Jump to content
Sign in to follow this  
krezavy

Srđan Krstić - Mefistov krug

Recommended Posts

Прерађено? Шта је све прерађено? Што се мене тиче, не бих ја ту ништа дирао, најбоља књига икада.

@krezavy, dobre vesti za ta nova izdanja. a hoce li raditi i skolu srece? pokusavam da je nadjem, ali bezuspesno...

Jbt nisam ovo citala 10 godina i skinem ebook - kakvo lozenje covece, ko Cruelty and the Beast i Violent Soundtrack Martyrium udruzeni :haha:

Edited by MissionVao
  • Upvote 1

Da nije Bulgakova i Majstora i margarite, tesko da bi bilo Zlatokose i Krstica. Sigurna sam sta vise.

• Downvote 2

pa verovatno ali ne u kontekstu da je mefisto plagijat... jer su skroz drugachije priche i slichnost je samo u nekim likovima koji se pojavljuju u obe priche...

• Downvote 1

Zasmetalo mi sto bi neko sa prethodih stranica da glumi ministra prosvete i da ubacuje ovo u lektiru, a vidi se da postojecu nije pipao jer da jeste prepoznao bi da je dopadljivost i popularizacija delo dobilo zhvaljujuci sladunjavom pripovedackom stil koji zavodi neiskusne citaoce na pogresnu percepciju vrednosti knjizevnog dela. u pocetku me je taj stil odusevio ali pred kraj razocarao kliseima zbog kojih je bitno ispustio tok radnje koja me svo vreme neizostavno potsecala na lose prepricano spominjano klasicno delo. U svakom slucaju nije toliko lose za razonodu jer zbog stila i duzine drzi paznju prosecnom citaocu. A opet postoji opcija da sam opsednuta klacinim knjizevnim delima i da drugima s pravom ne verujem.

Тај крај је мени једини слаб део у књизи (да ли морам да напомињем по милионити пут да ми је ово омиљена књига? :haha:). И то не мислим на крај генерално, него можда последњих пет страна.

@tk

"ukusi se razlikuju" reche djavo i sede u koprive....

meni ove koprive prijaju a ti snajka nemoj da se ljutish :)

Daleko bilo. Sto bi se ljutila, mozda sam malo preozbiljna bila. :D

• Upvote 1

ma da bre mlada si ti josh za tolstojevskog :) a mi ostali smo sentimantalni previshe kad nam neko chacne svete knjige i duhovnog vodju :)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...