Jump to content

Goribor


Krsh

Recommended Posts

Spot iz dokumentarca o bendu

http://www.youtube.com/watch?v=FafF5w2S6n8

 

Sam dokumentarac traje skoro 50 minuta, snimci sa Goribor koncerta iz 2007 u skc-u, pa onda iz Nis-a, i dve pesme sa Exit-a 2008. Izmedju svega toga St., Pity i Pedja pricaju o pocetku benda, koncertima i putovanjima. Prijatno za gledanje ako ste fanovi doticnih goriboraca. Jedina zamerka je na snimke iz skc-a kameramen je vise snimao neke cure iz publike lelujajuci kamerom...

I vidi se itekako veliki napredak u zvuku benda od 2007 do 2008, pa ko ih je gledao nazivo ove godine, nebo i zemlja sa zvukom i stilom, sto su stariji to su i bolji.

P.S. U Skc se dosta puta vidi neki lik sa Consecration majicom, pa eto i reklame za neki drugi bend. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

sa majspejsa

 

Ako volite, pa recimo- Can, Alan Vegu-onda lovite ove mangupe.

wooden_shjips http://www.myspace.com/woodenshjips

Vrtim ih par meseci i to lepo ide. Inace, ulazimo u studio pocetkom marta,Pula, Ivo Lorencin, Cukeric,verovatno

Toto skokne da odlupa neki drum itd?! Uza, Misa, Piti i Ja smo idalje zivi i u bendu, tako da je sve ok.

Da, srecna vam Nova god. ako vam vec nije presela:))salim se, naravno. Vidimo se tu i tamo...

Poz

St

p.s.Sta ima novo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Ne možeš mnogo ali možeš malo

 

Aleksandar Stojković St, frontmen Goribora, jedno je od najsnažnijih autorskih imena na području bivše Jugoslavije, s čijim se stihovima mogu poistovetiti čitave postratne generacije. Neke od pesama u ovoj knjizi dobro su poznate ljubiteljima Goribora, a mnoge su nove i do sada neobjavljivane.

 

Kroz njih se provlače njegove uobičajene teme: ljubav, droga, očajanje, bezizlaznost, kritika šljama koji je zavladao društvom, neuklopljenost, samoća, pa se čini kako St u svojim pesmama uspeva da uz suptilnu emociju i prepoznatljivu bluz energiju artikuliše generacijski vapaj u kojem odzvanja želja za životom.

 

Aleksandar Stojković je jedan od najboljih, najartikulisanijih i najprefinjenijih rok pesnika, pesnik koji s malo, ali pažljivo odabranih reči, uspeva da kaže mnogo.

 

Link

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Goribor - Zadar Kino Pobjeda Live 2010

Da li ja to čujem bluz
Bez
Prati I Ćuti
Ljubavi Moja
Rolamo
St.Bluz
Ne Računajte Na Nas

http://www.megaupload.com/?d=47R5AO9Z

 

mp3 kvalitet je 128kbps, zvuk nije baš najsrećniji na svim pesmama, ali tu su 3 nove pesme, pa mu to dođe kao neka vrsta kompenzacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Nocas su bili odlicni u KC Gradu. Opet su se desile promene u postavi i umesto bubnjara iz Eyota sada sa njima nastupa njegov brat klavijaturista/bubnjar. Klavijature su pun pogodak i dale su takvu melodicnost starim i "novim" pesmama, da se najezite...

 

Koncert je trajao oko sat i po, a publika je najvise uzivala na vec utemeljenim hitovima ko sam, rolamo, dalajlama, bez, sjajne niti, a od novijih su se cule drobilica duse, ti i ja, ljubavi moja, prati i cuti.

 

Sve u svemu mnogo bolji nastup nego na promociji St-ove knjige kao pre par meseci, bilo je nekako prisnije...

 

Ceka se novi album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

večeras na Akademiji

 

http://www.kudazavik...or%20@%20Nafta/

 

 

Klub Akademija

 

petak 01.Oktobar u 22h

 

Cena karte: Veliki klub 550 dinara

Mali klub 200 dinara

 

 

 

 

 

 

Edit: nemoguće bi bilo da Voivod to već nije postavio :haha: :haha:

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...