Jump to content

Satan


SATAN-iz Batajnice

Recommended Posts

Ja mogu samo da se prikljucim pohvalama: Satan je izdao dostojan nastavak za Life Sentence i potvrdio da je napravio jedan od naj comebackova ikad. Album toliko mirise na sve one divne kultove osamdesetih da je stvarno tesko poverovati da nije iz te ere, to je jednostavno taj zvuk bez ikakvog palamudjenja. I meni se cini da je prosli bio vise catchy ali hajde da preslusamo jos malo ovaj novi pa da vidimo kako i gde ce se sta kotirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam došao samo malo ljubavi da ostavim za čudo zvano "Atom By Atom".

 

Već dovoljno jaka godina, a ovo mi je možda glavni pretendent za album godine trenutno.

 

Koliko god da mi je prošli bio iznenađenje, ovaj mi je još veće. Od heavy povratnika često ni taj comeback album ne bude ni za k', a ovi uspeli sa sophomore comeback albumom da razbucaju konkurenciju na komadiće. Ovako ukusno sastavljene kompozicije, bez ijedne škripe, se baš retko dešavaju danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja cu izgleda biti jedini kome je ovaj novi Satan album blagi podbacaj, kada se uporedi sa njihovim prethodnim albumom. Mislim, postena je svirka, dobar je album generalno, sve to stoji, samo meni mnogo nedostaje ta catchy nota koju je imao Life Sentence. Ovaj album mogu slusati, ali mi pjesme slabo ulaze u uho, tj. uvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

IMG_5780_zpsurg7vtsi.jpg

 

Razvalili su ,samo sto je bilo nedje oko 150 ljudi,za ovakav bend sramota ali ne na njihovu vec na nasu sramotu.Jebi ga sta da se radi.

Svirali su stvari sa zadnja dva plus Court In The Act, moram priznati da mi je SS omiljeni album i onaj Majkl Djekson u opste nije los pjevac ali pravi Satan je ipak ovaj sto rece Lemmi Kiks sa "kilavim vokalom" sa Ross-om

Svirali su oko 90 minuta i moram konstatovati da mi je ovo bio prvi solisticki koncert od Satane, dosad su to bili uvijek festivalski nastupi

Uzgred skroz korektne cijene za Merch kao i za CD/LP

Cica je maznuo novi album i dupli uzivo za 15€ po komadu sto je za 5-10 evrona manje nego obicno,na zalost

 

image_zpsamtcrogy.jpeg

 

satan4-19-02-2015_zps07dcvhal.jpg

satansetlist_zpsahwksghj.jpg

IMG_5778_zpsoxdjkrg8.jpg

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Jedna je stvar kada neki bend izdominira studijski, i to sa dva albuma zaredom, i to u žanru koji je čini se odavno dotigao svoje granice i lupa glavom o plafon, i to nakon skoro 50 godina žanra, a 30 godina nakon osnivanja tog benda. A potpuno druga stvar ako to uspe i uživo da prenese i izvede.

Lično mi je live izvedba često bila make or break situacija što se tiče mog odnos sa bendovima, i previše je bendova koji su uspeli da me ohlade uživo nastupom i slično veliki broj onih koji su mi se zacementirali među omiljenim ili su me jednostavno privoleli nakon što ih videh live. Satan, na svu moju sreću i umiranje od iščekivanja, je u ovoj grupi bendova koji razaraju uživo i sve krivine i vrlete koje su snimili ovako izvode bezgrešno live. Da li je stvarno sve bilo bez grešaka? Ne znam, headbangovao sam i urlao, pa mi možda ponešto i promaklo.

 

Lista:

http://www.setlist.f...a-7bff5a84.html

 

Lični hilightsi:

"Kiss Of Death" live dečački san, još iz vremena kada sam bio uveren da je to Sabbat (Jap) pesma sam se ložio kao magarac na ovo. Još Tippins manijak koji svira solo iza leđa na istoj.

"The Devil's Infrantry" noviji live san, jedna od naj heavy pesama tekućeg milenijuma, monstrumče.

 

Vredan pomena i izdvajanja mora biti Brian Ross, koji em izgleda kao da je pojeo Dia i poprimio njegov oblik i frizuru, em što je izgleda i sam kao Dio sklopio pakt sa nečime te i pod stare dane peva kao zmaj koji ne jebe živu silu. Dodajmo na to i kul ležerno obraćanje i ophođenje između pesama, i status legende meni lično zacementiran.

 

Pošto ne podnosim fotkanje tokom svirke, tih nema ič (a i nikog u publici nisam primetio da to radi, živi bili), ali sam uspeo pred nastup da napravim Satan OFF/ON foru:

 

SATAN OFF

satan_off.jpg

SATAN ON

satan_on.jpg

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Potpisali za Metal Blade, novi album due later this year.

Povratnicki album je bio izuzetak koji potvrdjuje pravilo o comebackovima, Atom by Atom je bio vec probijanje svih zakonitosti, ako i ovaj treci bude dobar ne znam gde cu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

On September 7, Metal Blade Records will release "Cruel Magic", the new album by NWOBHM legends SATAN.

 

"Cruel Magic" track listing:

01. Into The Mouth Of Eternity

02. Cruel Magic

03. The Doomsday Clock

04. Legions Hellbound

05. Ophidian

06. My Prophetic Soul

07. Death Knell For A King

08. Who Among Us

09. Ghosts Of Monongah

10. Mortality

 

http://youtu.be/UuLTFfi-peM

 

satancruelmagiccd.jpg

 

 

Ultralike na cover

 

A ni pesma nije za bacanje :D

Edited by Angelystor
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...