Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

To uopste nije nikakvo merilo,a i ti rece da je Fiat sranje pa se opet prodaje.Sto opet nema veze sa vezom,vec sa svesti ljudi.

 

sranje Fiat jeste, ali za te pare je ok. Punto je govno, ali za 6 soma je ok

 

Svaba nije jeftin i niko ga ne kupuje zbog jeftinoce, vec zbog drugih stvari, oni su svoj imidz i poverenje stvarali decenijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji motor visokih performansi na svetu:

 

1. Mercedes-AMG 6.2l (CLK, S, SL, CL, CLS, ML)

2. BMW 5l V10 (M5, M6)

3. Jaguar 5l V8 Supercharged (XF, XK)

4. Porsche 3.8l šestocilindrični boxster (GT3)

5. BMW 4l V8 (M3)

6. Ferrari 6l V12 (599 GTB)

 

S tim da ferari sa atmosferskim benzincem iz 6000 kubika izvlaci oko 620 konja,toliko bmw i mercedes jedva izvlace sa biturbom.ako ferari uvede turbo videcemo sta ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako,Enzo koji je najbrzi model ferarija ima maksimalnu brzinu oko 370 km/h,dok buggati veyron ima 408,a u njemu je kvadriturbo,znaci 4 turbine.zamisli ferari sa turbom,ili biturbo :)

Mercedesi i Bmw ubacuju biturbo vec ali ne mogu da izvuku toliku konjazu.Ferari ima varijabilnu geometriju motora,polozaj klipova pod uglom od 65 stepeni,i ler gas na 3000 obrtaja...da ne davim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali treba to i da traje. Da nam je svima k'o u F1, novi motor na svakih ~ 1000 km :)

Moram da priznam da sam više očekivao od Subarua. Mada ni ovo nije loše

 

Ne znam da li je bila vest: GM će Saab prodati Koenigsegg-u. Otkud njima pare! Nadam se da će Saab sada smanjiti proizvodnju SUV modela i konačno napraviti nešto novo od 9-3 i 9-5 modela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice izvlacenja maksimalnih performasi tu su Japanci zakon! Mitsubishi revolution ima 400ks iz 2.0 rednog benzinca! Grom i pakao!

Da, ali je servisni interval 4500 milja.

Prije 4-5 dana sam završio sa gledanjem pete sezone Top Gear (noćas bi torent trebao da dogura do 2.0 pa da stavim šestu da se skida), tu taman ima poređenje svih Evoa dosad (dotad), a sam Clarkson preporučuje FQ320.

Po meni, BMW je tu odradio posao sa atmosferskim motorima za M3 (V8, 4000 kubika, 420 KS) i M5 (V10, 5000 kubika, 507 KS), s tim da je sve to manje-više nebitno u ovom trenutku, puca se priča za ekologiju, ide se na smanjivanje zapremina motora uz turbo punjače (pravi primjer je gore spomenuti 1.4 TSI), a, sa druge strane, Audi je krenuo nešto konkretnije raditi na smanjivanju težine vozila (što puno znači za konjiće pod haubom), a i red je bio, čemu potreba da porodična limuzina (neki prosjek) ima tonu i po.

Sve je to još uvijek smiješno jer ima jako puno prostora za radikalne promjene u auto-industriji, ali, kome to treba? Potrošačkom društvu sigurno ne... makar da automobili danas nisu toliko ružni i toliko slični jedni drugima, al' eto. To je tako i šta'š.

 

Usput, neki dan mi pažnju privuče zanimljiva vijest:

http://www.tportal.hr/autozona/vijesti/257...jih-vozila.html

Zanimljivo mi zazvučala ideja da radiš za BMW a voziš nešto drugo... u prvi mah mi je zvučalo nemoguće, a onda kad sam malo razmislio, ne toliko nemoguće. Moram priznati da bih volio da vidim parkinge radnika pred raznim fabrikama proizvođača automobila - ko koliko vjeruje u svoj proizvod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram priznati da bih volio da vidim parkinge radnika pred raznim fabrikama proizvođača automobila - ko koliko vjeruje u svoj proizvod.

zimus kad sam bio u Stuttgartu išli smo u obilazak Mercedesovog muzeja, koji je u ogromnom kompleksu Mercedesovih zgrada i fabrika.

na parkingu smo videli Juga sa nemačkim tablicama :)

 

n1549959163801851979.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, brate!

Doduše, koliki je Jugo, nije mogao čitav da stane na parking, ali budući da je to ekološki osviješten automobil, ne smeta što je pola na travi.

Srbija (bivša SiCG, SRJ, SFRJ, FNRJ)!!!

:srbija:

 

Usput, da li je neko pogledao Beogradskog fantoma?

Red bi bio, ovamo kod mene je došao prije 4-5 dana, valja se lijepo spremiti pa otići.

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

O P E L poceo da OBJASNJAVA SVIMA !!!

 

Znaci kupi posle bmw i audi ili mecku b klase (ne verujem da ima) za te pare, i reci da si kupio bolji auto - JOCK :evotigana:

 

OPEL FTW !!!

 

:pivopije:

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako,Enzo koji je najbrzi model ferarija ima maksimalnu brzinu oko 370 km/h,dok buggati veyron ima 408,a u njemu je kvadriturbo,znaci 4 turbine.zamisli ferari sa turbom,ili biturbo :)

Mercedesi i Bmw ubacuju biturbo vec ali ne mogu da izvuku toliku konjazu.Ferari ima varijabilnu geometriju motora,polozaj klipova pod uglom od 65 stepeni,i ler gas na 3000 obrtaja...da ne davim

 

 

Pre svega, bmw je vec izvukao toliku konjazu, ako si ika cuo za g-power hurricane, V10 biturbo.

a drugo, sto se tice tih 370 km/h, mclaren f1 je vozilo iz 90ih sa bmw-ovim v12 motorom, u ono vreme najbrzi auto na svetu sa 386 km/h

to je bilo pre 15 godina rodjace

 

 

zimus kad sam bio u Stuttgartu išli smo u obilazak Mercedesovog muzeja, koji je u ogromnom kompleksu Mercedesovih zgrada i fabrika.

na parkingu smo videli Juga sa nemačkim tablicama :)

 

i ja sam posetio taj muzej pre jedno dve godine i slikao svaki, ali bas svaki automobil u muzeju :)

 

Pa naravno da nema.I po koji put cu reci,bmw audi ili mercedes ces platiti duplo vise bez ikakve opreme samo zbog znaka koji nosi na haubi.

 

da, ali ces zato kod drugih dobiti full opremu, ali ce na svakih 50.000 km da crkava ponesto

drugo: ne postoje bolji proizvodjaci automobila od tri gorenavedena, uz njih bih dodao i porsche i toyotu

sto se tice one astre, radije bih kupio polovni A3 ili bmw serije 1, definitivno.

opel je sranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...