Jump to content

Reggae


yohca

Recommended Posts

reggae ritam se koristi oduvek u mnogim zanrovima, ne samo u 'grand' muzici. meni je recimo lep spoj reggae-a sa jazz-om i blues-om, dok me onaj MTV pop reggae zvuk blago receno iritira.

totalno se slazem sa tobom! :pivopije:

 

nije los ni elektro reggae... ali mi je ipak najbolji cist :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

krivo mi je sto mislis da je Marley bio seljak... :icon_ne: Covek je zasluzan za sirenje reggea na svetsku scenu (da nije bilo njega- neverujem da bi reggae bilo ko cuo izvan jamajke..) i za mir takodje... sve u svemu, po meni je civek bio genije

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

E pa, dragi moji, ja se vratila sa mora.... Sada, poshto sam potpuno ne obaveshtena, bilo bi lepa da mi neko kaze ima li kakvo deshavanje u skorije vreme, naravno, po pitanju reggae muzike... Nego, bila sam sinoc na Beer festu, i da, bilo mi je superishka! Del Arno-vrh, So Sabi-ok, ali su smorili sa onom prokletom reklamom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

 

Veliki klub:

HORNSMAN SOUND SYSTEM & GUESTS

www.myspace.com/hornsmancoyoteeyesburn

 

Mali klub:

KDC --- RIM RUNNER --- MARTINEES

http://www.myspace.com/kreativnidubcentar

http://www.myspace.com/dreadyagainstbabylon

http://www.myspace.com/martineesselecta

 

Petak, 5. oktobar, od 22h

Cena karte: 300 dinara

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

:udri::udri::udri::udri::udri::udri::udri::udri:

 

Komp se raspada,a izgleda i ja s njim.

Dakle:

 

 

DEL ARNO BAND i SO SABI ce svirati 19.jula na Vidikovcu u okviru manifestacije DANI BEOGRADA.Paralelno ce biti organizovana i prodaja africkih suvenira :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ,pa dodjite.

 

www.danibeograda.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

:udri::udri::udri::udri::udri::udri::udri::udri:

 

Komp se raspada,a izgleda i ja s njim.

Dakle:

 

 

DEL ARNO BAND i SO SABI ce svirati !!!19.APRILA!!! na Vidikovcu u okviru manifestacije DANI BEOGRADA.Paralelno ce biti organizovana i prodaja africkih suvenira :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ,pa dodjite.

 

www.danibeograda.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaya The Cat 16. maja na Akademiji.

 

Poreklom iz Bostona, trenutno smešteni u Amsterdamu, Holandija,

 

Jaya The Cat svira beskompromisnu i originalnu mešavinu reggae-a, punk rock-a i ska muzike.

 

Nastali kroz zajedničku ljubav prema dub-u i punk-u '60ih i '70ih od strane tri prijatelja (Geoff Lagadec - vocals/guitar, Dave Smith - guitar/vocals and Ben Murphy - bass), Jaya The Cat pravi pesme koje idu od booze himni, pesama za đusku do politički angažovanih stvari.

 

Od 2001. i njihovog debi izdanja 'Basement Style' band-u se pridružio bivši Shadows Fall bubnjar David ‘The Germ’ Germain i Jaya The Cat je počeo da svira ugovorene turneje po US i Evropi, po poznatim klubovima i festivalima kao što su Lowlands (Holandija), Pukkelpop (Belgija) i Warped Tour po US.

 

Njihova muzika je takođe predstavljena u raznim skate, surf i snowboard video spotovima. Dakle Real roots promotion vas poziva 16 maja da se nacrtate u Akademiji na ovom sjajnom događaju. Vidimo se tamo.

 

Predgrupa ce biti verovatno Flip Out, a muziku ce pustati Coyotre

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Mislio sam da ne može ništa biti gore od dizanja spomenika Rokiju, ali to mi sada deluje normalno..

 

pa ja sam pricao sa likom koji je neki glavni u oragnizaciji toga.i kada mi je rekao za statuu marliju ja sam odmah rekao "a pa vi ste videli da su ovi iz bosne podigli stauu brus liju a ovi iz zitista rokiju pa sada vi hocete mariliju" lik se je uvredio i rekao mi je kao "ne ne nije opste tako,ovo je nesto jedinstveno u svetu ova staua boba marlija koju cemo podici"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...