Jump to content

Winamp vs. Foobar


marcoman

Recommended Posts

Jedno me nerviralo što nema .ape podršku, al' dobro, biće to u narednim verzijama. Btw. ja sam u linuxu koristio Amarok ranije, al' nisam uključio linux godinu i po dana tako da ne znam u kakvom je sada stanju Amarok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

winamp? wha? bloatware.

priznajem samo foobar i aimp.

 

 

darkone v1.52:

 

foob.th.jpg"]foob.th.jpg[/url]

 

ima i mini-mod, al' me mrzi da kacim.

 

DarkOne v1.6

hydrogenaudio tred.

 

po pitanju zvuka, nista nije prineti foobar-u, ne samo zbog upsample/upmix opcije na 24/48.

svako poredjenje sa winamp-om je besmisleno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo foobar.

 

Btw, koristio sam taj DarkOne i sve radilo lepo dok jednog trenutka nisu počeli da se javljaju script errori i svi paneli su otišli dođavola, tako da sam sad na good ol' naked foobaru verzije 0.9.6.8.

 

Je l' koristio neko onaj FOOAvA konfigurator?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Jel ima Winamp neki brz nacin za azuriranje lokacije pesama? Tipa premestala sam fajlove, vise ne rade. Obrisem ih iz library-a i kad ih ponovo importujem ima ih po dva (jedan radi, jedan ne). Nisam ga koristila 100 god pa ne mogu da se snadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto sam i ja otisao u ekstremu sto se tice kolekcije,a ponajvise zbog rata android-a i id3 tagova,skinuh media monkey,sredih govna i sad sve ok i sve tacno u svakom player-u.foobar je dobar,ali winamp koristim ta zeman tako da lose navike jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

navodno, Apollo koji je inace lightweight i sasvim solidan komad softvera ima prednost u odnosu na ostale kad se radi o mp3. ja licno ne cujem razliku.

sto se tice lossless nema razlike.

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji plejer daje najbolji zvuk?

 

Koliko se sećam svaki poznatiji plejer ima DSP i output pluginove, pa mogu da se nađu ASIO, kernel streaming i slični koji bukvalno nemaju veze sa onim što su autori samog programa zamislili. Pri tome možeš da podesiš sample rate (ili resampler), output format, filtere za čišćenje zvuka u hodu posle upsamplinga, itd. U mom slučaju ASIO drajveri za zvučnu daju zvuk koji je previše precizam za moj lični doživljaj i ima baš slabe basove (i mrzi me da se drkam sa ekvilajzerima), pa koristim kernel streaming (foobar2000 plejer). Isto to može da se namestii i u Winampu.

 

Ukratko: ako si nub (ovo sa rezervom uzmi, jer ako imaš kantu zvučnike i integrušu realno trebalo bi da te boli uvo na čemu puštaš muziku) krš će ti na defaultu biti koji god plejer da instaliraš, sve dok se ne iscimaš malo.

 

EDIT: 5x editovao jer sam nepismen i ćorav

Edited by Vitamin K Experience
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...