Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

:haha:

 

Tebi kao da se neko loguje na nalog. Jedan dan pišeš normalno, drugi dan pišeš ovako.

 

 

Znam od ranije da ne voliš Opela, i znam da patiš od toga da voziš nemački auto, pa ti vozi. Meni je bitna i potrošnja, i kuka, i prostor, i cena. Pre svega zato, što znam za šta ću automobil koristiti (a to NIJE šminkerisanje po gradu i gledanje nizulicu ko šta vozi, pravo da ti kažem za to me baš zabole štikla). Već je to: 1. preseljenje sebe u drugu državu iz jednog 'cuga' pri čemu me ušteda samo u gorivu između benzinca i dizelaša staje oko 100eur :haha: ti ako te pare imaš za bacanje a ti ih daj meni evo ti se dobrovoljno prijavljujem 2. službeni putevi 'u lokalu' znači za dan do 800km, i 3.prenos alata i potrepština za selo i budući biznis tamo.

 

Divan je Micubiši al ja tu ne mogu da se spakujem to je problem. Inače bih ga kupila iz mesta ne gledajući ništa više.

 

 

 

Eto tako, aj sad se pomeri i pusti Rutasa da odgovori na pitanje pošto je njemu i bilo upućeno ;)

 

 

edit: normalno da ne obraćaš pažnju na cenu goriva, kad prelaziš 5.000 za... koliko meseci beše..? Ako si ikad izvozio za dan 1000km onda sam sigurna da razumeš zašto mi treba tempomat!

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najiskrenije nista od navedenog ne bih kupio!! Ako kupujes auto kupi pravi auto, zajebi prostor, kuke, tempomate i slicno...

Апсолутно се слажем са Нагузом, и само бих додао:

 

Ајлин, немој да купујеш ауто. Узми хеликоптер!

Имаш рецимо Ми24, то ти је сад јефтиније од циганске пичке. Не верујем да је преко 800к.

Јес да се мало не уклапа у буџет, и да није то што ти је потребно, ал ја волим хеликоптере.

Узми варијанту са 12.7мм топом, обавезно. А и лакше се мења сијалица него код Пежоа, да се не лажемо.

 

фотографија (Ми24 се пробија кроз гужву у саобраћају)

vvipvo_mi-24_vam-205_firing.jpg

 

фотографија (Ми24 - паркирање)

20050616-mi24-out-of-the-box.jpg

Edited by Генеральный
  • Upvote 7
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Necko

I ja sam morao da se pojavim na salteru ove godine, ne moze vise da ti drugi odrade, ali kao sto sam napisao, klinac je cekao red i mene pozvao da dodjem kad je bio blizu. A za to vreme agencija mi sredila svu papirologiju.

e pa to je već druga stvar, ako on čeka i samo te pozove kad je blizu...

može agencija komplet da odradi, i da preda, ali ne pri prvoj registraciji, ili, u mom slučaju, promeni tablica. dakle, sledećeg januara ću samo da pređem preko ulice do tehničkog pregleda, odradim to, platim i oni sve odrade i stigne mi nova nalepnica, ne moram nikakve redove da čekam i da lično predajem... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasnio ti Generalni. Da sam znala da će d'uleti hello-copper, ne bih se baktala da ti zapravo objašnjavam :haha:

 

 

Nego, jel taj tvoj post znači da nemaš da udeliš 100 evara 'za kafu & čokoladu' kad krenem na putešestvije...?

 

 

 

Odgovorite i pomozite mi, glasajte za opciju od 1 do 4, pa se kuckamo sutra, na oči ne vidim, laku noć!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelazim otprilike toliko ili više, dizel me nervira zato malo sumnjam u onu Astru Classic III koju sam gledala jer ne mogu da odgonetnem da li su to isti Isuzu motori iz Astri Classic 2003-4 godište (pre nego što su se twinporti pojavili), jer ako jeste, onda nije ni za k.k. jer je tromo i glasno za sve pare :D

 

 

Ja ne znam šta si ti vozila, ali taj Isuzu je sve, samo ne trom. Staje na crtu sa VW-ovim 1.8 benzincem bez problema (vozio sam Pasata sa tim motorom), a o udobnosti da ne pričam. VW je taljiga spram Opela, što se udonosti tiče.

 

Opel astra mi je isto ruzna.

Astra može izgledom da se posere na sve i jedan Golf.

 

golf je golf!!

Golf je govno koje ne bih vozio ni da mi neko plati. Najizvikaniji auto na svetu, još se samo Bosanci pale na njega.

 

Bez uvrede Naguze, ali toliko si razmažen, da tvoje mišljenje nema apsolutno nikakav kredibilitet. Ti bi, bre, pre pojebao tarabu na kojoj piše pička, nego Moniku Beluči.

 

 

 

 

Апсолутно се слажем са Нагузом, и само бих додао:

 

Ајлин, немој да купујеш ауто. Узми хеликоптер!

Имаш рецимо Ми24, то ти је сад јефтиније од циганске пичке. Не верујем да је преко 800к.

Јес да се мало не уклапа у буџет, и да није то што ти је потребно, ал ја волим хеликоптере.

Узми варијанту са 12.7мм топом, обавезно. А и лакше се мења сијалица него код Пежоа, да се не лажемо.

 

фотографија (Ми24 се пробија кроз гужву у саобраћају)

vvipvo_mi-24_vam-205_firing.jpg

 

фотографија (Ми24 - паркирање)

20050616-mi24-out-of-the-box.jpg

Kralju.

 

I još jednu stvar sam hteo da kažem za taj Isuzu. Jedan od najboljih drugara mi radi kao automehaničar, kod lika koji je poznat kao jedan od najboljih automehaničara u Rumi. I jedan i drugi su mi rekli da je taj motor odličan, da nema problema sa njim, naravno, ako ga normalno voziš. Malo je skuplji za održavanje, što se redovnih servisa tiče (mislim da su oko 300 evra original delovi), ali to se čudo ne kvari. E sad, ne pokušavam da vučem vodu na svoju vodenicu, ja ću najsrećniji biti ako kupiš ono što tebi najviše odgovara i sa čim ćeš ti biti zadovoljna, jer ja ne mogu tebi da kažem šta je za tebe najbolje, samo pokušavam da dam ovde neku informaciju, koja će ti možda biti od koristi pri odluci, koja je tvoja i ničija više.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh bre, nećeš VW, Škodu ili šta god zato što ih lopovi vole. Pa nije valjda da se kradu k'o jabuke na pijaci. A i to o precenjenoj vrednosti polovnih automibila neće još dugo trajati. Za par godina će se regulisati tržište i znati prava vrednost polovnjaka. Problem korejskih automobila je možda BIO kvalitet. Ali u poslednju generaciju, koju predvode Ceed i i30, ne treba sumnjati.

 

Ja i dalje mislim da ti je Fabia odličan izbor. Ali pogledaj sve uslove pod kojima uzimaš automobil i vidi šta ti najviše odgovara. I naravno uzmi svaki od kandidata i provozaj malo.

 

edit: Ima li FIAT nešto u toj kategoriji? Stilo je praktično jedini Fiat koji se meni sviđao, čak i karavan verzija je izgledala dobro, mada znam da su ljudi žalili na prvu seriju (Fix It Again Tom :haha:) Elem, u AutoBild-u su imali supertest karavana i poslednja serija Stila je dobila odlične ocene

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi radi se o tome da neću da idem u Deltin servis :haha: dosta je bilo posla sa njima.

Volim ja Fiata... da provozam ponekad. Vozila sam ga godinama, i dosta je bilo. Fiat oseća svaku svoju godinu, pogotovo benzinac. Dizel motori su odlični, ali go to sentence1. Aj sad malo nešto drugo.

 

 

 

Za škodu si u pravu evo gledam je upravo.

 

Em je uža em je kraća, mislim na Fabiu Combi, koja cenovno gađa ove navedene opcije. Od opreme sve je tu osim tempomata i kuke, dakle opet i30 ima više u paketu: sve ono što sam ostavila gore u ceni ispod 15k i na linku, i to je tek početak jer mi se upravo javio najbolji ortak sa najavom da sutra odem da vidim auto i sa vestima da cena na netu može još malo da ide dole ako umem da pitam :D a umem :mhihi:

 

 

Iskreno, ako korejance izbacimo iz slike, pre bih uzela astru nego škodu jer čini se da više nudi u manjoj ceni i veća je, meni lično komotnija. Drugarica vozi novu Fabiu, ovaj njen od 2m jedva se spakuje unutra, pritom ne znaš dal više udara glavom u plafon il kolenima u pretinac za rukavice. Ja sam je vozila, udobna je ona i sve ali brate malena, ko punta da vozim. Odličan menjač VW je to, ali dimenzije su gradske.

 

Čim zvirnem u Oktaviju, ili ništa od opreme koja mi je preko potrebna, ili da ubijem nekog za dodatnih 4-5k EUR budžeta :haha:

 

 

 

 

@Sisus

Nego, Sisuse, ajde ako možeš izbunari koji su ti dizel motori bili stavljani u Astre godišta 2004. To sam čudo vozila lenjo je ko crnogorac na sranju.

 

 

@Rutas

Suzukijev sajt ponovo radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

edit: Ima li FIAT nešto u toj kategoriji? Stilo je praktično jedini Fiat koji se meni sviđao, čak i karavan verzija je izgledala dobro, mada znam da su ljudi žalili na prvu seriju (Fix It Again Tom :haha:) Elem, u AutoBild-u su imali supertest karavana i poslednja serija Stila je dobila odlične ocene

Za Stila su malo podeljena mišljenja. Ja sam ga isto razmatrao, 1.9 JTD motor je možda i najbolji dizel agregat u Evropi. Ugrađuju ga i u Mercedese, a to ipak nešto znači. Pitao sam par ljudi, uglavnom su zadovoljni, ali ima i onih koji ga kude. Ima jedan drugar, baš karavan verziju, strašno je nezadovoljan tim autom. Jeste da dosta prelazi sa njim, ali malo-malo, pa je u servisu. Ima neki problem sa elektronikom, kad god padne kiša, ne sme da upali levi žmigavac, jer mu se ugasi motor i tako neka sranja. Kaže da je uložio jako mnogo para u njega, otkako ga je kupio.

 

 

 

 

@Sisus

Nego, Sisuse, ajde ako možeš izbunari koji su ti dizel motori bili stavljani u Astre godišta 2004. To sam čudo vozila lenjo je ko crnogorac na sranju.

 

 

Pogledaj ovaj link: http://www.autoevolution.com/cars/opel-astra-5-doors-1998.html

 

Tamo imaš 3 modela 1.7 motora. Ono što ja još znam je da imaš verzije sa Opelovim motorom i verzije sa Isuzu motorom. Isuzu je bolji i ugrađuje se baš zato što Opelov nije zadovoljio. Pričam o Astri G, za ove novije ne znam. Lako je prepoznati koji je koji motor, čim otvoriš haubu. ;)

 

Inače, drugar koji radi u servisu (pominjao sam ga pre koji post) kaže da lik ima novog novcijatog Mercedesa koji troši ulje kao nenormalan. Hteo je čak i da ga vrati, ali ga nisu prihvatili nazad. Tako da, dobro razmisli, izgleda da je sada rizik uzeti i novi auto. Zbog ove svetske krize, svi su počeli da fušere.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve tačno. Muž od moje drugarice uzeo novu Toyotu pre par godina, puko joj blok motora posle samo 5k km, što je za nepoverovati, morali da mu menjaju auto. Najgore od svega je što ti čekaš bez auta i jebavaš se tamo-vamo po servisima, a život i posao i život :haha: prolaze pored tebe.

 

Fiat (i Alfe naravno) su poznati po slaboj elektronici.

 

 

 

Sad čitam o Seatu Ibici, i evo nekih interesantnih zaključaka, mešano sa foruma + moja zapažanja:

 

 

Pozitivno

+ odličan (atraktivan) dizajn

+ najveći u klasi (dužina, širina, kapacitet prtljažnika)

+ proveren motor (snaga, obrtni momenat, potrošnja) uzodličan menjač

+ puno opreme uzdobru cenu (odlično zajedan VW auto koji prodaje Porsche SCG)

+ odlična upravljivost i vešanje

 

Negativno

- motor troši blago više odproseka u klasi

- nema diskove nazad (ovo mora da proverim review je iz 2009!)

- razne sitnice koje ne postoje ilisu lošijeodrađene

- skup redovan servis u okviru garancije

 

-Mali izbormotora, preskupi dizelasi

 

- kao i svaki vw, tvrd za vožnju (ko voli tvrdo...:mhihi: ovo nek zanemari).. pomera bubrege po lošim putevima

 

 

- Skupa kuka400e

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mislim da sam završila sa iščitavanjem za Seata. Bacm se na Astru.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve tačno. Muž od moje drugarice uzeo novu Toyotu pre par godina, puko joj blok motora posle samo 5k km, što je za nepoverovati, morali da mu menjaju auto. Najgore od svega je što ti čekaš bez auta i jebavaš se tamo-vamo po servisima, a život i posao i život :haha: prolaze pored tebe.

 

Sad si me podsetila na jednu priču. :haha:

Lik kod kojeg drugar radi hteo da kupi Astru Classic, čim je izašla. Naručio Astru i to neku nadrkanu verziju, sa sto čuda opreme. Prodao svoj stari auto i čekao mesec dana da mu stigne Astra. Lik popizdeo skroz. Na kraju kad je konačno stigla, otišao da je preuzme i kaže dilerima da će morati da mu kupe nove cipele zato što auto kasni. Ovi se gledaju, u fazonu, šta sad koji k? Kaže lik, ja sam sve đonove na cipelama izlizao idući peške po gradu, jer sam čekao na vaš auto i sad ima da mi kupite nove cipele. Na kraju su morali da mu kupe. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vas izvestim da je sužena bitka na:

 

 

 

- Seat Ibiza SW bezin 1,4 Style 85ks: 13,5kEUR + kuka + tempomat

- Opel Astra Classic III HB diesel 1,7 105 valjda ks: 16kEUR + kuka

- Hyundai i30 dizel 1,6 CRDi WGT 6M/T GLS 5Vr. IMAGINE , 9ks0 14,3k EUR + kuka

 

Ceed je 90% ispala (mada sad idem na probnu vožnju da ne kaže neki od vas kako sam eliminisala auto a da nisam ni sela u njega :P) i to zbog loših sedišta i cvrčaka u kabini na koje se svi redom žale, kao i nedostupnosti tempomata u bilo kojoj varijanti koji je meni mnogo bitna stvar!

 

Seat takođe nema tempomat u varijanti ovog motora ali videću drugi motor zato neću da ga liferujem tako lako :mhihi:

 

U ponudi su neki C4 sa francuskog lagera, znači isporuka 30 dana što je sjajno u odnosu na standardno čekanje, pa mi recite šta mislite o njemu? Ja lično ne bih Francuza, a pogotovo ne Citroena, zbog komplikacija oko servisa, mada su ta kola upravo u traženim gabaritima i paket opreme je sjajan za 12-13k kolika je cena tog 'starog' C4 (novi debituje sad na Sajmu).

 

 

Ajd pucajte po C4 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam samo, da li je malo ovih 163KS na 2.2 tone. Mada u principu, auto nije za jurnjavu, nego za smekerisanje. Fazon je biti ogroman i (BMW/AUDI/MERCEDES).

 

A na ovom sajtu http://www.registracija-vozila.rs/ sam izracunao i koliko bi me ispala reg:

 

Ukupni troskovi Vase polise osiguranja i taksi su: 99591.50 dinara + provizija banke ili poste za svaku uplatnicu.

 

Od toga 71714.50 ide u budzet Srbije, hahahha!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vas izvestim da je sužena bitka na:

 

 

 

- Seat Ibiza SW bezin 1,4 Style 85ks: 13,5kEUR + kuka + tempomat

- Opel Astra Classic III HB diesel 1,7 105 valjda ks: 16kEUR + kuka

- Hyundai i30 dizel 1,6 CRDi WGT 6M/T GLS 5Vr. IMAGINE , 9ks0 14,3k EUR + kuka

 

Ceed je 90% ispala (mada sad idem na probnu vožnju da ne kaže neki od vas kako sam eliminisala auto a da nisam ni sela u njega :P) i to zbog loših sedišta i cvrčaka u kabini na koje se svi redom žale, kao i nedostupnosti tempomata u bilo kojoj varijanti koji je meni mnogo bitna stvar!

 

Seat takođe nema tempomat u varijanti ovog motora ali videću drugi motor zato neću da ga liferujem tako lako :mhihi:

 

U ponudi su neki C4 sa francuskog lagera, znači isporuka 30 dana što je sjajno u odnosu na standardno čekanje, pa mi recite šta mislite o njemu? Ja lično ne bih Francuza, a pogotovo ne Citroena, zbog komplikacija oko servisa, mada su ta kola upravo u traženim gabaritima i paket opreme je sjajan za 12-13k kolika je cena tog 'starog' C4 (novi debituje sad na Sajmu).

 

 

Ajd pucajte po C4 :D

Jesi vozila tu Astru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali na nove diesel motore nisam gadljiva, naprotiv. Kad sravnim troškove, pogotovo mi se tada više sviđaju. Da se ne lažemo, toiko je uznapredovao razvoj diesel motora da se kod novijih možda još samo po zvuku može prepoznati šta je ispod haube.

samo da naucis da vozis dizel na malo nizem broju obrtaja nego benzinca, i nece biti problema. ;)

 

 

Dragi radi se o tome da neću da idem u Deltin servis :haha: dosta je bilo posla sa njima.

Volim ja Fiata... da provozam ponekad. Vozila sam ga godinama, i dosta je bilo. Fiat oseća svaku svoju godinu, pogotovo benzinac. Dizel motori su odlični, ali go to sentence1. Aj sad malo nešto drugo.

Za Stila su malo podeljena mišljenja. Ja sam ga isto razmatrao, 1.9 JTD motor je možda i najbolji dizel agregat u Evropi. Ugrađuju ga i u Mercedese, a to ipak nešto znači. Pitao sam par ljudi, uglavnom su zadovoljni, ali ima i onih koji ga kude. Ima jedan drugar, baš karavan verziju, strašno je nezadovoljan tim autom. Jeste da dosta prelazi sa njim, ali malo-malo, pa je u servisu. Ima neki problem sa elektronikom, kad god padne kiša, ne sme da upali levi žmigavac, jer mu se ugasi motor i tako neka sranja. Kaže da je uložio jako mnogo para u njega, otkako ga je kupio.

evo iskustva a propo fiat sila iz prve ruke.

imam stila 1.9JTD, 2002 godiste. vozim ga skoro dve godine. sa to vreme sam popravljao/menjao:

- gumicu banals stangle (oko 20EUR)

- sijalice na farovima (oko 10EUR)

 

naravno, jednom godisnje ide na standardni servis da se promeni ulje, filteri i slicno, ali to vazi sa svaki auto.

ali, ukupni neplanirani troskovi za stila u toku 2 godine (a auto je bio 7 godina star kad sam ga kupio) su oko 30 evra.

 

toliko o glupostima tipa "samo vredi kupiti nov auto" i slicno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za dosta pozitivnih iskustava, veruj mi, dosta sam se raspitivao. Ali kad ti uleti loš komad, onda ti baš uleti. :haha:

:icon_eek::haha:

 

salu na stranu,

ali zar to ne vazi za svaki auto? ako kupis los komad, najeb'o si, mada i za to ima leka: kod majstora na procenu da kaze sta ne valja. mnoge od krupnih mana se vide kad auto ode na kanal..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vas izvestim da je sužena bitka na:

 

 

 

- Seat Ibiza SW bezin 1,4 Style 85ks: 13,5kEUR + kuka + tempomat

- Opel Astra Classic III HB diesel 1,7 105 valjda ks: 16kEUR + kuka

- Hyundai i30 dizel 1,6 CRDi WGT 6M/T GLS 5Vr. IMAGINE , 9ks0 14,3k EUR + kuka

 

Ceed je 90% ispala (mada sad idem na probnu vožnju da ne kaže neki od vas kako sam eliminisala auto a da nisam ni sela u njega :P) i to zbog loših sedišta i cvrčaka u kabini na koje se svi redom žale, kao i nedostupnosti tempomata u bilo kojoj varijanti koji je meni mnogo bitna stvar!

 

Seat takođe nema tempomat u varijanti ovog motora ali videću drugi motor zato neću da ga liferujem tako lako :mhihi:

 

U ponudi su neki C4 sa francuskog lagera, znači isporuka 30 dana što je sjajno u odnosu na standardno čekanje, pa mi recite šta mislite o njemu? Ja lično ne bih Francuza, a pogotovo ne Citroena, zbog komplikacija oko servisa, mada su ta kola upravo u traženim gabaritima i paket opreme je sjajan za 12-13k kolika je cena tog 'starog' C4 (novi debituje sad na Sajmu).

 

 

Ajd pucajte po C4 :D

 

glasam za i30.

Edited by feyd
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:icon_eek::haha:

 

salu na stranu,

ali zar to ne vazi za svaki auto? ako kupis los komad, najeb'o si, mada i za to ima leka: kod majstora na procenu da kaze sta ne valja. mnoge od krupnih mana se vide kad auto ode na kanal..

Slažem se. Moj je išao na kanal, tj. ne na kanal, nego na rampu. Kod mehaničara koji mi održava i prethodna kola i kod kojeg radi jedan od mojih najboljih drugara. Ono što je mene kod Fiata najviše razočaralo je kvalitet unutrašnjosti. Nisam nešto ekstra zahtevan što se toga tiče, ali plastika je jako loša. Malo ogrebi noktom, ostane trag, kao da je plastelin, a ne plastika. Doduše, to sam video na Multipli, ali sumnjam da je Stilo išta bolji. Ovaj drugar je razočaran, ali ima ljudi koji ga jako mnogo hvale. JTD je strašan motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...