Jump to content

Muzički tobogan


RNA

Recommended Posts

Шта рећи? Легендарна емисија у старој Југи, наставила да буде легендарна и касније, сад се поново емитује. Поново гледамо легендарни тандем Миња Субота - Јован Адамов.

Не знам само где сада воде школе, опет у Пожаревац, у "Бамби"?

Раније је било супер кад су их водили у Загреб, у "Краш", а кроз целу емисију ишле рекламе за "Краш" производе, поготово легендарна: "Бронхи, лакше се дише".

Много пута се овде понавља "легендарна".

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam da je i metla bez drske pocela ponovo da se emituje. ovo je neki revival matorih popularnih decijih emisija?

То је, као што неко једном лепо рече, чист лоповлук од стране државне телевизије. Ми плаћамо претплату да нам репризирају старе серије. Уместо тога, могли би лепо да праве нове емисије за данашњу младеж. Једна од бољих ствари је реактивација "Тобогана".

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam da je i metla bez drske pocela ponovo da se emituje. ovo je neki revival matorih popularnih decijih emisija?

 

Bar više deca neće morati da odrastaju na retardiranim teletabisima, pokemonima i sličnim ˝maloumnim˝ stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гледао сам ону емисију са Цветом и не допада ми се. Није то више то, а и остарило се. Мислим да би боље било да се Миња врати у "Слагалицу", тамо где је и почео... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce se na ovoj temi javiti uskoro neko ko je ucestvovao u snimanju novih emisija Tobogana kao clan orkestra.

 

Al si mi dala šlagvortu, lebac mu poljubim...

I kako ja sad da ne odgovorim?

Okej, barem sam temu otkrio sám, nisi mi posebno obraćala pažnju... :)

 

Ne brini, sigurno ce vam ovde preneti svoje utiske. Naime, jos u decembru poceli su da snimaju novi serijal, ali sta je s tim bilo, ne zna se. Izgleda da RTV nije odobrila sredstva...

 

U decembru se snimala novogodišnja emisija, gde nije ni bilo uobičajenog takmičenja škola.

To je bio kao uvod u nov serijal. Tu se Joca Adamov još nije bio pomirio sa njegovim standardnim "novosadskim muzičkim klanom" :mrgreen: , pa je radio sa novom ekipom. Otuda ja u toj priči.

Znam da se serijal trebao snimati tokom februara/marta i da je trebalo u toj turi da se snimi 11 epizoda, jer me u vreme kada se još pričalo o tome, ta priča doticala. No, pošto se stari "novosadski muzički klan" vratio u igru, ne znam tačno kada je snimljen serijal, niti u kolikoj meri se uopšte radilo po (u decembru još aktuelnoj) prvobitnoj zamisli, ali vidim da je krenulo na TV, pa pretpostavljam da je sve išlo po planu.

 

RTS i materijalna sredstva...

Auuuuuuuuuu...

Evo samo da vam kažem da su mene tek nedavno isplatili.

 

Utisci:

 

Mnogo mi je to bilo lepše kad sam bio mali i kad sam to samo gledao.

Doduše, tada sam samo odgledao tih sat vremena ili koliko već traje emisija i to je to. Nisam morao da sedim u studiju na košutnjaku (sa 3 kile šminke i u odelu i kravati) 12 sati, dok mi se bulja ne raspadne od sedenja, da crkavam od žeđi i gladi sve vreme i da se takmičim u brzom čitanju nota, jer se ono sviranje svodi na to.

Čisto da znate, orkestar nema probe pre snimanja. Ono što vidite u emisiji je mahom sve odsvirano na prvi put, nekad drugi, direkno iz nota koje se podele neposredno pre.

Džinglove još koliko toliko znamo, jer smo svi gledali tobogan kao mali, pa nam je ostalo u pdsvesti, ali one pesme koje gosti izvode već ne. Srećom pa deca igraju i pevaju na plej-bek.

Ja sam Leontini tako fino zaparao poslednji takt (pogrešio, i završio na dominanti, za upućene) da se čak i na snimku vidi kako me spaljuje pogledom.

 

Sve u svemu, bio sam nezadovoljan time koliko su nas dugo mrcvarili, ali mi je bilo u načelu okej. Lepo je biti deo legende... :D

Još jedno razočarenje mi je bilo kada sam sve to gledao na TV i video da su one divne koreografije baletskih škola kadrirali (kako se to već kaže, ono kad određuju kad će koja kamera da se pokazuje u programu), da se uopšte nije videlo kako su klinci genijalno odradili posao. Ja sam gledajući onu neku pobedničku ekipu balerina iz Požarevca na primer ostao zabezeknut. Bila tamo još jedna baletska škola za decu, što su kao izigravali neki satni mehanizam, šta li već, i oni su me ostavili bez daha. Nisam mogao da verujem da se to sve može uvežbati, pa još deca, majkumu...

A kad sam pogledao na TV, ništa posebno. Totalno promašili uglove, ma katastrofa. Nije nikako izgledalo.

Baš je bilo ono... ...RTS.

 

Eto, to je to.

 

Cheerz! :pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al si mi dala šlagvortu, lebac mu poljubim...

I kako ja sad da ne odgovorim?

Зашто ли, из онаквог увода, нисам ни сумњао да се ради о теби?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...