Jump to content

Наврог


Recommended Posts

logonavrog3.png

 

 

Pre nego sto bilo koji od zlih jezika domacih "metalaca" napise kultnu recenicu:"jos jedan "originalni" bend",zeleo bih da razjasnim sledece stvari:

 

Bend je nastao u septembru 2004 godine,pod nazivom RAW GORE,prosao je kroz niz razlicitih muzickih stilova,i utemeljio svoje principe i ideologiju u Pagan Black metalu,snimio zapazen demo "Sirova Krv",i odrzao par svirki po Beogradu tokom 2006/2007.

Tokom aprila 2007 godine bend se odlucuje da promeni naziv u neki koji bi na bolji nacin propratio muziku koju zeli da prezentuje,i tada RAW GORE postaje НАВРОГ.

Takodje bih zeleo da pomenem da muzika koju НАВРОГ prezentuje nije klasicni,trendovski,bezdusni "veseli" Pagan Black metal ispunjen klavijaturama, frulicama i harmonikama koji je danas jako popularan,vec je muzika satkana od sporih i depresivnih gitarskih deonica,koje su ispreplatane delovima koji su pod uticajem srpskog folklora i etno muzike.

Sto se ideologije tice,ne pokazujemo svoje znanje slovenskih bozanstava/njihovih funkcija/potomaka/mitova,vec se bavimo covekovom otudjenoscu od prirode kao svog duhovnog jezgra kroz staroslovenske motive,kao i slovenskom demonologijom.

Uskoro snimamo novi materijal pod nazivom "Stepski Vuk" koji ce,jednom za svagda,pokazati domacoj sceni sta zelimo da kazemo sve ove godine.

 

Bend radi u sledecoj postavi:

Ved'miak-bass/vokal

Usud-gitara

Ravenstorm-gitara

Lord Butcher-bubnjevi

 

SLAVA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Apeiron

Naravno,promo kopija ce biti poslata cim uradimo snimak.(Ako sve prodje kao sto smo planirali,snimanje pocinje za vikend)

 

@Shamandalie

Hvala na podrsci,verujem da ce nas novi snimak prikazati u najboljem svetlu.

 

@Lunatic

Hvala na ponudi,razmislicemo o sto skorijem dolasku u Novi Sad,trenutno imamo neke ponude za unutrasnjost Srbije,pa kada se sve to sredi,javicemo se.

 

@(Independor)

Logo sam ja uradio.

 

Jos par informacija u vezi snimka.Sadrzace 4 pesme,od toga 2 starije (RAW GORE) pesme u novom aranzmanu,osvezene nekim novim idejama koje bi trebale da simbolizuju prelaz ka novoj fazi benda,kao i 2 nove pesme.Kao sto sam pomenuo,po planu je da snimanje pocne za vikend,a sve novosti cu postavljati na ovoj temi,naravno,onima koje to bude zanimalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...

Ajd lepo sad definisite sta podrazumevate pod nazivom "slovenska demonologija", jer tako nesto nigde, ama bas nigde, ne postoji.

Ako vam je to neki "slovenski satanizam" onda se bavite smesnim stvarima, jer takvih stvari kod slovena (onih koji su se drzali zakona bogova) nije bilo. To danas pokusavaju neki bendovi da promovisu, ima ih dovoljno, ali to je nesto sto je sramno za slovensku religiju, sa stanovista coveka koji je deo te religije i koji je iskren u svom verovanju.

Toliko od mene...

Inace, dobar logo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno te podrzavam za to sto pricas za "slovenski satanizam". Spajanje satanizma i paganizma je u najmanju ruku smesno.

Mislim da ono sto oni podrazumevaju pod slovenskom demonologijom predstavljaju demoni u slovenskoj mitologiji kojih je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...

Ajd lepo sad definisite sta podrazumevate pod nazivom "slovenska demonologija", jer tako nesto nigde, ama bas nigde, ne postoji.

Ako vam je to neki "slovenski satanizam" onda se bavite smesnim stvarima, jer takvih stvari kod slovena (onih koji su se drzali zakona bogova) nije bilo. To danas pokusavaju neki bendovi da promovisu, ima ih dovoljno, ali to je nesto sto je sramno za slovensku religiju, sa stanovista coveka koji je deo te religije i koji je iskren u svom verovanju.

Toliko od mene...

Inace, dobar logo!

Ja sam,u najmanju ruku,jedan od najvecih protivnika mesanja satanizma i paganizma,tako da tvoje nagadjanje pada u vodu.

Kako je svet satkan od tamnog i svetlog,tako svaka religija ima svoje "mracne" i "svetle" strane.Takodje,opste poznato je da su se Sloveni bavili okultnim vestinama,koje bih,prevedeno na laicki jezik,mogao okarakterisati kao deo te celokupne demonologije(recimo,postovanje tzv "tamne","crne",okultnog,magijske strane).Dakle,ako Indra,Crt,Morana&ostali spadaju u svetla bozanstva,onda si u opasnoj zabludi.Takodje,kultovi postovanja raskrsca,zive vode,kamena itd takodje spadaju u domen okultnog,za njih se vezuju snazne magijske moci.

Ako je Sreten Petrovic mogao da iskoristi termin "Srpska demonologija" u svojoj knjizi "Srpska Mitologija",verujem da mi je apsolutno dozovoljeno da koristim izraz "slovenska demonologija",jer,kao sto uciteljica zivota kaze,Srbi su juznoslovensko pleme.

Da rezumiram,mi se bavimo mracnijom stranom slovenskog paganizma,i nasi tekstovi koje cemo ubuduce plasirati umnogome govore o samospoznaji.Pokusavamo da zastupimo "mracniju" stranu nase religije podjednako kao i onu "svetlu",jer samo tako mozemo postici balans.

Nadam se da sam bio jasan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam,u najmanju ruku,jedan od najvecih protivnika mesanja satanizma i paganizma,tako da tvoje nagadjanje pada u vodu.

Kako je svet satkan od tamnog i svetlog,tako svaka religija ima svoje "mracne" i "svetle" strane.Takodje,opste poznato je da su se Sloveni bavili okultnim vestinama,koje bih,prevedeno na laicki jezik,mogao okarakterisati kao deo te celokupne demonologije(recimo,postovanje tzv "tamne","crne",okultnog,magijske strane).Dakle,ako Indra,Crt,Morana&ostali spadaju u svetla bozanstva,onda si u opasnoj zabludi.Takodje,kultovi postovanja raskrsca,zive vode,kamena itd takodje spadaju u domen okultnog,za njih se vezuju snazne magijske moci.

Ako je Sreten Petrovic mogao da iskoristi termin "Srpska demonologija" u svojoj knjizi "Srpska Mitologija",verujem da mi je apsolutno dozovoljeno da koristim izraz "slovenska demonologija",jer,kao sto uciteljica zivota kaze,Srbi su juznoslovensko pleme.

Da rezumiram,mi se bavimo mracnijom stranom slovenskog paganizma,i nasi tekstovi koje cemo ubuduce plasirati umnogome govore o samospoznaji.Pokusavamo da zastupimo "mracniju" stranu nase religije podjednako kao i onu "svetlu",jer samo tako mozemo postici balans.

Nadam se da sam bio jasan.

moj post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto,pa kull je ime...nava rog...mnogo dobro,,mada je i staro super bilo...bas me zanima kako nov materijal zvuci,pitam li se da li ce morana biti aranzirana...

 

aaaa,kako se bese zove ona vasa nova pesma sto ima klin vokal koji ide "cetres' dana,mrtva dusa na prokletiji spava...."?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umesto sto pricate o demonologiji i demagogiji, bolje je da sacekate da se pojavi taj demo, pa kada ga preslusate, dacete misljenje.

Da preslusam sve stvari ovoga sveta i dalje stojim iza svog misljenja. Mesanje satanizma i paganizma je cista idiotija. Jedno sa drugim nema nista.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...