Jump to content

Satan


SATAN-iz Batajnice

Recommended Posts

kad sam prvi put video omot njihovog demoa Kiss of death(na kome pise heads will roll) pomislio sam da je rec o nekom old school thrash metalu :)

 

Kad sam nabavio ispade da je rec o Traditional/NWOBHM :).Ok zvuci mada nije to moj still,ali za razliku od dosta drugih bendova mogu da ga slusam (da da pozer sam :P ).

 

Encyclopaedia Metallum

 

http://satan.webb.se/

 

Da temu nisam nasao pa rekoh da je otvorim i sl :)

Edited by SATAN-iz Batajnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad da je kultni ,nije.prvi put sam cuo za njih kad sam izvalio da su ih japanski sabbat obradili,tj.kiss of death pesmu i samo se te pesme i secam,ima dobar uvodni rif...a verovatno sam slusao i album,ali da me ubijes ne secam se nicega...sem trial by fire koja je ekstra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја дуго нисам проваљивао да 'Trial By Fire' није Blind Guardian песма. Једна од ретких обрада које су боље од оригинала, мада је и изворна верзија антологијска!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enivej, bend je stvarno Kvlt...veoma kvalitetan NWOBHM...

 

 

e sad da seres, seres.

sto nije kult? super je album. a to sto si ti senilan pa se ne secas je druga stvar :P

 

 

oho,pa vi to ozbiljno :) :) a ja mislio da se zajebavate,posto ja recimo rec'kult' veoma cesto pisem,ali uvek kao zajebanciju i radi fore.

 

'veoma kvalitetan' i 'super' nisu odgovarajuci opisi za 'kultne 'albume. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema je...kvlt bre bend, a vi kako hocete! Bend odakle su krenuli gospoda Graeme English i Steve Ramsey. Od Satana, preko Blind Furya, pa Pariaha i onda pocheli novi pravac sa Skycladom. No to je vishe za neku drugu temu..ali svejedno znachajan bend.

 

"Trial By Fire" u BG verziji sam chuo..6/7 razred...bila mi je jedna od omiljenih pesama Gardijana tada, nisam imao ideju da je obrada(kao ni Don't break the circle doduse)...a i prva Sabbat pesma koju sam chuo (8 razred) bila je "Kiss Of Death", koja mi se ne-ve-ro-vat-no svidela, tada nisam znao nit ko je Sabbat ni ko je Satan...time told.

 

Anyway, pre neki dan sam bash opet slushao "Court In Act" - sigurno u top5 najboljih NWOBHM albuma, ever! Znachi "Strong Arm Of The Law", "Angel Witch"..ta ekipa! Vokal benda tu je inache Brian Ross, odlichan vokal, posle Satana nastavio da radi sa svojim bendom Blitzkrieg. I bash skoro provalih da ja nem' "Suspended Sentence"...doduse ni Blind Fury..al nabavice se..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Отприлике, тако нешто. Са Pariah су покушали мало да повуку на треш и то уопште није лоше звучало.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Slazem se da je Court in The Act antologijsko izdanje.Bend je kvlt naravno ali znam da ima dosta ljudi koji ne podnose ovaj bend iz nekog meni nepoznatog razloga ali i to je nebitno jer su oni iza sebe ostavili vanvremensko NWOBHM izdanje...toliko od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde koliko vidim niko jos nije komentarisao "Suspended Sentence"..e pa evo ja gi slushah, pa da bacim par pasusa.

 

Sa ovim albumom mi je slika kojom su ishli Remzi/English plus ostali iz Satan/Pariah jasnija...u odnosu na CIA ovaj album je tvrdji i podosta thrash elemenata ima...heavy/thrash, pa je Pariah posle ovoga maltene logichan korak bio. a onda su iz Pariah presli lepo u Skyclad, tamo prvo odradilii jedan thrash, pa se vratili melodicnijem zvuku. Iskreno, ne svidja mi se mnogo SS, pevach pre svega, posle odlichnog, i melodichnog, Brajana Rosa, ovaj(Majkl Dzekson), mi sa ovim grubim thrash glasom, krajnje prosecnim, ne lega nesto..doduse uz ovu muziku i lega..ima solidnih riffova..ali ne to to. Losha promena IMHO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Морам да реактивирам тему. Слушам управо "Suspended Sentence" и уживам. Ј аапсолутно ен сматрма да је промена ка овом албуму била лоша. Наиме, NWOBHM je изумирао и била је потребна промена ка тада модернијем звуку како би бенд уопште опстао. Од силних алтернатива које су могли изабрати ова је понајбоља. Дуже, комплексније песме, далеко мање хитичније, али никако лошије. Рече колега да је од овога Pariah био само логичан корак, а зправо је представљао само промену имена. Читао сам скоро интервју са Стивом Ремзијем и Грејемом Инглишом у Snakepit часопису, а и посебан са Брајаном Росом, где до у детаље описују развоје бенда и колико им је ово име у неком периоду сметало због алузија на сатанизам, иако реално гледано они никад нису били у том неком окултном фазону као нпр. Angel Witch или Witchfynde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ostaje glavna shteta shto to nije snimljeno sa Brajanom Rosom na vokalu.. Il' bi josh veci svrsh i zanimljivost bila da im tu Martin W. peva..al' proci ce josh par godina pre nego shto se trio infernale sastane. Sve u svemu Remzi/English mi postade jedan od top duoa na mojoj listi metal..duoa :) Satan, pa Skyclad..stvarno fantastichnu muziku napravishe. A i uticajnu..tu mislim na Skyclad pre svega. Shteta shto su mulo u zadnjih circa 10 godina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мартин на вокалу у Satan? Занимљива идеја.

 

Него, нашао сам скоро на јутјубу снимак Брајана Роса са Metal Inquisitor са Keep it True из 2005. или 2006. Изводили су 'Trial By Fire'... звучи сјајно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obozavam ta "iznenadna gostovanja"..nadam se da cu neki put prisustvovati nekom, heh.

 

A Martin bi mi bilo interesantno da ga chujem na SS..poshto im je inache prva saradnja bila u thrash obliku (rani Skyclad jel'te)..A i inache slabo sam upoznat sa tim kako su se upoznali, sastavili bend etc...bedan sam fan, znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Има прича у том интервјуу о томе, али сам искрено заборавио. Вероватно неки наступ са њима. Знам да су се Sabbat захваљивали свим формама и инкарнацијама бенда Satan на "Dreamweaver" албуму, тако да су неких контаката дефинитивно имали.

 

"Thanks and Hello to the following wonderful people: blalblabla... Pariah aka The Kindered aka Satan aka Blind Fury aka Satan..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Čuo sam Court in the Act. Ne mogu da verujem da je jedan britanski bend mogao u 1983. onako žestok album da napravi! Kao da je u pitanju neki nemački ili američki bend i da je godina 1985 ili 1986. I ne samo da je žestok, već je jako kvalitetan i progresivan za ono vreme.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...