Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Respcet i za Toyotu i VW koncern, a najprijatnije iznenadjenje je Ford. Ne da je preziveo krizu, vec je i odlicno zaradio, mada iskreno mislim da najvecu zahvalnoist duguju centrali u Kelnu, oni su radili Fiestu koja ih je proslavila, zatim i Focusa (evropskog) i Mondea MK3 i MK4 koji su zasluzni za ovaj rezultat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djubre, pa jos i na GAS, i to fabricki:

http://www.24sata.rs/vesti.php?id=64152

Ahahahahaha!! Muwahhhahaah!

 

 

Ameri znaju rad!! Ljudi znaju da uzivaju u rakosju!! Nas je sjebao socijalizam. Jebo te kod nas ne mozes da parkiras auto, na parkingu, a da vratima, kad izlazis, ne kacis susedne automobile. Pizdim!! Parkiram radje na travi i zemlji, da bih izbegao ostecenje limarije.

 

Vozimo 1.4 motore na gas, dok oni uzivaju u 5000+ cm3 benzinskim masinama.. Jebo nas pas budjave, siromasne i skromne!

 

Amerika je sloboda..

 

MAMA, hocu green card!!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj,ovamo si pricao najbolje da si uzeo Punta a sad je djubre?

Meni stvarno nije jasno na koji nacin vi razmisljate sto imate nesto protiv plina.Jel ste vozili nekad auto na SEKVENCIJALNI plin?Ako niste nemojte da lupate gluposti.

Nije isto dati za plin 200 i 1000 evra,to treba da vam bude jasno.Pa se malo informisite kako funckionise sekvent i koliko gubitka snage ima kod istog.Rezultat je nula.Ako mislite da dizelom stedite vise od onog ko ima plin zajebali ste se malo vise.

 

Sad ispada da je celu evropu sjebao socijalizam jer voze automobile znatno manje kubikaze.Imas li predstavu koliko trosi jedan V8 motor od 5000 kubika?Pusti to sto pise na papiru i sto kenjaju bord kompjuteri.

Zemlja slobode,pa dobro tamo je istina,lako dodjes do auta i kuce,ali zato imas da radis kao majmuncina i da spavas kao zec.

U velikoj si zabludi ako mislis da je tamo lako.Tamo puknu banke i ostanes bez kuce i pokretne imovine,ovde ti se to bar nece desiti.

Edited by كافر
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj,ovamo si pricao najbolje da si uzeo Punta a sad je djubre?

Meni stvarno nije jasno na koji nacin vi razmisljate sto imate nesto protiv plina.Jel ste vozili nekad auto na SEKVENCIJALNI plin?Ako niste nemojte da lupate gluposti.

Nije isto dati za plin 200 i 1000 evra,to treba da vam bude jasno.Pa se malo informisite kako funckionise sekvent i koliko gubitka snage ima kod istog.Rezultat je nula.Ako mislite da dizelom stedite vise od onog ko ima plin zajebali ste se malo vise.

 

Sad ispada da je celu evropu sjebao socijalizam jer voze automobile znatno manje kubikaze.Imas li predstavu koliko trosi jedan V8 motor od 5000 kubika?Pusti to sto pise na papiru i sto kenjaju bord kompjuteri.

Zemlja slobode,pa dobro tamo je istina,lako dodjes do auta i kuce,ali zato imas da radis kao majmuncina i da spavas kao zec.

U velikoj si zabludi ako mislis da je tamo lako.Tamo puknu banke i ostanes bez kuce i pokretne imovine,ovde ti se to bar nece desiti.

 

Brate, meni je dvicina isla isto i na benzin i na gas koji sam ugradio za 250 EUR-a. Zato sto sam imao karburator. Cak sam i palio na gas. Problem je u tome sto sam odrzavao 2 motora. I sto se dosta stvari kvarilo, zato sto sam retko ili skoro nikad vozio na benzin. Kapiras?! I GAS I DIESEL su go kurac!! Vozis se jeftrinije, al zato puknes mnogo kesa na opravke.. Isplati se samo ako prelazis abnormalno mnogo kilometara i ako vozis gradsku voznju..

 

Ahahhaha! Ovde ti oduzmu stan, jer si i ti i jos neko kupio isti stan od gradjevinske mafije.. I sta onda radis?!

 

Kad pukne banka, dodje kriza, niko ti ne oduzme nekretnine, problem je samo u tome sto ti i dalje odplacujes kredit za kucu $500 000, a njoj vrednost pala na $200 000. Znaci u debelom si zajebu..

Ali ti i dalje radis i odplacujes to lagano i uzivas u svemu sto pozelis, na kredit..

 

Problem je samo kad se ostara. Tada moras sve da prodajes i da smanjujes rashode, ali realno, ako se izivis kao mlad, jebe ti se za posle..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nazzgul: aj ne seri! Sta kukas stalno nesto?! Ako nekome odgovaa taj Fiat neka ga kupi. Za devojke je sasvim OK automobil, samo sto je za moj ukus mozda previse skup, ali zato onako ko bi ga uzeo na kredit bi odlicno prosao jer je jako mala kamata za njega.

 

Pricali smo pre par strana o sekventu, ja sam takodjer imao onaj stari uredjaj u prastarom Golfu II i jeste bilo problema, ali koliko vidim niko se ne zali na sekvent, uglavnom taj uredjaj uglavnom SVE SAM radi, dakole pali na benzin, prebacuje na gas kad treba, opet vraca na benzin, gubitci su jako mali, a gas je cisto gorivo tako da 30% motor duze traje, jer gas nema prljavstine. To sto smo ti i ja imali lose iskustvo sa starim plinskim uredjajima i jos starijim automobilima ne znaci da ovi moderni uredjaji ne valjaju. Ne kazem da bih ja ugladjivao plin u kola, ali to je iz drugih razloga (jer prelazim malo i ta investicija mi se ne bi isplatila)

 

Evroljani su stedljiviji od Amera u svkom pogledu, kupuju ono sto im zaista treba i ne razmecu se toliko samo da bi imali jaci auto od komshe (Balkan ne racunam) a i svakom normalnom coveku je motor od 2000ccm sasvim dovoljan, a i nemas gde da ga vozis punom snagom. A Amer ima jak motor, a ostatak automobila totalna jeftinoca, vesanje sa kocija (osim kod skupih sportskih), kvalitet enterijera da bacis peglu (pogledati na auto placevima) a sve skripi i raspada se posle 5-6 godina (molim bez ljutnje)ali su zato fer i ti takav automobil platis znatno manje nego neki nemacki ili japanski u toj klasi. Znaci koliko para toliko i muzike.

 

Sve ima svoje prednosti i mane, ali i rizike koje nosi sa sobom. POlovna dizel je Ok, ali budi svestan da postoji rizik da ti crkne neki skup deo. Benzinac nema skupe kvarljive delove, ali zato trosi benzin koji je skuplji od eurodizela (ne mnogo), a benzinski motori od 1.800-2.000ccm mogu da ubiju i pola miliona KM do generalke.... sve ima svoje prednosti, mane, rizike. A da ne pricam o ukusima, svako ima nesto sto mu se svidja, neko voli male gradske zujalice, neko limuzine, neko dizelase, automatik ili manulani menjac ..... i to je super :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ahahhaha! Ovde ti oduzmu stan, jer si i ti i jos neko kupio isti stan od gradjevinske mafije.. I sta onda radis?!

 

Kad pukne banka, dodje kriza, niko ti ne oduzme nekretnine, problem je samo u tome sto ti i dalje odplacujes kredit za kucu $500 000, a njoj vrednost pala na $200 000. Znaci u debelom si zajebu..

Ali ti i dalje radis i odplacujes to lagano i uzivas u svemu sto pozelis, na kredit..

 

Problem je samo kad se ostara. Tada moras sve da prodajes i da smanjujes rashode, ali realno, ako se izivis kao mlad, jebe ti se za posle..

 

Pa znas kako,ako je neko toliki debil pa da kupi stan na crno onda je sam pojeo svoje govno.

A kako objasnjavas da su ljudi ostajali bez kuca kad je pukao bankovni sistem u americi?

Koje je uzivanje uvaliti se u kredite do guse?Nije mi jasna tvoja logika al ajde.

Ti kao mlad tamo ne mozes da se izivis.Tamo bre ljudi rade od 13-e godine.Jel ti stvarno mislis da ti sad na primer odes preko i sutradan ces naci posao nekog direktora i za mesec dana ces imati mustanga,kucu i da ti cvetaju lale.Nerealan si skroz.Ja imam gomilu prijatelja u americi,jeste oni imaju automobile od 4000 kubika ali ih voze samo do posla i nazad,svako izivaljavanje na tim masinama ih udara po dzepu,zajebi sto je tamo gorivo jeftinije kad taj auto guta 30 litara,a oni u proseku prolaze 100 km dnevno do posla i nazad.

Da je filozofija drugacija pa da tamo vozis corsu,punta sa tim cenama e onda bi ta voznja imala neku racunicu.

Cale mog brata je bio pre 2 godine u njujorku,radio je tri posla,spavao je 3 sata a ziveo kao pas da bi zaradio nesto.

To je ta obecana zemlja o kojoj su vam filmovi napunili glavu.

Edited by كافر

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nazzgul: aj ne seri! Sta kukas stalno nesto?! Ako nekome odgovaa taj Fiat neka ga kupi. Za devojke je sasvim OK automobil, samo sto je za moj ukus mozda previse skup, ali zato onako ko bi ga uzeo na kredit bi odlicno prosao jer je jako mala kamata za njega.

 

Pricali smo pre par strana o sekventu, ja sam takodjer imao onaj stari uredjaj u prastarom Golfu II i jeste bilo problema, ali koliko vidim niko se ne zali na sekvent, uglavnom taj uredjaj uglavnom SVE SAM radi, dakole pali na benzin, prebacuje na gas kad treba, opet vraca na benzin, gubitci su jako mali, a gas je cisto gorivo tako da 30% motor duze traje, jer gas nema prljavstine. To sto smo ti i ja imali lose iskustvo sa starim plinskim uredjajima i jos starijim automobilima ne znaci da ovi moderni uredjaji ne valjaju. Ne kazem da bih ja ugladjivao plin u kola, ali to je iz drugih razloga (jer prelazim malo i ta investicija mi se ne bi isplatila)

 

Evroljani su stedljiviji od Amera u svkom pogledu, kupuju ono sto im zaista treba i ne razmecu se toliko samo da bi imali jaci auto od komshe (Balkan ne racunam) a i svakom normalnom coveku je motor od 2000ccm sasvim dovoljan, a i nemas gde da ga vozis punom snagom. A Amer ima jak motor, a ostatak automobila totalna jeftinoca, vesanje sa kocija (osim kod skupih sportskih), kvalitet enterijera da bacis peglu (pogledati na auto placevima) a sve skripi i raspada se posle 5-6 godina (molim bez ljutnje)ali su zato fer i ti takav automobil platis znatno manje nego neki nemacki ili japanski u toj klasi. Znaci koliko para toliko i muzike.

 

Sve ima svoje prednosti i mane, ali i rizike koje nosi sa sobom. POlovna dizel je Ok, ali budi svestan da postoji rizik da ti crkne neki skup deo. Benzinac nema skupe kvarljive delove, ali zato trosi benzin koji je skuplji od eurodizela (ne mnogo), a benzinski motori od 1.800-2.000ccm mogu da ubiju i pola miliona KM do generalke.... sve ima svoje prednosti, mane, rizike. A da ne pricam o ukusima, svako ima nesto sto mu se svidja, neko voli male gradske zujalice, neko limuzine, neko dizelase, automatik ili manulani menjac ..... i to je super :)

 

 

Ja volim AMERIKU! ;) ;)

 

I pre bih isao pesice nego udisao smrdljivi gas u kabini.

 

Pa znas kako,ako je neko toliki debil pa da kupi stan na crno onda je sam pojeo svoje govno.

A kako objasnjavas da su ljudi ostajali bez kuca kad je pukao bankovni sistem u americi?

Koje je uzivanje uvaliti se u kredite do guse?Nije mi jasna tvoja logika al ajde.

Ti kao mlad tamo ne mozes da se izivis.Tamo bre ljudi rade od 13-e godine.Jel ti stvarno mislis da ti sad na primer odes preko i sutradan ces naci posao nekog direktora i za mesec dana ces imati mustanga,kucu i da ti cvetaju lale.Nerealan si skroz.Ja imam gomilu prijatelja u americi,jeste oni imaju automobile od 4000 kubika ali ih voze samo do posla i nazad,svako izivaljavanje na tim masinama ih udara po dzepu,zajebi sto je tamo gorivo jeftinije kad taj auto guta 30 litara,a oni u proseku prolaze 100 km dnevno do posla i nazad.

Da je filozofija drugacija pa da tamo vozis corsu,punta sa tim cenama e onda bi ta voznja imala neku racunicu.

Cale mog brata je bio pre 2 godine u njujorku,radio je tri posla,spavao je 3 sata a ziveo kao pas da bi zaradio nesto.

To je ta obecana zemlja o kojoj su vam filmovi napunili glavu.

 

 

Nisu ostali bez kuca, covece! Samo je kuci najmanje upola pala vrednost! A ti je odplacujes po staroj! Okey moze se reci da su izgubili po jedu kucu ;)

JA VERUJEM, da cu otici tamo i ziveti lepo, jer imam dobar fax i jako perspektivno i trazeno zanimanje u USA. U Americi se , za moj posao, plate krecu od $60 000 do $120 000 na godisnjem nivou,a ja u Beogradu radim 9 sati i putujem 2 sata do posla i nazad = 11 sati batice, za pisljiv 3 cifre evra.. To nije pasji zivot?!

Deda mi dao sobu u njegovj gajbi. Deda placa sve rezije. Deda kupuje svu hranu za kucu. Baka kuva, cisti, sprema tu kucu. Keva mi kupuje garderobu, oblaci me i svaki mesec mi salje finasijsku pomoc. Znaci ja sve sto zaradim i dobijem od keve imam kao dzeparac. I brate jedva pokrijem neke najskromnije zelje i potrebe.. E to je pasiji zivot!!

 

Pazi kad odes u Ameriku bez skole, nije lako.. ti zaradis tamo $1500 mesecno, ali to je kod njih jadno - beda!! Ali opet! I sa tim novcem, ti tamo mozes sebi da prijustis(iznajmis) skromnu gajbu i vodis zaseban zivot.

A kod nas ako zaradjujes ispod 4 cifre evra, a 90% da, onda se karas u cmar i krparis..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta dalje reci?! Srbija brate! Zato i pristajemo da radimo po 9 sati za jadnu-bednu-nikakvu kintu-nadoknadu, jeb0 te! Zato sto znas da je svaki posao u Srbiji zlatan.. . .

 

U Americi, kazu sa mojom strukom, informatikom, nadjes posao za 3 dana ;)

 

Pazi brate, ja mnogo kenjam.. Nikad nisam bio tamo i video to i osetio.. Ali to zelim!! Jebo te Srbija me uvek ceka, zar ne?! ;)

 

Inace, evo kad se gadjamo primerima..

Moj burazer od tetke, letos, zapalio u Ameriku.. Radi nesto na gradjevini 8 sati dnevno. Svaki dan ima $100. Malo li je?!

Radis 15 dana i eto te vec na $1500.

Zar to nije obecana zemlja?! Zar je tamo kriza?! Daj molim te! Pa nas ce da jebe kriza jos milion godina!!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

3000 dolara za mesec dana,moj brat u u austriji koji radi u BMW-u ima oko 2000 evra platu a da ne rade jos i njegovi pitanje je kako bi prezivljavao.

Iz tog razloga sto samo struju placaju 400 evra,gde su ostale komunalije i dazbine.Malo si se zajebao u racunici.U americi ti je isti kurac samo izgleda ne kapiras.

Moj drug je ziveo tamo 6 godina,zavrsio je neki faks za komunikacije a tamo je prao kola i ne znam ti ni ja sta,vratio se jer nije mogao da zivi tamo i ovde se zaposli na BK televiziji kao tehnicki direktor za kviz Zlatna Zica.Nebitno,samo to sto ti pricas zakaci 5% ljudi,tj da ih usere da dobiju posao koji bas oni hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3000 dolara za mesec dana,moj brat u u austriji koji radi u BMW-u ima oko 2000 evra platu a da ne rade jos i njegovi pitanje je kako bi prezivljavao.

Iz tog razloga sto samo struju placaju 400 evra,gde su ostale komunalije i dazbine.Malo si se zajebao u racunici.U americi ti je isti kurac samo izgleda ne kapiras.

Moj drug je ziveo tamo 6 godina,zavrsio je neki faks za komunikacije a tamo je prao kola i ne znam ti ni ja sta,vratio se jer nije mogao da zivi tamo i ovde se zaposli na BK televiziji kao tehnicki direktor za kviz Zlatna Zica.Nebitno,samo to sto ti pricas zakaci 5% ljudi,tj da ih usere da dobiju posao koji bas oni hoce.

 

E pa ja sam u tih 5%! Zato sto to zelim, bez kompromisa i verujem maksimalno u sebe i svoj uspeh! I, iskreno da ti kazem, nije uopste mali cim!! Radim na tome intenzivno, a mozda mi se otvori put tek za par godina.. Ali ja znam da mora i da ce mi se otvoriti i zato ne odustajem..

Eto bas letos kad sam kupio golfa, to sam odradio jer nisam uspeo da odem u USA.. :( :( Ali realno, prebrzo sam doneo tu odluku i malo sam se zaleteo oko odlaska.. Sada kujem mnogo opak plan i to vise njih, pa nesto ce da upali!!

 

A to, oko para, meni nije toliko bitno, zadovoljio bi se i sa solidnim primanjima! Bitno je da se vidi i oseti nesto novo! Bre mnogo mi bre monotono ovde. . 25 godina sam osudjen na ex yu prostore ko neki robijas, jebem ti..

 

Aj da nam UKINU OVE VIZE 19og.. Bice mi malo lakse ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadji neku babu u Ajovi ili Nebraski, ozeni je i eto tebe u USA ;) Samo sto ce mozda baba traziti da ponekad ispunjavas odredjene bracne obaveze, ali jbg trud se isplati :D

 

 

To je brate najmanji problem!! Samo da nije vencanje sa gejom, ostalo je podnosljivo. Nego probelm je u tome sto su velike pr0vere.. i ako te izvale, deportuju te nazad, a osoba koja se vencala sa tobom da bi ti dobio green zavrsi u cuzi. Ni malo naivno ;)

 

Bolji je fazon sa usvajanjem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nece valjda da te teraju da guzis babu pred njima da bi im dokazao? A ako jeste, onda nema veze, to je mali korak za covecanstvo, ali veliki za tebe, zrtvuj se malo!

 

A baba je ok, samo da nije u fazonu da ne voli da je voda dohvaca :D

 

Da nemas ti mozda neku kombinaciju (babu), a? :)

E brate kako smo se svadjali na 30 i nekoj strani oko te Amerike i Blondie.. kad se samo setim.. A vidi me sad! Za 2 godine skroz promenio misljenje.. ;)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...