Jump to content

Srđan Krstić - Mefistov krug


Recommended Posts

neshto je malo dodato i neke grshkice verovatno prepravljene... nebi trebalo da je menjao neshto bitno za zaplet :)

@voivodbg dao sam im godinu dana da reizdaju shkolu a onda krecem u shtrajk gladju... ima u elektronskom formatu da se uvrshib chek http://itunes.apple.com/us/book/skola-srece/id542338220?mt=11

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasmetalo mi sto bi neko sa prethodih stranica da glumi ministra prosvete i da ubacuje ovo u lektiru, a vidi se da postojecu nije pipao jer da jeste prepoznao bi da je dopadljivost i popularizacija delo dobilo zhvaljujuci sladunjavom pripovedackom stil koji zavodi neiskusne citaoce na pogresnu percepciju vrednosti knjizevnog dela. u pocetku me je taj stil odusevio ali pred kraj razocarao kliseima zbog kojih je bitno ispustio tok radnje koja me svo vreme neizostavno potsecala na lose prepricano spominjano klasicno delo. U svakom slucaju nije toliko lose za razonodu jer zbog stila i duzine drzi paznju prosecnom citaocu. A opet postoji opcija da sam opsednuta klacinim knjizevnim delima i da drugima s pravom ne verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тај крај је мени једини слаб део у књизи (да ли морам да напомињем по милионити пут да ми је ово омиљена књига? :haha:). И то не мислим на крај генерално, него можда последњих пет страна.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...