Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

 

Je l ovo hatebreeder-ov? ;)

 

Al covek se isprosipao do jaja. Ostavlja svaki Golf GTI i BMW ispod 3.0 Hhaahaaaha! Kako da ne. A ko sme ovu laganu skoljku, sa tockovima od 14 cola da natera na 210km/h svaka mu cast.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

KIA PRO CEED FULL OPREMA JE PERVERZIJA!! Prelep auto!! Ima ga ortak iz gimnazije vec 3 godine, odusevljen sam, istim. Bolesno je dobar, ali ja to ne bih mogao da kupim. Samo zato sto mu pise KIA na volanu i haubi.

strasno,care ti si klasican primer seljaka

izvini ali brate zar je bitna koja je marka ako je tu ukljucen kvalitet+izgled??

Share this post


Link to post
Share on other sites

strasno,care ti si klasican primer seljaka

izvini ali brate zar je bitna koja je marka ako je tu ukljucen kvalitet+izgled??

 

HVALA! JESAM! AKO SE TO ZOVE "SELJAK", ONDA SAM TAJ U PUNOM SMISLU TE RECI!

 

A ja bih to nazvao Evropljanin! Ljudi iz Evrope, su oduvek imali stila i vezivali se za nesto sto vole. Kako za auto, tako i za parfem, sulje, odela i slicno. I naravno kada iskusis neki brend, gustiras ga vise godina, svrsavas na isti, prosto nemas nameru da to menjas! To je bukvalno tvoj zivot!

 

Otkad sam polozio, tj otkad zvanicno i realno vozim, vozim VW, nemacki auto! I doveka cu voziti nemacke automobile!! Nadam se BMW u skorije vreme.

I zabole me tuki sta je napravio tamo neki zuti, crni ili crveni covek.

Mogu da pogledam i da ocenim, ali nikada necu kupiti, automobil koji nije MADE IN GERMANY.

Edited by Nazzgul
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislite da menjam cetvorku za ovo:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas644832/jeep_wrangler_40/

 

Treba mi za selo ;)

 

Ovaj je isto dobar:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas640984/jeep_cherokee_40i_4x4/

 

Dobri su ovi fazoni, sa registracijom na invalida:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas630601/jeep_grand_cherokee_laredo/

 

 

KUPE Jeep Cherokee. KOCKA! (omiljen). Mala kubikaza. Crveni. Servo. Relativno mlad:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas618933/jeep_cherokee_25_sekvent_plin/

 

AAAAAA Menjao bih se na keca!! Samo da je jos dizel, ali ok, ima sekvent plin.

 

I ovaj je lep, al mislim da nije tako dobar terenac, zbog velikom medjuosovinskog rastojanja:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas617546/jeep_cherokee_sport/

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, potreba. Do moje kuce na obali Save, moze samo traktor da se spusti.

 

A ovaj http://www.polovniau...5_sekvent_plin/

 

2500cm3 118 KS, trosi do 15 l plina :P

 

Ima i klimu i servo. Sta ces vise? ;)

 

A reci mi Josif, je su li ovi Cherokee, dobri terenci?! Da li bi se zaglavio s njim u nekom blatu?

Meni se do jaja svidjaju. Pogotovo, kocke.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

A reci mi Josif, je su li ovi Cherokee, dobri terenci?! Da li bi se zaglavio s njim u nekom blatu?

Meni se do jaja svidjaju. Pogotovo, kocke.

 

bolji je wrangler od cirokija,ciroki je dugacak pa moze da bude problema.

pre dve godine sam izvlacio cirokija 5.7 hemi iz kanala kroz koji sam ja prethodno prosao..

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stig'o Puntic!

Da ga malo izgustiram, pa pisem detaljni rewiew...

:pivopije:

 

 

O.K, drustvo, sit down, light a joint, pa da krenemo...

 

K'o sto napisah, Punto (1.3 MJet, Dynamic + klima, svetloplav) mi je stigao u sredu. Do sada sam presao oko 150 km, pa da sumiram utiske...

 

1. Spoljni izgled - nit mi je nesto lep, nit ruzan. Prednji deo, svetlosne grupe i vozacev deo su mi sasma o.k, za dalje mislim isto sto i za vecinu hecbekova - not my cup of tea. Prerada sa troje na pet vrata uvek uzme danak eleganciji. Jedina stvar koja mi se bas ne svidja su retrovizori, izgledaju k'o da su sa nekog Yuga. Morali su se tu malo vise potruditi.

Ocena 4.5 od 10.

 

2. Enterijer - pomalo spartanski, al' odlicno uradjeno i uklopljeno. Visok sam 195 i bez problema se pakujem unutra, sediste mi nije ni u krajnjem zadnjem polozaju. Preglednost o.k, malo a stubovi blokiraju pogled na pesacke pri skretanju, al' to je boljka vecine automogila ove klase. Materijali i izrada su skroz o.k, jos uvek se razmisljam da li su mi presvlake potrebne. Gepek je ocekivano mali, al' mogu da mi stanu decija kolica sto mi je bio imperativ. Raspored komandi super, navikao sam se momentalno. Na instrument tabli se nalazi sve sto moze ikad zatrebati. Board cpu je fenomenalan. Volan je od neke ultra lake mase, imas filing k'o da drzis nesto papirno u ruci. Servo je fenomenalan, City mod bukvalno daje mogucnost "punog" jednim prstom. Kad se iskljuci auto klizi k'o po sinama. Nema krckanja, skripanja...nikad ne bi rek'o da je ovo made in Serbia. Muziku cu ugraditi kad mi stigne neka kinta za koji dan.

Ocena 7.5/10

 

3. I da stavimo kljuc u bravu, okrenemo ga, and off we go! Voznja...

E, sad se sprem'te za pun kurac superlativa! Motor startuje k'o da ima explozivne patrone a ne anlaser, al' se posle par sekundi stisava, prede ka mace! Dizel k'o dizel, mrdnes nogu sa kvacila i krenuo si...a onda ide gas...i nesto malo ubrza...e, onda zapeva turbina! E, tu vec nema zajebancije! Lepi u sediste k'o da ima pola Napoleonove konjice pod haubom a ne "samo" 70 KS! Na semaforskim dragovima sam 'ladno dobijao Golfove, Skode, Toyote...

Malopre sam se vratio sa porodicnog vozikanja po Fruskoj Gori, utisci su jos bolji. Uz Iriski Venac vuce k'o popizdeo, cesce sam kocio nego dodavao gas. I to sve do 3000 obrtaja! Samo par puta sam ga na tren bocnuo vise, ipak je to jos razrada...

Prosek potrosnje ne mo's naterati preko 5 l, pa da si Sumaher!

Mogao bih o ovom motoru palamuditi do zore, zaljubio sam se u malog dizela!

Ocena - od 1 - 10, bez razmisljanja, 11!

 

4. Troskovi - treba li reci da je ovo jedini kredit koji se moze dobiti bez zelenaske kamate? ...Rata mi je 111 jevreja, na 7 godina. Dao sam staru Toyotu (32 godine!) i 1000 jevreja ucesca. Nedostajalo mi je 800 e za verziju sa Emotion paketom opreme i ABSom, jebi ga. Registracija + osiguranje su oko 13k para. Redovni godisnji servisi jesu skupi (oko 11k para), al' dizel sa klimom je to... Ako mi sa ovakvom voznjom ne bude nikad srkao vise od 6 l/100 km, ja zadovoljan!

 

Ocena 7/10

 

Suma sumarum - mislim da sam dobro pazario. Prosecna ocena od 7.5/10 govori dovoljno. Ovo je auto koji ce mene voziti na posao, mogu u njega i da stavim zenu i dete, pa da idemo na neki godisnjak, a sve to jeftino, udobno i sigurno.

Jos da napomenem, benzin ili TNG varijante nisam vozio, ne znam kakvi su ti motori, al' kontam da dizel vredi svakog centa od tih 1000 e razlike.

Mislim da je ovaj auto + varijanta drzavne subvencije prava stvar za obnovu voznog parka ove drzave.

 

Eto toliko od mene za sad. Kad ugradim muziku, javljam utiske!

 

:pivopije:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj 1.3 mjet moze da trosi 3.5 litre na 100.cudo od motora

 

 

Kad ga drzis ispod 2000 rpm (a to je stotka u petoj! :mhihi: ) - bez blama!

 

Imal' neko preporuku nekog CD/MP3 playera? Nesto jeftino, do 6000? Vidim u Novelu i Tehnomarketu pun k**** tih sprava, za sta se odluciti?

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ necropol

 

Drago mi je da ti se dja taj auto.

 

Inace, zar ti nisu rekli da ga ne vozis preko 2k obrtaja dok ne predjes nekih 2-3k kilometara?! Treba malo da se razradi motor. Tako ti je sa svim novim ili sveze generalno odradjenim motorima.

 

Znam da je tesko, ali avaj! Ja bih sa novim autom presao 5k za par dana. Ne bih se vadio. Tako je bilo i sa cetvorkom. Inace, secam se kad sam kupio dvicinu. Jos sam se obucavao za voznju, tih dana, nisam imao dozvolu. Tako da nisam mogao da je vozim, ali sam zato prvu noc prespavao u njoj.. Sedeo, sedeo, satima i na kraju zaspapo.. xD

 

 

P.S. Ogrebao sam cetvorku u selu. Kakav smor! Trnje mi zasaralo farbu na suvozacevim vratima. Takodje uprljao sam auto spolja i iznutra, sacuvaj Boze!! Gadi mi se da ga pogledam, kao da sam svinje vozio.

 

P.P.S. Mozda bi mi kasko, sredio, ofarbao vrata? ;) Mogu da kazem da mi neko kljucem zasarao. Ko ih jebe, dao sam im 500 jura.

 

Ne znam sta cu da radim. Ako odem jos par puta, razjebacu auto.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas439271/jeep_cherokee_20_td/

 

Ciroki 2000 cm3. Nije luksuz. Dizel. Kocka. Kupe. Nije stranac. Jedino mi nije jasno zasto je radio generalku na 210 000 km??!

 

Amerikanci predju milionce.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ necropol:

Cestitam druze, neka te dugo sluzi i da uzivas u svakom sekundu :pivopije:

Inace, jedan prijateljski savet, ako je automobil nov, nemoj ni u ludilu da ga gazis, trkas se po semaforima, to je smrt za nerazradjen motor. A i verovatno su ti rekli u salonu da prvih 1000 km moras da vozis na nizim obrtajima dok se masina ne razradi.

Inace svi dizeli pale na dodir kljuca, osim ako ne rikne akumulator, jer oni imaju drugaciji principa paljenja od benzinaca, ima to veze sa kompresijom, ali da ne palamudim ovde :)

Inace i ja sam pre neki dan imao cast da po prvi put u zivotu isteram iz salona nov automobil, ali na zalost nije za mene vec za firmu. Dobio sam zadatak da nadjem odgovarajuci automobil, koji ce da zadovolji odgovarajuce zahteve, da nadjem lizing kucu i sve odradim. I nasao sam i kupio - Renaul Fluence! Fenomenana automobil. A ja mu skinuo junfer, to jest isterao iz salona i odvezao u Munze :D prelep je taj osecaj novog, kad je sve lepo i cisto, mirise. Jos samo da je pomenuti automobil moj :D A slike cu da okacim ovih dana, prelep je auto.

 

Sto se tice makine koju sam ja kupio pre dva meseca, moram reci da sam zadovoljan. Odradio sam mu veliki servis, zamenio jos neke stvari. Digitalna klima je zakon, uzivao sam ovih toplih dana. Snaga je perverzija 110KS vuku kao nenormalni, a veliki obrtni moment od 225 Nm daje na dozivljaju jer poteze iz mesta kao besan. Ovaj automobil cu da vozim bar naredne 3-4 godine. A posle mozda od firme kupim taj Fluence :) :) :)

 

Slike i mog ljubimca cete videti uskoro. Oprema je Comfortline, bolja spolja je crna metalik, a unutra bez. Znaci mora covek redovno da se kupa da bi bilo cisto :)

 

A sto se tice muzike.... pa ja preferiram Kenwood, nije skup, prelepo izgleda, odlicno zvuci i nikad ni jedan problem nisam imao sa njim. Evo link

 

http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-autoradio-kdc-w241ay.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ga drzis ispod 2000 rpm (a to je stotka u petoj! :mhihi: ) - bez blama!

 

Imal' neko preporuku nekog CD/MP3 playera? Nesto jeftino, do 6000? Vidim u Novelu i Tehnomarketu pun k**** tih sprava, za sta se odluciti?

 

:pivopije:

 

ako si iz ns...

 

 

garantujem za ove...

 

http://www.slavija-auto.co.rs/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ortaka, koji ima novi KIA PRO CEED, pominjao sam ga ove, cale, je uzeo novi reno megan karavan, isto pre par godina, i imao je zaebanicija sa njim, sa elektronikom.

 

Takodje reko mi taj ortak da za obican servis KIA-e i Megana, znaci zamenu ulja i filtera, daju po 200 i kusur evra, u ovlascenom servisu, kako bi im vazila garanicija.

 

Koji je to lopovluk! Jbt, ja zamenim ulje i filter za 40 evra, a njemu za KIA-u uzmu preko 200. Covece!!

 

Pa za te pare mozes do jaja da odrzavas neki polovnjak i da te boli tuki.

 

Ili kupis novo i ne teras u servis. Jebes garanciju. Rizikujes. Ako ti se nesto, mozes i sam da platis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...