Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Jeste za KIA preko 200 eur, za Reno je manje. Ali, bar na Renou se radi na 15.000km, i mislim da je oko 15.000 dinara. Pa ti podeli, pogledaj. Nije uopste strasno. A recimo, ukoliko ti se pokvari automobil, bilo gde u EVROPI, okrenes kol centar, kazes gde si i dolazi slep sluzba po tebe, odvoze auto u najblizi ovlasceni Reno servis, a tebi ili plate hotel, ili daju drugi auto da nastavis put dok oni otklone kvar. To je sve u sklopu garancije!

 

Druga stvar, koliko si ti Nazzgule platio kasko za tvoj auto star 8 godina? E pa za ovaj NOV automobil kasko je 450 eur. Vozio sam ga ovih dana, auto je zver, moderan, prelep, komforan, udoban, sa ogromnim gepekom. Ko je porodican covek - pravi auto za njega. Kad ga gazda bude odlucio da menja za 4-5 godina, ja ima da ga uzmem, to sam mu rekao. Oprema ima sve zivo, da ne nabrajam sad ovde. Tih, ne cuje se, vuce do jaja. Nema zaqjebancije sa majstor Perom, Lazom, Mikom i Zikom!!!!!

 

VW je odlican, ali je skup. Ko moze da priusti nov VW to je super, ko ne moze on kupi drugo. Ta KIA pro ceed 1.4 nova sa klimom je 10.500 i to je odlicna c ena, odlican automobil za te pare. Odlicna kupovina je, ko nije porodican covek, i Astra H 1.4 twinport (11.140 eur) ili Ford Focus 1.6 110KS (oko 12.000 eur).

 

Jbg, kad kupis nov automobil, a ne prelazis preterano mnogo, mozes da ga vozis preko 10 godina, imaces odlican automobil, sa realnom kilometrazom, ne moze da te jebe majstor ovaj onaj. E sad, jedino ako imas nekog prijatelja, poznanika kog znas kad je kupio, kako je odrzavao automobil, pa da kupis od njega. To nije lose.

 

Ali na zalost, ovo je zemlja Srbija, ko jops moze sebi da priusti nov automobil od preko 10 soma?!?! Jako tesko i na kredit, lizing :( Ali valjda ce moci jednog dana. Pa da se vise ne jebavamo sa ovom polovnjacima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rise?!

 

Dao sam 500 jura za kasko za cetvorku 8 god. staru. Lol*

Pa koliko kosta taj reso?! Koja oprema, motor?! Nisi nista bitno naveo, osim svojih utisaka.

 

Ovaj moj otrak je dao 16 i nesto soma za KIA PRO CEED SA FULL, FULL opremom, dizel 1.6 115KS. Realno, ja bih pre uzeo golfa sesticu, sa malo oskudnijom opremom za isti kes. Mada kad je on uzimao, tada je u ponudi za taj kes bio samo golf 5 1.4 benzin, sa osnovnom opremom. Ali opet, u to vreme bih uzeo golf 5!! Jbt kad imas 17 soma, mozes da das jos dva i da uzmes pravi auto. Da ne pominjem to sto je on mogao da uzme x6 u full-u, da je hteo. Nego covek nije kompleks, kao ja, nepati od brendova i nije stastveni zaljubljenik u automobile i nemacke brenodve, as I am.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem svaku rec!

 

Uostalom, sta mislite zasto sam uzeo Punta? :redface:

Kesh nemam, krediti su zelenaski, a meni treba nesto sto znam u brucu koliko ce da me kosta, i sto je najvaznije, kada.

Inace, Fiat daje istu takvu garanciju kao Reno.

 

Update:

Ovih dana, samo po gradu, sa klimom, prosek 5.5/100 km.

Jebe me sto ga ne mos' zadrzati na 50 km/h, pa da si bog. Cim malo pipnes gas i ode na 2500 rpm, u trecoj je na 60-70 a u cetvrtoj na 80! Totalno lud motor! Na autoputu u petoj - 2000 rpm je stotka sa 3.6 l/100 km!

 

EDIT: odnosilo se na Routov post!

Edited by necropol

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazzgul: Pa mislim da sam rekao da je u pitanju benzinac 1.6 110KS, oprema authentique (videces u prilozenom linku sta sve sadrzi). Inace, ti VW motori,najslabiji, koji idu u Golfa su govno, nema sanse da bih uzeo ikad vise SDI ili taj benzinac 1.4

 

Platili smo ga oko 12.900 + kasko i registracija

 

Nismo kupili kod HIT auta, ali kod njih na sajtu je najbolje opisano

 

http://renault.rs/cars/fluence/equipment.html

 

Inace, samo jedan savet, lizing izbegavajte maksimalno, nevidjeno sranje i pljacka!

 

@Necropol: drago mi je sto si zadovoljan. A iskreno, ako ti vec toliko trosi, nemas potrebe da ugradjujes plin i zajebavas se sa tim. Ima klimu, sto mi se jako svidja, vise nikad u zivotu ne bih kupio automobil bez klime (ako je uopste i moguce danas kupiti nov automobil a da nema klimu)

 

Evo par fotki limuzine, jedino sto je bele boje, ali jbg, lepo mu stoji :D

 

Salon2.jpg

 

Salon.jpg

 

Salon3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Necropol: drago mi je sto si zadovoljan. A iskreno, ako ti vec toliko trosi, nemas potrebe da ugradjujes plin i zajebavas se sa tim. Ima klimu, sto mi se jako svidja, vise nikad u zivotu ne bih kupio automobil bez klime (ako je uopste i moguce danas kupiti nov automobil a da nema klimu)

 

Hvala, druze, samo izgleda da si prevideo deo kad sam napisao da je to MultiJet motor, tj. dizel! Kakav, bre, plin te spopao?!? :haha:

Klima zakon!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je to dosta zahvalnije. Golf VI 1.4 ima oko 80KS. A inace ne prave vise SDI motore. Samo TDI. Najjeftiniji TDI 1.6 sa 90 KS je oko 16 soma. To je bruka cena!

 

Nije skup, taj reno! Dobijes "limuzinu" za 13 soma. Lepo. Inace na slikama nisam izvalio opremu, osim da nemam alu felne. Procitah na sajtu. Nista specijalno, osim maglenki napred. To me stvarno odusevilo, posto je to kod NEMACA, dodatna oprema. Sto se tice motora, mislim da mu nije odgovarajuci. JBT, mali najslabiji bmw kec 116i, koji je bukvalno kocija, ima 120KS. Ovom resou bi odgovaralo 140+ KS, ako sam dobro skacio da je u klasi neke BMW trojke i Audi A-cetvorke.

 

Inace, ja bih pre pozajmio i dodao soma ipo i vozio novi Golf VI 1.4 80KS. Ali to sam ja.

 

P.S. Reci mi molim te, da napred nema sipku koja drzi haubu ;)

Edited by Nazzgul
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije preterano tezak, mislim oko 1300 kg, sto je super (sestrina Vectra mislim da ima skoro tonu i po), i tih 110KS su mu sasvim OK, bilo bi super da ima koju KS vise, ali veruj mi da je sasvim dovoljno. Na auto putu ubacis u petu, picis 100 - 120, auto se ne cuje, lezi kao da je zalepljen za asfalt. Automobil moras da probas da bi imao neki realan utisak o njemu, od gledanja slika i citanja tehnikalija nema nista. Ti znas da ja nikad nisam bio ljubitelj Renoa, nisam ni dalje, ali OVAJ model je odlican.

 

OK ako ti mislis da ti je dosta tih 80ks, ali taj Golf ima preko 1200 kg, sto znaci da je ovaj Reno munja za njega. A taj 1.6 TDI je odlican, cuo sam sve u superlativu za njega, i mislim da ko ima love, to je odlicna kupovina. Mada nije to porodicni automobil, ali za nas kojima je dovoljno svoje vrata i dva sedista, odlicna stvar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg brate, svaki novi auto ce da plovi na 120 km/h po autoputu i nece mu se cuti motor. Fazon je kako se ponasa na 180km/h :P Ne, ako je tako lagan, verovatno je to ok, za neku laganiju voznju. Sta znam. A za porodicni auto treba malo vise snage i malo vise mesta. Recimo A6 3.0 TDI.

 

Inace znas koliko cenim francuze, ali meni se svidja novi Reno Megan, barem spoljni dizajn. Nisam zavirio unutra. Sto njega niste uzeli?! Cuo sam bas na TDI radiju da je nesto bruka jeftin i jos ima klimu.

 

E da, kakav je osecaj voziti benzinca? ;)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au jebote ti mene ne pratis. Jos na pocetku sam rekao, dok u neki auto ne udjes, dok ga ne probas, ne mozes o njemu da dajes zakljucke. Slike i teh podaci su nedovoljni. Mi smo prvobitno hteli Megana, ali kad smo seli u njega, samo smo se pogledali i rekli "to nam ne treba" jer je unutra jako tesan, pogotovo pozadi. Pa meni su nasloni na zadnjem sedistu stajali izmedju plecki :lol: i onda vidimo Fluence na drugom kraju salona. Kad sam usao unutra ..... jebote koliko prostora ima! Pozadi sasvim komotno sednem sa svojih 194cm. Napred mesta koliko hoces. Zaista jako prostran automobil.

 

A sto se tice brzine, pa gde ces da vozis 180? Pa putevi su nam rupa do rupe, da ga odvalis, a da ne spominjem ogranicenja brzine. 120 - 130 je super putna brzina. I da, ima 6 airbagova i zavesice. Bezbednost je perverzija. I recimo za razliku od Skode koja stedi na gumama pa stave na nov auto one ogavne Barum gume, na ovom su Bridzstonke.

 

Inace, totalno drugi osecaj voziti benzinca. Necujan na leru, a ugasio mi se tri puta dok sam ga doterao do Novog Beograda :)

 

Ali, oseti se u prvoj brzini da mu fali obrtnog momenta, koji je poprilicno veci kod dizelasa. Pogotovo kod ovog TDI sto imamo ti i ja gde je moment oko 250nm. Ali zato posle kad dodajes gas, ide kao besan :) I ima onaj do jaja zvuk kad ga malo cepnes preko 4000 rpm :D

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mi se svidja ovaj auto.

 

embargo-12-12-09-6pm-est-detroit-preview-bmw-to-unveil-faster.jpg

 

bmw-z4-gt3-is-the-v8-powered-z4-m-you-can-race.jpg

 

Perverzija. Inace, ujak mi rekao da je zenski, sta znam. Meni se svidja sto je kupe i sto ima izduzenu haubu i sestocilindricni motor, sa redno nadovezanim klipovima. Jedino ne znam, da li bih ja stao u njega.

 

Naravno Clarkson ga isprozivao, ali nikad ne bih kupio Nissan insted of, zato sto je jeftiniji, bucniji, i zamisli brzi za pola sekunde. A fazon to je toliko relativno. To su vec cifre za koje mogu da kazem da zavise iskljucivo od vozaca.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testirao u subotu malo makinu do Smedereva, uz Bubanj Potok 120 km/h u petoj na pola gasa, nisam smeo da dodajem jos jer je jako zajebana deonica, vuce centrifuga, put nije bas najkvalitetniji, ali mislim da bi mogao uz brdo i 140 km/h. U povratku isto probao i ista situacija. Zadovoljan sam.

Neverovatno koja jer razlika izmedju TDI i SDI motora!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehhe! Ide lepo golfic TDI. 180km/h, sa felnama od 16 cola, na autoputu u Madjarskoj/Austriji/Nemackoj. Ne oseca!! Plovi ko ladja! Cak sam i u krivinama opusteno isao 160km/h, ali naravno ne u Srbiji ;)

 

A najbolji utisak mi je bio kroz Austriju od Salzburga do Beca. Pljusak, lije kisa ko iz kabla, auto put sa 3 trake + zaustavna, nema kapi vode na cesti. Nerealno skroz. Nije mi jasno. Koji kvalitet jbt. Kod nas bi bile bare na bari. Keva spavala i ja opusteno pikao 160km/h.

 

Ta deonica, je bas ocajna. Los je asvalt kad se penjes od Bubanj potoka do Laste. Jbg, u Srbiji, ne znam gde bi mogao da ga nagaris. Nemamo nigde autoput, evropskog standarda. Predji u Horgosu granicu, pa ga raspali do Budimpeste. Odusevices se kakav autoput. STAKLO.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam coveka koji radi kod "Atka" (autolakirera) koji je odlican majstor. Odem kod njega i za malo para covek reci problem i sve izgleda vrhunski. Ne pada mi na pamet da se ja igram sa nekim flomasterima, pastama. U krajnjoj liniji, manje cu para dati njemu za neku korekciju, nego sto ta pasta kosta.

 

Pre tri godine bio na nekoj svadbi, vozio mladence, avgust mesec. Zalepili mi ono cvece po kolima sa najgorim kineskim selotejpom koji se na vrucini rastopio, a posle kad je pala noc opet stegao. Kad sam ga skinuo, totalno je razjebao lak na kolima, videlo se iz aviona, bas je bilo izgrebano, izguljeno. oteram kod coveka, za sat vremena me zove, ne mozes da verujes, sve izgleda odlicno, kao da nista nije bilo. I ne sljasti mnogo da strtci od ostatka kola. I posle tri godine se nije razjebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zvao sam sad vezu iz Kasko kuce. Kaze mi da uvek mogu da to da sredim. Ne treba mi ni policajski izvestaj. Napisem samo da mi je neko ogrebao auto. Fazon je samo, sto sam ja nedavno regovao auto i uplatio kasko, pa mi ona savetuje da sacekam negde do pred kraj isteka kaska, jer do tad moze jos nesto da mi se desi. Kakso sredjuje auto najvise dva puta tokom osiguranja, pa verovatno je u pravu, bolje je da ne iskoristim prvu opravku na sitnicu i to u drugom mesecu osiguranja. Inace, slozila se sa mnom da bi mi ofarbali cela vrata.

 

Nista cekacu jos. Necu nista da radim. Ako mi dokurci mogu da sredim.

 

Kasko je stvarno keva. Opet se nisam pokajao sto sam uplatio. Nego na leto, pred kraj isteka kaska, mogao bih da napravim ogrebotine i na haubi, pa da mi i to ofarbaju, jer imam neko ruzno udubljenje na istoj xD

 

---------

Inace danas sam video bruka Ladu Nivu, na padini. Sa nekim mnogo zajebanim tockovima. Cenim da je odignuta i da su stavljene neke felne sa vecim precnikom i na njima neke gume sa opakim kramponima. Jbt, idealna za moje selo! ;)

 

Jos ne znam sta cu da radim, povodom toga. Nekako mi bzvz da sa nemacke industrije predjem na rusku. Mozda je stanac najbolje resenje

 

Kako je sve relativno. Do juce sam se gadio na karavane i automobile sa kukama, dzipove i slicno a sada mi bas to treba.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na B92 citam tekst o automobilu kineske proizvodnje marke Chery, i sad u komentarima nadjem ovo, umro sam od smeha, svaka cast za redakciju B92 :D :D :D :D

 

Ја сам овај ауто купио својој ћерки, јер јој се свидео његов изглед. У прво време сам био против куповине, али сам ипак пристао.

Након пређених 8000 км могу слободно да кажем да је Его идеалан за град, има малу потрошњу, лако се вози, још лакше паркира. Не показује никакве проблеме. Ускоро треба да иде на први сервис. Питање за редакцију: колико кошта сервис и може ли се радити и ван места куповине?

 

Redakcija:

Mitre, Cestitam na kupovini. Evo predloga, zasto nam vi ne date informacije o servisu? Koliko vidim pisete sa Chery.rs servera.

Buuusted :)

(Митар, 15. septembar 2010 13:46)

 

a evo ga i link ka tekstu

 

http://www.b92.net/automobili/vozili_smo.php?yyyy=2010&mm=09&nav_id=457372

 

a ima i jos:

 

A da probate svi vi naučnici da položite vožnju, pa onda da pričate o karakteristikama vozila. Nijedno vozilo na planeti nije pravljeno po željama jednog čoveka, osim možda u F1. Zato i postoji toliki izbor. Dođeš, probaš, pa ako nije dobar filing, zahvališ se i tražiš dalje. Što se tiče vožnje ima nešto što se zove sposobnost, a bogami i talenat. Neko zna celu zimu da pregura sa ćelavim gumama da ne ogrebe auto, a nekom ni Tatra ne bi spasla glavu. Nego vidim da piše dosta načitanih ljudi. Moj vam je savet, da nastavite da čitate!

 

Redakcija:

Ovaj komentar je poslat sa chery.rs servera.

(Joe, 15. septembar 2010 13:39)

 

moram da se umesan (iako sam zensko, pa se to mozda ne ocekuje :))

ja sam jedna od onih koja je ova kupila Egica pre par meseci jer mi se jako svideo. za sada sam skroz zadovoljna, videcemo kako ce biti ubuduce...malo mi jedino smeta materijal od kog su sedista, ali dobro, nisam ni ocekivala da cu za te pare dobiti kvalitet audija.

sve u svemu, nadjoh se prozvana medju ovim komentarima, a nemam losa iskustva sa "kinezom"

 

Redakcija:

Ovaj komentar je poslat sa chery.rs servera.

(jovana, 15. septembar 2010 13:16)

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Docice i taj dan, vratice se kinezi u Japan.

"Kinez", kinezu :D Ipak smo mi evropljani arijevci.

Ako ikako mogu da kupim evropski proizvod, svakako cu to da uradim.

Bilo bi skroz porazavajuce da pored toliko dobrih nasih, evropskih brendova, pronadjem sebe u proizvodu zutih.

 

Inace, sta moze jedna riba da ti kaze o kolima, osim kako se mucila pola sata da ih ubaci, bocno, na parking?!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...