Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Treba i ja da menjam ulje i desni kraj spone. I još svašta nešto, ali to ću na jesen.

 

Kad kupujete delove, overite Auto-(s)moto prodavnice, ubedljivo su najjeftiniji sa delovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvaznija stvar je menjati redovno ulje (bar jednom godisnje) i sipati ulje po specifikaciji koju je propisao proizvodjac!!! Ako ispostujes ovo sve, vozis pristojno, motor ima da traje jako dugo. Majstor mi rece za ovaj moj motor da je odlican po svakom parametru i uz kvalitetno odrzavanje izgura 500.000 - 600.000km.

 

Nasao sam jednu prodavnicu na Novom BG koja radi VW/Audi i jako sam zadovoljan, delovi kvalitetni, cene super i za sad ne menjam, ni majstora ni dobavljaca :) Samo da mene demantuju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mi sipamo Opelovo ulje za D2 mašine, nema problema sa motorom nikakvih. O Kadetu pričam, inače. Jeste da je mator, ali mi se ne isplati uopšte da ga prodajem, ne mogu ništa dobiti za njega, a još uvek dobro služi.

 

A što se delova tiče, jako dobar drugar radi u jednom servisu (jednom od najboljih u Rumi), pa znam informacije o delovima iz prve ruke. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sad je sve na mestu, ide fino, mada je ćale mnogo više vozi od mene. Meni ostala stara drta. :D

 

A što se servisa tiče, to ti je ona stara priča, teraj tamo, teraj 'vamo, pa te udaraju po ušima kako hoće. Kad smo uzeli Kadeta 96-e, bio je u Kraljevcima Opel servis, matori ga vozio tamo, pa ga odrali. Posle je vozio kod jednog jako dobrog majstora u Rumi, on mu je uradio i generalnu godinu-dve nakon što smo ga kupili, ali je taj majstor umro. Inače specijalizovao se za dizel motore, svako u Rumi će ti reći da je bio odličan majstor. Sad vozimo kod Majstorovića (hahaha, pravo ime za majstora :lol: ), tamo mi i drugar radi, majstor je odličan, a i njegov se matori još time bavio, tako da su i oni prilično poznati u Rumi. Malo jeste skuplji od ostalih (ne dere preterano, ali od drugih jeste malo jači u ceni), ali ti zato odradi posao kako treba i radi sa 100% originalnim delovima. Ako nećeš original deo, moraćeš sam da odeš da kupiš deo koji hoćeš, on će ga ugraditi, ali ti neće garantovati ništa, dok kad on nabavlja deo, bude 100% original i on garantuje za to.

 

Meni lično je bitno da kad se nešto radi, odradi se kako treba, pa nek je i malo jača cena. Ta kola se i ne kvare toliko da bih brinuo mnogo o ceni, samo redovno održavanje i to je to. Verovao ili ne, Kadet je za 15 godina koliko je kod nas, ostavio samo jednom na putu. Pukla sajla kvačila pre malo jače od godinu dana, a to baš i ne može da se računa, potrošni materijal. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla gospoja vamo. Ćale doterao. Oterala banku u qrac. Slikam kad operem kola za vikend, nema smisla umazanu da je stavljam. Ovde gde svi voze kilave matore automatike, ovo moje čudo leti. PRešli smo već 4,5k km :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pre par dana uzeo stojadina 91' godiste za 150eura :haha: sto je najgore auto je skroz ok jer nije puno vozen i odrzavan je ali je limarija u ocajnom stanju i tu je potrebno uloziti jos 200e najmanje jer je bio udaran,neki debili su ga isarali sprejom itd itd.sto je zanimljivo prvi put je registrovan 98',nije uopste puno vozen,na njemu je prva farba,a sedista,branici i unutrasnjost su od matorog stojadina iz 80' :haha: sve u svemu ko zna sta je taj sve auto prosao kada ima tako sarenolike unutrasnje i poneke spoljasnje delove ali je za te pare i vise nego odlican. ako nista uvek mi moze ostati kao auto za pecanje :lol:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pre par dana uzeo stojadina 91' godiste za 150eura :haha: sto je najgore auto je skroz ok jer nije puno vozen i odrzavan je ali je limarija u ocajnom stanju i tu je potrebno uloziti jos 200e najmanje jer je bio udaran,neki debili su ga isarali sprejom itd itd.sto je zanimljivo prvi put je registrovan 98',nije uopste puno vozen,na njemu je prva farba,a sedista,branici i unutrasnjost su od matorog stojadina iz 80' :haha: sve u svemu ko zna sta je taj sve auto prosao kada ima tako sarenolike unutrasnje i poneke spoljasnje delove ali je za te pare i vise nego odlican. ako nista uvek mi moze ostati kao auto za pecanje :lol:

 

E tako nesto meni treba, samo da se kotrlja, posto mi je cale razbucao motor, nemam cime na pecanje. :evil: Pa gledam da dam 300 evra za neki motor, bolje neki auto da uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla gospoja vamo. Ćale doterao. Oterala banku u qrac. Slikam kad operem kola za vikend, nema smisla umazanu da je stavljam. Ovde gde svi voze kilave matore automatike, ovo moje čudo leti. PRešli smo već 4,5k km :D

oooo, cestitamo, cestitamo! da te lepo sluzi i da predjes jedno milion km.. do prvog servisa. ;-)

 

E tako nesto meni treba, samo da se kotrlja, posto mi je cale razbucao motor, nemam cime na pecanje. :evil: Pa gledam da dam 300 evra za neki motor, bolje neki auto da uzmem.

ja uzeo pre neki dan krosericu od 125cc za 500 eur, polovna. za sad fino ide, a dokle - videcemo. :)) super je za grad, ima hod amortizera od jedno 40cm, ne oseca rupe i lezece, uz ivicnjak uzjase bez problema. preko 80kmh je nisam terao, preko toga moze ali se vidi da motoru nije "komforno" na toliko obrtaja. sasvim dovoljno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prljav! I kad ukljucus ventilaciju, ili klimu, radi sporo, smrdi. A preko zime se manifestuje tako sto magle stakla. Sad kad sam zamenio filter lepo sam oprao leziste filtera, sve sto sam mogao da dohvatim, zatim uzeo parfem i malo poprskao sam filter. Sad kad upalim klimu vec na prvom podeoku super duva i lepo mirisi. Kad odvrnem na cetvrti podeok imam tornado u kolima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad skontah (pomoću treće slike), da bi trebalo da bude beo.. :ph34r: E vi'š, to bi moglo da bude to, nisam povezao tu maglu sa smrću patrijarha i zaprljanim filterom, baš ću reći burazu da proveri, pizdi zbog tog magljenja, mislili smo da je do A klase.

p.s. Koji parfem? Šan'o dušo? (štono bi rekli naši stari - pičko, daj kontakt za novog šanera) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja taj filter nisam menjao 11 meseci i vidi na sta lici, koja je to prljavstina. A lik od kog sam kupio kola niej ga bio menjao par godina. Steta sto ga tada nisam slikao, ono je bilo kao da sam ga izvukao iz neke iskopine sa sve fosilima dinosaurusa :D

 

Ma obican neki sprej sam isprskao, dezedorans mislim da je bio Nivea black & white ili Adidas neki jebem li ga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha! :D

 

danas sam presao svojih prvih (samostalnih) 100km na motoru. totalna uzivancija: centar, novi beograd, zemun (skoro do batajnice), pa nazad u centar, banovo brdo, i spust niz kosutnjak, i uzbrdo uz topcider! fenomalno :rockdevil:

 

za koji dan idem da trazim neku offroad stazu u blizini da probam malo i to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za ovu godinu DDOR kasko master za mog golfa:

 

Suma osiguranja: 369 996 din

Premija (iznos koji treba da uplatim) : 40 427 din

 

Znaci opala mi premija za 100 jura :) Prosle godine sam dao nesto preko 50 000 din, a suma osiguranja je bila oko 450 000 din..

 

Ne znam sta da radim. Deluje mi veoma primamljivo!! Dve godine sam placao preko 500 evra, a sad je 400 xD

 

Opet, pre neko vece neke lopuze pokusale da dignu novog novcatog passata u mojoj ulici. Bio sam iz fazona da ove godine iskuliram kasko, ali izgleda necu.

Edited by Nazzgul
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto minus?!

 

Planiram da vozim golfa jos neke vreme. Ustvari - vozicu ga dok mu ne sahranim motor, kao sto sam vozio i dvojku.. ...do kraja! Ne isplati se da ga sad, utegnutog, nekome prodajem. Mogu samo da kupim jos jedan auto preko ... Nikako da ostanem bez mog dizelasa koji trosi goriva ko upaljac.

 

A ako mu se sta desi.. DDOR mi sve pokrije! Pa sto da ne? :) :)

Edited by Nazzgul
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobar ti je Golf, utegnut, lepo ide, ocuvan. Felne su bruka.

 

Ja sad dosao sa puta, bio u CG, pa isao do Mostara, pa na Mokru Goru. Auto radi kao sat, kaze meni ortak: ovaj tvoj auto brze ide uz brdo nego vecina niz brdo :D Znaci kida asfalt. Kupio sam dve Hankok gume, sve pohvale, odlicno leze na putu.

 

I meni neki crv bio proradio da polako prelazim na peticu, ali zao mi, ovaj moj G4 od zamene do zamene ne trosi ni grama ulja. Majstor kaze da u naredjih 100.000km nemam nista da pipnem, samo ulje da menjam i vozim. Zao mi da prodam takav auto i da neki konjoslav za sitne pare dobije bruka dobar auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni iskreno treba cheerokee kocka -kupe, for instance : http://www.polovniautomobili.com/oglas1331548/jeep_cherokee_tdi/#1 da mogu da "djuskam" kolima do vikendice na Savi. Stvarno mi smor da ostavljam auto na brdu i da sve sto ponesem spustam dole, 1km, na rukama...kad postoji "put" kojim "peglaju" traktori,.,

Priroda je prelepa, voleo bih svaki vikend da palim tamo, a ne da se razmisljam: "Greota da unistim cetvorku, zbog glupe vikendice".

E sad, ne znam da li da se strpim do sledeceg leta, pa da kupim cheerokee preko cetvorke, ili da menjam cetvorku za ovako neki "krsh" ;)

Verovatno ovo prvo :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...