Jump to content

Winamp vs. Foobar


marcoman

Recommended Posts

Koje su najznacajnije razlike?

Ja i dalje ne kapiram zasto bih koristio foobar, sto se mene tice pustao bih muziku i u total commanderu da moze. Znaci neka mi neko objasni zasto bih ja kao najobicniji moguci korisnik (slusalac) presao sa winampa na npr. fubar.

Mozete siriti pricu i na druge plejere ukoliko su vredni paznje, ova dva sam izdvojio samo zato sto se najcesce koriste.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Скинуо сам сјајан скин за Winamp (GreenLCD) који у комбинацији са одговарајућим сетом еквилајзера а који сам, наравно, сам изнашао (тренутно Enhancer који је мислим најбољи плаг-ин икада за ову врсту софтвера мада сам користио и Jammix) савршено одговара и мом виду и слуху.

Тренутно ми је апсолутно све, што ми је потребно у вези музике, на дохват руке а користећи Winamp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поставићу сутра скиншот своје шеме, нисам сад код куће па погледај мада ћеш самом инсталацијом добити 5000 генерисаних сетова тако да није неопходно да човек сам прчка али пошто сам ја bass-freak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su najznacajnije razlike?

Ja i dalje ne kapiram zasto bih koristio foobar, sto se mene tice pustao bih muziku i u total commanderu da moze. Znaci neka mi neko objasni zasto bih ja kao najobicniji moguci korisnik (slusalac) presao sa winampa na npr. fubar.

Mozete siriti pricu i na druge plejere ukoliko su vredni paznje, ova dva sam izdvojio samo zato sto se najcesce koriste.

 

 

Pa ti nemoj da koristis foobar ako neces.... poenta je u tome da foobar mnogo manje RAM-a vuce nego Winump i oma dobre fore sa konverzijama fajlova i tako to. Foobar je ako oces da imas jednostavan program za pustanje muzike koji se brzo dize i ne iygleda prenabudzeno. Ako volis skinove koristi Winump. meni je foobar znacio kada sam imao slabiji komp sada ... je ostala samo navika da ga koristim.

 

P.S. postojao je plugin za total commandir za pustanje muzike...

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

foobar-1.jpg

 

Mooolim? ;)

 

Inače, mrzi me da objašnjavam zašto mi je foobar iznad winampa, sutra ću da iskucam moje argumente. :P

Viđao sam i lepše kastomajzovane Foobar-ove, ali i dalje nisam ubeđen zašto baš taj plejer preko winamp-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

foobar:

 

- lako se integrise sa svim mogucim programima za konverziju

- prost interfejs ko pasulj, tabovane playliste su mi zgodnije od winamp library-ja

- mogu na manje prostora da imam ono sto mi treba, a za sta mi u winampu treba pola ekrana.

- ugradjeno ABX testiranje (ali to, pretpostavljam, ne treba skoro nikome)

- quicksearch i automatsko pravljenje playliste od rezultata

- "open directory" je vrh opcija. :)

 

 

foobar je za playere ono sto je ffox za browsere, moze da se nabudzi gomila ekstenzija i slicnih ludila. meni treba samo par osnovnih opcija, a winamp mi je postao malo bloatware. volim kad su takvi programi jednostavni i kad rade tacno ono sto mi treba. minimalizam i jednostavnost. ;-)

 

 

foobar.PNG

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto bi ti winamp zauzimao pola ekrana kada postoji windowshade mod koji ti ukloni ekvilajzer i ceo onaj gornji deo pa ti prakticno ostane samo playlist editor tj. isto ovo sto se vidi na tvojoj slici fubara.

Ovo ostalo sto si nabrojao meni nije potrebno pa necu ni komentarisati, neka kaze neko kome to znaci.

i sustina "minimalizam i jednostavnost", jebiga ja to nekako pronalazim i u winampu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto bi ti winamp zauzimao pola ekrana

zbog media library koji mi ovde ne treba jer ga zamenjuje quicksearch...

no, mozda moze nesto slicno da se nabudzi i u winampu?

 

i sustina "minimalizam i jednostavnost", jebiga ja to nekako pronalazim i u winampu :)

naravno. to je zato sto se oba programa mogu prilicno detaljno podesavati. mislim da u tome foobar ipak ima prednost, jer se bas moze doterivati u sitna crevca (ko uopste zeli da se smara time), ali problem sa foobarom, i razlog zbog koga ljudi nece preci na njega je jasan - u osnovnoj distribuciji foobar ne lici ni na sta, ruzan je do bola. :) kad neko napravi neku ultra napucanu varijantu foobara, onda ce biti bolje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

foobar je za playere ono sto je ffox za browsere

:D

 

E, sad odoh instalirati Foobar, ne zbog ove rečenice nego što mi je nekad davno pomogao. Dobio sam bio neke fajlove, m4a ili mpc, ne sjećam se, i izgubio se. I onda nekako na netu nađem da se Foobar sa njima može izboriti, i fakat, konvertujem ih u wav a zatim u mp3 a onda sam ih mogao slušati u Winampu.

:D

 

Trenutno koristim Winamp 2.72 (Jan 15 2001).

Uključena je opcija Always on top, i dosta vremena se nalazi na ekranu, sa sve tri osnovne komponente smanjene.

Ikvilajzer je 99% vremena na "Full Bass & Treble", fakat mi čudno bude kad ga mijenjam.

 

Bila je neko vrijeme kod buraza na kompu neka naprednija verzija (tek kad se pojavila verzija 3.0, ako se dobro sjećam) Winampa ali nisam se uspio snaći šta da radim sa upisima u media library kad brišem i pomjeram fajlove (što stalno radim). Sad bih se možda i snašao, ali mi to ionako ne treba, nemam previše muzike na kompu, veoma rijetko pravim neke liste i nisam senilan.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

stfu ball, bojim se da te nista nisam pitao

 

Bojim se da si ćorav.

 

Elem, uvek foobar nikad winamp. ;)

 

Foobar - brz je, ne zauzima mnogo rama čak i sa 10-15 komponenti, lako se customizuje, odličan default izgled (bar meni odgovara Artist/Song/Album/Year/Lenght displej), album list (media library) je fenomenalno odrađen, odličan je converter. I jednostavno - meni više odgovara.

 

Ovaj "skin" koji sam postovao sam stavio radi esta, inače držim default columns ui izgled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko moze da se seti, mrzi me sad da kopam po netu, ali postojala je neka varijanta foobara koje se integrise u menije svih prozora, doda jednu malu ikonicu (pleonazam!) i kad se klikne na nju razmota se trenutna playlista, plus tu odmah postoje i kontrole, itd... imam onaj plagin koji postavi kontrole u system tray kad se foobar minmizuje, ali ne mislim na to.

 

zna li neko?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...