Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Nisam jos slikao automobil jer prvo nisam imao nesto vremena, kopao kuci neke kanale za struju sa caletom, a posle sam imao problem. pusta mi negde vodu. I odem kod majstora, covek odmah kaze neka racva vode otisla, kupim je (2500 din) i kupim antifriz, lik zameni. Prvih par dana super, posle opet. Ja oteram u servis kad lik na kraju zove me i kaze:

 

- crkao ventilator hladnjaka

- otisao dihtung poklopca glave motora, zato nabija pritisak u creva i losije vuce

 

Kaze da proverim da li trosi ulje, ako trosi da se odmah stave i nove karike, ventili..... sreca pa ni kap ulja ne trosi.

 

Sledeca stvar, kaze turbina je pocela malo da grebe, kaze uskoro ce na remont u Uzice, kaze oni je skinu, posalju tamo i posle namontiraju .... cena 250 - 300 za remont

 

Sve u svemu malo sam nervozan zbog svega toga, ali jbg to je polovnjak, treba se uloziti i kad sredis posle picis par godina bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

A joj brate!! :( :( :(

 

Bio sam u slicnoj kozi. Ne znam sta da ti kazem. . Covece, zamolo ti predlozise generalku.. i tako sa tim opravkama, dodjes na cifru, koja uopste nije realna, i onda sta ces? Moras da se vezes za taj automobil, bar neko vreme, jer se prodaja ne isplati. I tako nemocno pizdis!

 

Ajde nadam se da ce sve to da ti prodje bez vecih problema. Mada mislim da ne bi trebao da diras dihtung glave, osim ako ti ne pusta ulje na istoj. Raspitaj se malo. Nemoj tako bzvz da ti otvaraju i bruse glavu motora!

Jesi ti proverio zubcasti kais?! Ako vec sredjujes taj auto, tj kad si se vec vezao za njega, gledaj da odradis i veliki servis..

 

Inace, sto se tice turbine, ima toliko tih servisa, ali po pricama sam stvarno zakljucio da su u Uzicu najkorektniji. Barem te ne vuku za nos, kad dodjes pod garanicijom, nego je odma otvore i srede. E sad cena remonta, zavisi od turbine do turbine. Recimo ja sam imao srece, sto mi nije riknuo ventil turbine, koji sam kosta oko 100 evra, pa me remont izasao samo 280 EUR.

Ali nema potrebe da diras turbinu, dok ne pocne da se gasi. Pa meni onaj lik na dorcolu napricao gomilu bajki. Rekao mi je da mi turbina izbacuje ulje i da ce poceti da mi skacu obrtaji, dok auto radi u mestu. A to se ne desava, a da ista izbacuje ulje, onda bih sigurno morao da dolivam ulje.

 

Cuvaj se tih majstora. Nije problem sto su prevaranti, to donekle i mozes da izvalis, problem je sto sam ja ukapirao, da ovde nema majstora koji zna da ti nadje kvar i opravi auto!!!

 

Ako ipak budes radio remnot, bolje da odes do Uzica. Put te kosta 20 evra, i zavrsis sve za jedan dan. Mozes subotom, ako sljakas. Ako budes skidao ovde, onda cekas da je posalju tamo i vrate. Sto traje 10ak dana, a pritom ne vidis sta ti je uradjeno. U Uzicu ti je skinu razmontiraju i pokazu ti sta ce da zamene.

 

Uzdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh prijatelju, pa meni je ovo peti automobil, znam ja sta znaci uzeti polovnjaka. I naravno da moras na pocetku da ulozis novac pa sredis sve te neke stvari koje su dotrajale. A ovaj majstor je neki rodjak, moj cale ga bas gotivi, ali sreca coveku sam lepo objasnio da me trosi ulje i da nema svrhe raditi osvezenje motora. Ovaj dihtung, srafovi, obrada glave i ventilator .... pa mozda ce biti 100 evrica, mozda malo jace, ali brate toliko bi te kostalo da ti rikne podizac na prozoru. Uglavnom moraju se te neke stvari srediti.

 

Turbinu necu raditi, to jest kad ovo popravi, praticu kako se ponasa. Ako osetim da bas zeza, lepo zakazem u Uzicu, uzmem slobodan dan i odem da mi poprave to. Tako zrtvujem samo jedan dan, a ovako bi morao da cekam bar nedelju dana i plus da im platim demontazu i montazu.... i jos ako nesto ne radi kako treba, morao bih cekati jos nedelju dana da opet posalju i opet montiraju.

 

I pored svega toga ja mislim da je automobil odlican. Ja sam presao 1500km do sada, drug pre toga oko 7000 sa istim ovim uljem a nivo ulja je skoro na maksimumu (Castrol Magnatec 10w-40). Tako da motor je dobar, samo ovo govno da zamenim i sve ce biti OK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih ovakav neki terenac da uzmem za selo. Ocajan mi je put do kuce, moze samo traktor da prodje.

 

Sta mislite? U selu nema murije pa da uzmem nekog stranca povoljno, tipa ovoga:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas499020/nissan_patrol_vojna_varijanta/

 

Ovaj je bas povoljan:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas569896/isuzu_trooper/

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako me uplasio majstor u vzei turbine. Prvo mi je rekao da dijagnostika prijavljuje gresku i da mora da ide u Uzice na remont, ja vec uknjizio 300 eur troska i za to, tek ti covek mi danas javlja, kaze skinuo turbinu, otvorio, video da ima mnogo garezi, ocistio sve, podmazao i sad radi kao podmazana, ne prijavljuje nikakve greske :)

 

Inace, menjao sam duhtung glave, ali sam uz to uradio i kompletan veliki servis, zamenio ventilator, sva creva koja su dotrajala, ventile, gumice ventila, vodjice, hidropodizace, nosac motora. I sad mi je motor tip top, majstor garantuje narednih 90.000km da necu imati nikakvih problema, samo da sipam i vozim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji iz klase malih gradskih automobila skuplja najvishe vashih pozitivnih ocena u odnosu kvalitet/potroshnja/delovi?

 

Fiat Punto MK2.Veoma pouzdan auto,atraktivan,mali potrosac i jeftin servis.

Onda imas Reno Clio 2

Pezo 206

Opel Corsa

 

Ali mislim da je Punto najbolji izbor,naravno zavisi i koji je motor u pitanju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toyota Yaris - nije lepa, ali je jako, jako pouzdana, bukvalno se ne kvari, a prelazi jako mnogo. Iako joj motor nema neku veliku snagu ni kubikazu, ide iznenadjujuce lepo, besumna je. Prostor unutra je poprilicno velik, a zadnja klupa moze da se pomeri u nazad na ustrb gepeka. Ja sa svojih 194cm sam sedeo pozadi i zaist\ mi je bilo komforno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kosta takva Niva? ;)

 

Nekako mi je lame ubaciti Nivu u dvoriste.. Priznajem joj sve, ali nekako mi je odbojna. Jedino mi se svidja Niva sa petoro vrata. Ona izgleda bas zajebano! Mafijaski! Ali cenim, da ta Niva, nije tako dobar terenac.

 

 

Nisu skupe:

http://www.polovniautomobili.com/oglas548159/lada_niva/

 

A ovo bi mogao i da registrujem i da je pikam iz BG-a do sela.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ali ovaj kockasti Jeep, mi je bruka.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas607084/jeep_cherokee_40/

 

Odignut! Spreman za Off! A bio bih smeker, da ga ubacim u dvoriste! ;) Takodje po selu mogu da ga jebavam bez tablica. ;)

 

Mozda onaj rodjak, sto me ispalio za e36 ima neki takav, jeftin, skinut sa carine, koji bih mogao i da regujem.. jeah Yeah!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Royta & Josif

Hvala momci.

Cenim da bih isao iskljucivo na dizel varijantu i clio mi se cini kao najbolja varijanta.

Mada posto mi je kesh rezervisan, sta, po vasem misljenu, glede kreditiranja dodje najpovoljnije? Nov domaci ili polovnjak od fizickih lica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@necropol

 

Ma nemoj da kupujes taj auto. Veruj mi. Jebo te, mozes da odes u Nemacku ili Svajcarsku i da za 6-7 soma uvez bruka dobar auto, star par godina, koji je za par klasa veci, udobniji, lukzniji i mnogo moderniji od novog Punta iz KG.

 

 

Znaci ta cena nije slucajna!! Samo razmisli zasto novi punto kosta 7 hiljada?!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazzgul aj malo razmisljaj realno.

Kupio si tog polovnog golfa i pljuvao ostale na sav glas,ispade da ti je taj golf rupa bez dna,neka dresina koja je presla boga oca a samo spolja malo utegnut i podmladjen.

Bez uvrede ali tako je.

Novo je novo,za te pare istina mozes da kupis solidan audi,ali za kes,pa da svi razmisljaju kao ti onda niko ne bi kupio novog puta vec bi svi otisli u nemacku i kupili poluraspadnute nemce sa 3 miliona km i promenjena 2 motora.

Koliko kosta odrzavanje punta,a nekog uvezenog nemca?

Punto se nudi na kredit,ako nista drugo bar dobijas garanciju,iako taj auto nije nista posebno ali ima proveren fiatov motor,nekoga ce nervirati krckanje plastike,odes lepo u servis,dobar dan,imam garanciju,ne valja to i to i kraj.

Sta ti radis bez garancije?Popravke izadju vise nego sam auto,o izgubljenim zivcima da ne pricam.

Za nase uslove taj punto je pun pogodak sa svim olaksicama za kupovinu.

Da se razumemo,ja nikad ne bi kupio tog punta jer bi imao mogucnosti da iskesiram nesto bolje,ovako da nemam u kesu sa tim olaksicama debelo bi se razmislio...ipak je to nov auto iz fabrike

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. Svako ima svoje misljenjee. .

 

Ortak je uzeo novu Dacia Sandero, meni je odvratan.

 

Od tih "S" automobila, svidja mi se samo KIA pro ceed. Stvarno je odradjena kao nemac, i spolja i iznutra, ali opet ja to ne bih vozio. Zato sto sam zaljubljen u brendove, i meni IME mnogo znaci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh Nazzgul, kako ti umes da iznerviras komentarom :D:)

 

Pa svako od nas bi voleo kada bi mogao da kupi nov automobil. Uvek je novo bolje. ALI, ako imas malo para, pomislis da je ipak bolje rizikovati pa umesto puntaca ili dace kupiti nesto vece, jace, renomiranijeg proizvodjaca, ali i rizikovati kvarove...

 

Postoji dosta razloga na strani novog automobila, ali dosta i na strani polovnjaka. E sad, sta je dobro kod punta: pa najbolja stvar kod njega je to sto drzava subvencionise kredit, uslovi su odlicni, i za nekoga ko u dzepu nema vise od soma evra, a hteo bi nov auto u garazi, ovo je IDEALAN izbor. pogotovo ako jos ima neku staru krshinu koju moze da uvali i tim ostvarti bonus od soma evra. Za nekoga ko ima kesh, ovaj automobil je PRESKUP, jer osnovna varijanta kosta 7k (6k je kad menjas staro za novo). Ako hoces da ima klimu, ABS< servo, i plin, cena je preko 10k, a vec za te pare ima mnooooooogo toga

 

Mi inace sad za firmu jurimo da kupimo nesto novo a da je pristupacno i mogu vam reci da je Astra H za sad favorit, samo da li sa 1.4 motorom ili 1.6. Cena je oko 11.150 za prvi, a drugi je oko 11.900 ima i klimu, ABS, serbo, begove .... odlicna ponuda.

 

Takodjer nije lose ni i30 koji je tu negde sa cenom, slicna oprema, samo sto ima motor 1.4 za 110ks i treci favorit je Focus II 1.6 koji takodjer ima 1.6 motor sa 100ks, klimu, .....

 

Tesko je naci polovan automobil, a da je ocuvan, u dobrom stanju i da nemas ulaganja. Novom opet brza pada cena i moras da placas redovne servise.....sve ima svoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, Nazgule, Nazgule...

 

U pravu si i to 100%

Al' dzabe te price kad je ovo jedina varijanta koju sebi mogu das priustim... Od babe sam apcigovao soma jura i staru Toyotu, placace mi trecinu rate...sa dve plate od 400 jura ovo je jedini nacin da dodjemo do iole pouzdanog auta...

 

Javim utiske za par nedelja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@necropol - A koja je tačno makina, oprema i konačna cena (nisam upoznat sa detaljima, svuda je ona 6-7K varijanta oglašena)? Što više merkam polovnjake, sve više naginjem novom puntiću - :uhoh: grešan sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

KIA PRO CEED FULL OPREMA JE PERVERZIJA!! Prelep auto!! Ima ga ortak iz gimnazije vec 3 godine, odusevljen sam, istim. Bolesno je dobar, ali ja to ne bih mogao da kupim. Samo zato sto mu pise KIA na volanu i haubi.

 

Inace fazon je u tome, sto danas nabudze male zapremine sa velikom konjazom. Sestica 1.6 TDI ima 105 KS, a moja cetcvorka 1.9 110KS.

Sestica TDI je nekih 16800 evra. To je stvarno dzabe!

Ali izgleda nista od svega toga. Keva se primila dva-tri dana i odustala, a gazda firme pristao da joj potpise lizing. JBG.

 

Prodacu joj ja moju cetvorku, za kes sledece god :P

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...