomilu mogućnosti.

Trenuitno ne vidim neku stvar koja ga čini bitno boljom da menjam navike, ali igraću se još, pa možda i prevagne...

 

Inače irfan sam počeo da koristim kad sam skapirao da total (tada windows) commander može da ga koristi kao plugin za preview slika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

izasao foobar 0.9.5 beta. download: http://www.foobar2000.org/beta/index.html

poboljsanja se izmedju ostalog odnose i na look_and_feel, dakle vizuelno je malkice bolji od prthodnika, bar zato sto po defaultu nije onoliko klot kao ranije verzije, ali opet nema nista fensi i slicno. :)

 

zanimljivosti radi: evo sta moze da se napravi od foobara uz mnogo talenta i mnogo slobodnog vremena. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OFFTOPIC:

 

Što se tiče viewera, ja koristim XnView, isto je free i veoma brzo i dobro radi.

 

Meni najbrze od svih radi FastStone Image Viewer i njega koristim, e sad ne znam

mozda i on ima nekih svojih mana...

 

Vi ste ipak veci komp experti od mene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni najbrze od svih radi FastStone Image Viewer i njega koristim, e sad ne znam

mozda i on ima nekih svojih mana...

 

Vi ste ipak veci komp experti od mene. ;)

Meni je FSIV jedan od najjačih programa uopšte. Nijedan drugi viewer mu nije ni do koljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo probao sam ga... Prvo, jebao ih skin, izgleda odvratno.

 

Drugo - sporo generiše thumbnailove (za koje inače koristim thumbnail view Total Commandera, koji radi odlično, a ume i da iskešira -- naravno ovo se odnosilo na ne-keširanu brzinu)

 

Treće - ima zilion opcija što je dobro.

Brzina prikaza slika je ok, ne mogu da primetim razliku u odnosu na irfan ili xnview. U fullscreen modu mi se čini da kešira sledeću sliku, tako da ako se zadržite po sekund na slici, sledeća iskače momentalno. I ima one simpatične pop-out menije kad se dođe mišem do ruba -- zanimljivo rešenje.

Takođe sam skontao da ima i zoom, vrlo zanimljivo.

 

Četvrto - otvorio sam 1 folder sa 30-ak slika, i pregledao par komada. U folder view-u program jede oko 60 megabajta?

 

 

Program je solidan, najviše od svega smara sporo generisanje thumbnailova... I hogging, mada on se ne primeti golim okom :)

 

Zaključak - držim se ja onog što znam, mada ovo stvarno nije loše.

 

Dakle postoje 3 programa koji su bolji i brži od ACDSee, koji god da izaberete na dobitku se :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo probao sam ga... Prvo, jebao ih skin, izgleda odvratno.

sto su ti ukusi razliciti, meni je taj skin fenomenalan, cak sam jedno vreme preko windows blindsa drzao sve programe sa tim izgledom. :)

 

Drugo - sporo generiše thumbnailove (za koje inače koristim thumbnail view Total Commandera, koji radi odlično, a ume i da iskešira -- naravno ovo se odnosilo na ne-keširanu brzinu)

ovo stoji. :(

 

I ima one simpatične pop-out menije kad se dođe mišem do ruba -- zanimljivo rešenje.

extra je sto ima prosto resene opcije za resize, rename, prebacivanje u drugi formati i slicno. ne znam da li si primetio, ali program ima odlicno odradjenu opciju "batch rename/convert", tako da na par klikova moze gomila slika da se prebaci u drugi format, da se preimenuje ili resizeuje.

 

Četvrto - otvorio sam 1 folder sa 30-ak slika, i pregledao par komada. U folder view-u program jede oko 60 megabajta?

hm... upravo sam otvorio folder od 400 slika u folder view-u i FSIV jede oko 37MB? mozda nisam uradio isto sto i ti?

 

Program je solidan, najviše od svega smara sporo generisanje thumbnailova... I hogging, mada on se ne primeti golim okom

sta je hogging?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) primetio sam da ima i druge skinove. U principu ne volem skinabilan softver, jer to povlaci sporiji rad + vece memorijske prohteve. Sto je mozda ok kad je program tezak po' tone pa jos par kila nece da se baci, ali za ove male/brze/mocne to je overkill -- zato koristim foobar (koji ruku na srce jes' skinabilan al ajd sad kad sam vec u offtopicu da se ne vracam na temu. Uostalom kome trebaju skinovi kad windows moze da se skinuje bez dodatnog hogovanja?

 

Ti drugi skinovi su ok... A ovaj default mi je poznat kao WB i preradjen kao msstyle... I tad mi se gadio. Ne volim skinove koji su "bucmasti", 3d, presijavajuci, zaobljeni... Ugh. Ne volim nikakav dizajn koji ima te elemente. Cak mi je i Apple-ov look-feel delimicno gadan zbog toga. Preferiram slick & slim & minimal dizajn (koji, opet, ne mora biti losh). NO, stvar ukusa... U stvari dodatni argument protiv ovih bucmastih skinova je sto pojedu gomilu dodatnog prostora...

 

2) pop-out meniji su keva. batch resize je , pa, skoro isti kao u irfanu. Zapravo, cini mi se da sva 3 programa imaju gotovo identican batch... E da ovde smara sto mu za onaj gorepomenuti folder treba po'minuta kad otvaram batch dijalog(?!).

 

3) slike u folderu su sve 5mpix sa fotoaparata, mozda to ima neke veze

 

4) hogging je kad program zauzme mnogo resurasa - sigurno znas za izraz "resource hog" , u mojoj malo slobodnijoj interpretaciji (a ponekad kazem i "svinjari resurse" al to tek niko ne kapira

 

5) ok ovo je mozda lame s moje strane, ali ultra mega giga mi se dopada onaj filter za okvir slike. Ima gomilu zanimljivih okvira (za neupucene - nisu to obicni ramovi, nego kao maske, tj slika moze da izlgleda kao iscepljena, ili da su joj rubovi ditherovani kao u novinama.. itd). Mozda necu preci na ovaj prog, ali cu ga ostaviti zbog tih ramova, they're soo cute :wub:

Salu na stranu, korisna opcija ako hocete slike da zalepacite negde na blog itd...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...