Jump to content

Srđan Krstić - Mefistov krug


Recommended Posts

na zanimljiv nachin pripovedach nam predstavlja nebeska i ex-nebeska bica i dela njihova... njihov sukob oko nebesa jednog vraga, i shkolu srece utochishte za odabrane, ratnik i usne su za sada poslednja knjiga ali nadamo se da ce chika Srki na tome da poradi

 

Mefisto i zlatokosa- knjiga koja nas je inspirisala da bendu damo ime Azazel po sudiji starom, chija se pricha o propasti naizgled ponavlja sa "mladjahnim" Mefistofelesom. Ali pricha je kekstra, veoma duhovita i nimalo naivna.... :twisted:

 

shkola srece- zbirka 6? pricha, prepunih buntovnih i strastvenih momenata koji oslikavaju zivote onih koji su zasluzili mesto u shkoli srece... koja je vasha omiljena pricha iz shkole srece?

 

Da knjizice su prepune pikanterija, pochevshi od Volandovih park akcija tipa "heklam-vezem-pletem-fircam" do bozjih prekornih izjava kao "...ti bi opet sa krsta da kukash..." naravno 90% priche se vrti oko vitkih nogu i blajhanih kosa shto nam ukazuje da je chika krstic veoma upoznat sa nachinom funkcionisanja nashih operativnih sistema i uspeshno nam pronalazi slabe tachke :red:

 

u ime buntovne omnladine i sve bagre iz azazela ovim putem zelim da se zahvalim gazdi za divne priche i da ga prekorim jer stalno chujem shkripanje olovchica i shushkanje beleznica iza sebe :no::mhihi:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

savrsenstvo... nisam nikad vise iscekivao neku knjigu od Ratnika... i ispunila je sva moja ocekivanja i vise... a Plavokosu sam drzao u postpisu sigurno godinu dana... Skola Srece me je jedina malo razocarala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

iz nekog razloga meni

je treci deo ipak najbolji...

dobro, mefisto je ipak mefisto..

 

inace cisto da se zna, Krstic je prvo

napisao Skolu srece, pa Mefista i

Zlatokosu, ali je doslo do neke greske

ili ko zna cega...

 

u svakom slucaju, nadajmo se

da ce biti cetvrte ;) ... uskoro

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ga smarao chesto dok nije izsahao ratnik, i znam da je veci deo 4-te knjige napisan josh u to vreme, sramota me da se pojavljujem kod njih u knjizari vishe upucace me ona teta ;)

ali ukoliko ima hrabrih neka skochi neko chisto da znaju da ima smrtika koji cene mashtarije srkijeve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci stvarno ce biti

cetvrti!!!

:veseli:

 

on bese drzi Moc Knjige?

da li ima jos negde njihova

knjizara, osim one kod Pasica?

 

upoznala sam se i ja

sa njim, potpisao mi je

Ratnika i usne... iskreno

zacudila sam se

kada sam ga videla,

nisam ga zamisljala takvog :D

Edited by kur-d-tizana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci stvarno ce biti

cetvrti!!!

:veseli:

 

on bese drzi Moc Knjige?

da li ima jos negde njihova

knjizara, osim one kod Pasica?

 

upoznala sam se i ja

sa njim, potpisao mi je

Ratnika i usne... iskreno

zacudila sam se

kada sam ga videla,

nisam ga zamisljala takvog :D

 

ma da ko bi reko da onaj chikica sve to napisa.....

imaj valjda prodaju i u majke jevrosime (bivsha ezoterija) ako znash gde je odma do tdi butika malo posle rotarijanaca i pandurske stanice

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Skoro procitah Ratnik i Usne i mogu reci da sam sasvim zadovoljan,dopada mi se ta ideja da poljubac moze da vaskrsne mrtvog coveka,cak dva puta.Mefisto mi je mozda cak i bolji u ovoj knjizi nego Zlatokosi,nekako mi je draze kada ga vidim da dobija ono sto zeli da bi mu to na kraju prakticno bilo oduzeto.Sada samo da negde pronadjem skolu srece pa da kompletiram krug...

Nadam se da ce Krstic da napise jos nekoliko knjiga i da naravno necemo dugo cekati na njih,hm i nesto razmisljam bila bi zaista lepo kada bi se neko od nasih rezisera setio da ovo ekranizuje kao film,naravno sa dobrom novcanom potporom i glumackom ekipom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

a u! oladi se tema skroz! omlatino! knjige u shake! samo slushate one drekavce a vraga svi zaboravishe!

sudija josh uvek sudi!

zlatokosa je josh uvek plavusha!

shta voland radi nisam siguran al on je vazda u fazonu heklam,vezem,pletem,fircam...

shkola srece nema raspust i mislim da su proshli akreditacije sve!

ratnik je valjda opet aktivan a i tigar i ptice!

klinovi i chekic su josh uvek u fioci.

andjeli seru! vrazi su dobili kishobrane!

nestalo je papira u belezhnicama onima shto shkripucu olovchicama. xe,xe,xe!

sreca mi josh uvek negde bezhi u onoj magli, al postavio sam joj zamke!(papuchu joj njenu)

 

chitaj! :metalac:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
a u! oladi se tema skroz! omlatino! knjige u shake! samo slushate one drekavce a vraga svi zaboravishe!

sudija josh uvek sudi!

zlatokosa je josh uvek plavusha!

shta voland radi nisam siguran al on je vazda u fazonu heklam,vezem,pletem,fircam...

shkola srece nema raspust i mislim da su proshli akreditacije sve!

ratnik je valjda opet aktivan a i tigar i ptice!

klinovi i chekic su josh uvek u fioci.

andjeli seru! vrazi su dobili kishobrane!

nestalo je papira u belezhnicama onima shto shkripucu olovchicama. xe,xe,xe!

sreca mi josh uvek negde bezhi u onoj magli, al postavio sam joj zamke!(papuchu joj njenu)

 

chitaj! :metalac:

 

 

kako je ovo dobar post! ovaj krezavy je stvarno divan choek

Share this post


Link to post
Share on other sites

u make jevrosime su!!!!

koliko znam jos pre negho li je ratnik izdat, chetvrta knjiga je vec bila u povoju!!!!

ma folira se, tvrdi pazar!

odradio sam stvar sa mojom bagrom iz benda "all men must die!!!!!" inspirisanu malom aryom stark koja izrasta u smrt iz krsticevog opusa o mefistu nekako su mi se bash poklopile.... ja to obozhavam da kuvam chorbe od baba i zhaba!

evo vam link http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...endID=136817093 txt cu jednog dana otkucati ako ikog bude interesovalo

 

inache nemam pojma shta se deshava sa gosin krsticem. trbao bih posetiti tu njihovu jazbinu jerbo sam opet ostao bez kompleta.... uvek poklonim nekome "shirim kugu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest NebojsaZr

Pozdrav svima! Drago mi je da sam nasao nekog ko mi moze pomoci. Zlatokosu sam procitao prosle godine, a SkoluSrece ne davno i uzivao od pocetka do kraja tako da mi je bilo zao kad sam zavrsio sa citanjem. Dakle, sad pokusavam da nadjem "Ratnik i usne" koja je rasprodata (verovatno zato sto nista ne valja :smile: ). Da li neko zna gde se ta knjiga moze naci, ili eventualno da li ce biti izdavan novi tiraz? Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci svi koje znam su me maksimalno napushavali kad mi se svidjala knjiga (pre jedno 5 god) a na kraju sad od 3 nemam ni jednu - jer su mi ti isti ljudi maznuli. Ako budu rekli da je sranje i da su citali iz naucne radoznalosti prebicu ih :)

Inace ne znam kakav bi mi sada bio stav prema knjizi, tad sam se previse lozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

sinoc okacheno na face da po petnezzdog sepembra treba da se pojavi u prodaji preradjeno izdanje mefista i zlatokose... a ratniik i usne valjda do kraja godine....

 

milo i manjana stoje iza ovog remek dela sad umesto prethodne izdavachke kuce a detaljnije o mestima gde ima da se uvrshi tek kad ukradem svojih 5 komada :)

 

@MissionVao

Znaci svi koje znam su me maksimalno napushavali kad mi se svidjala knjiga (pre jedno 5 god) a na kraju sad od 3 nemam ni jednu - jer su mi ti isti ljudi maznuli. Ako budu rekli da je sranje i da su citali iz naucne radoznalosti prebicu ih icon_smile.gif

Inace ne znam kakav bi mi sada bio stav prema knjizi, tad sam se previse lozila.

 

podlozhi se snajka na duble fire pa lagano sudija se vraca

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...