Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Nasi putevi su keve za sve sem za juga. Al sad ih renoviraju da budu i za fiata. xD

lupas pa ne znas sta je dosta... :udri: nasi putevi su tesko sranje.

 

fiat (bar za stilo mogu da garantujem) ih lepo "amortizuje", bolje od svakog nemca u kog sam seo. nije da volim to "amortizovanje".. citroen ih isto dobro podnosi. ne znam kakve su ove nove honde, ali voleo bih da se provozam u novom civiku po srpskim putevima, cisto da vidim kako to izgelda. ;) stare honde (civic, serija 2) su jako tesko podnosile "brze puteve srbije". :udri:

 

---

 

@Routas:

- drugacije se voze dizelasi ako neko hoce da brza... cesce se saltaju brzine nego na benzincu, i izlazi iz krivine se drugacije planira, itd. ali i te kako moze da se divlja dizelasem. (nije trebalo da napisem ovo poslednje, sad ce nazgul da se primi ;):) )...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dizelasa vozim kao automatik - isaltam do pete brzine i samo korigujem gas (ovo se odnosi na otvoren put, ne na grad) :D

 

A sto se tice puteva .... pa losi putevi su najmanje dobri za Yuga jer je lose napravljen pa se sav rasturi. Yugo jedino na savrsenom putu moze normalno da ide. nemacke makine odlicno podnose nase puteve jer su jake konstrukcije. Nisu mekani Bog zna sta, ali vesanje odlicno podnosi sve neravnine i udarce. Jedino malo stradaju silen blokovi, ali nije strasno, a i jeftini su za Golfa

 

Inace nisu tako losi nasi putevi, Ibarska je odlicna. Ja je se dobro secam devedesetih kakva je bila. Sada su sasvim solidni putevi. Ima ocajnih (poput starog novosadskog od Pazove do Petrovaradina) ali valjda ce se to srediti

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najudobnija kola prave francuzi,a divljanje dizelom moze da sjebe plivajuci zamajac

 

Tako je!!! Divljanje dizelasom je SMRT za plivajuci zamajac, a on kad rikne mora da se menja i korpa, lamela pa i set kvacila. A to je, za VW, negde oko 700-800 eur! Zato pazljivo.

 

A ni Francuzi nisu vise tako udobni, svi u Evropi sad imaju dobre puteve i nema razloga da se prave mekana vozila. Ja sam probao PUG 307 i nista nije mekanije od Golfa.

 

Mada ja iskreno volim malo tvrdje automobile, nekako mi ulivaju sigurnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma servo je mama!! Ja ne bih umeo vise bez serva da vozim!! Pre 10ak dana kad sam probao Fiat Pandu, zamalo da udarim u parkiran auto.. Nisam navikao na krut volan.. Grrh!! Jebo te servo, na cetvorci, vrtim lagano i posle teretane, sa upalom mislica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam vozio Mazdu volan mi se nekako cinio lagan i da nema ama bas nikakve potrebe za servom. Posle kad sam se navikao na servo i kad sednem u kola poput te stare mazde, cinilo mi se da je volan uzasno tezak i krut i da ne moze da se okrece kako treba. Sa sestrinim autom za malo da se zakucam u neku ogradu, nisam mogao da smotam .... jbg navika je cudo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma motao sam i ja na dvicini volan bez serva.. Naviknes, pa mozes.. Ali servo je zakon.. Sto bi se mucio bez potrebe..

Volim sto mogu dlanom da smotam u krivinu od 90 ili 180 stepeni . . ;)

 

Nego upravo sam saznao da imam isti auto kao gazda moje firme.. Hehehehe! Samo njegova cetvorka 2002 god ima 130KS.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kakve su ove nove honde, ali voleo bih da se provozam u novom civiku po srpskim putevima, cisto da vidim kako to izgelda. ;) stare honde (civic, serija 2) su jako tesko podnosile "brze puteve srbije". :udri:

ja što se toga tiče ne mogu da se požalim na mog civica (6. generacija)... skroz mi prija u njemu da se vozim, udoban je ali ne previše mekan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja što se toga tiče ne mogu da se požalim na mog civica (6. generacija)... skroz mi prija u njemu da se vozim, udoban je ali ne previše mekan...

 

Meni je Honda jedan od favorita koji bih mogao da vozim u nekoj buducnosti,inace za informaciju njihovi automobili u proseku najmanje vremena provode u servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lupas pa ne znas sta je dosta... :udri: nasi putevi su tesko sranje.

 

fiat (bar za stilo mogu da garantujem) ih lepo "amortizuje", bolje od svakog nemca u kog sam seo. nije da volim to "amortizovanje".. citroen ih isto dobro podnosi. ne znam kakve su ove nove honde, ali voleo bih da se provozam u novom civiku po srpskim putevima, cisto da vidim kako to izgelda. ;) stare honde (civic, serija 2) su jako tesko podnosile "brze puteve srbije". :udri:

 

Glup si, smrde ti noge ili nisi uocio zajebavanciju? Ono.

you need profesional help

 

Kako jebeno neki put moze da bude dobar za sve sem za juga?

xD

 

Jesus.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Kuruz

 

Da , da , hundai coupe ...

 

 

@ Feral ghoul

 

Ameri su do jaja, posebno stari, mada i ovi sto tek sad izlaze opet pocinju da lice na nesto...

 

evo jednog zanimljivog linka o caddilac eldorado modelima od pedesetih naovamo :

 

http://www.edmunds.com/insideline/do/Featu...articleId=70530

 

Pogledajte sta su imali 57- 58 od opreme, pa pricajte do sutra kako su to losi automobili i nevaljaju ni za K...

 

:) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim Hondu, samo cekam da novom Accordu padne cena pa da trgujem, taman tamo za 3-4 godine :D

 

A ova nova civic je extra, a najlepsi detalj na njoj je instrument tabla!!!! Perverzija kako je dobro uradjena

 

A jedini japanac, pored Honde, kog volem je Subaru :wub: (ako ne racunam Mitsubishi EVO) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim Hondu, samo cekam da novom Accordu padne cena pa da trgujem, taman tamo za 3-4 godine :D

 

A ova nova civic je extra, a najlepsi detalj na njoj je instrument tabla!!!! Perverzija kako je dobro uradjena

 

A jedini japanac, pored Honde, kog volem je Subaru :wub: (ako ne racunam Mitsubishi EVO) :D

 

Ja bih dodao i ovo na spisak:

2009-Nissan-GT-R-30.jpg

 

Ma Japanci nisu normalni :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li, ljudi, da pitam, ako neko ima kakvog iskustva ili znanja o tome - šta mislite o Toyota Avensis-u, ono oko 2001-2002 godišta, dizel motori? Vidim najviše ima karavana (ne baš lepa linija, posebno dupe), a cene su tu negde +-6Kevra... Valja li ta kupovina, kako su se pokazali, pouzdanost, cena održavanja?

 

edit: eto, recimo ovakav neki - http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...A_PONUDA/180167

Edited by B@K@

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Josif - ma čuo sam i ja priče da je vrlo udoban, kvalitetan i pouzdan, a i u višoj je klasi... al' ne znam baš da li su to priče zasnovane na konkretnom iskustvu, ili je to više fama oko kvaliteta Toyote, i "Japanaca" uopšte... a i surovo je to oko kupovine "novog polovnog" automobila, nikad ne znaš šta ćeš da zakačiš - jedino što si siguran je da ćeš biti "navozan", one way or another... :)

 

@Nazzgul - ne malter, al' možda padne koja svinja, za čast i slobodu... :P Ozbiljno, voleo bih ja Alfu, naravno, 147.cu pre svega, a ne smeta ni 156.ca, al' znaš kako je sa Alfom - stara priča: nešto skuplje održavanje (pre svega češće intervencije), nešto veća potrošnja (dakle skuplja eksploatacija) i naravno više se gubi na ceni vremenom i teže se proda... A VW šta ubosti pristojno za te pare, a da nije Polo (em je mali, em precenjen), ili Golf4 (teško da će me ukakiti neki dobar i jeftin kao ovaj tvoj (inače, čestitam i srećna vožnja :pivopije: ), a i malo se zentam jer je "najtraženiji" kod ovih batica s one strane zakona)...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...