Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Pa ne znam bas da li je gotivno, mi smo kupili novog Renoa za firmu pre godinu dana i ostao nam je stari kec. Eno ga godinu dana parkiran na vojnoj akademiji, ne znamo sta da radimo sa njim, samo placamo bez veze registraciju, odrzavanje..... samo da ga nekako prodamo pre nove godine, ako uopste to nekome i treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni treba za selo, da ne drndam tamo cetvorku, i treba mi za babu i dedu auto. Da mogu ponekad da se odvezu u selo, do prodavnice, doma zdravlja, . ...

 

A recimo ovakav primerak, uopste nije los za grad. Ova dvojka trosi par litara nafte, mislim da u nju moze da se sipa d2, jeftino odrzavanje,... generalna je oko 300 jura xD Malo se ulozi u nju i posle laganica :) :)

Takav auto da imam, ne bih nikad prodao!! Uvek bi bio tu za sporedne stvari...

 

Moju dvojku sam morao da prodam jer mi se nije svidjala. Bila je '87 sa leptirima na prozorima, motor je bio od golfa keca 1.3 benzin, sa platinama i razno raznim cudima (sranjima)... Ali ove dvojke iz '90 i '91 1.6 dizel jebu keve!!

 

Samo da se ne proda! Ako bude aktuelna jos 10ak dana, dok mi legne plata, i ako covek bude raspolozen da je da za 1200 - 1300 jura, MOJA JE! xD

Edited by Nazzgul
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mozes bas cesto u dobrom stanju.ova kako mi se cini izgleda prelepo sto spolja tako unutra,a sad sta se krije ispod haube..to jedino mozes videti kada odes licno. u te dvojke je preporuceno da se sipa D2 jer je za njih eurodizel malo suv,mada realno narod u dvojke sipa mix loz ulje/d2 i idu dosta dobro,a sad jedino je to sto onda malo vise dime..licno ne preferiram loz ulje i koristim mix eurodizel za 500din pa za 1000din d2 i tako u krug.to mi je za starije golfice skroz ok.takav auto je za trckanje odlican,sad na stranu to sto je malo bucniji ali ako je dobar dizel motor to zlata vredi.. na zimu samo jedno malo duze grejanje ujutru i putuj gde god ti je volja,a opet ako je motor malo losiji to moze biti takva muka da ti dodje da ga zapalis..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ako i uzmes u malo losijem stanju za smesno malo para mozes da ga dovedes u red

 

Na auto otpadima za smesne pare imas delove. Ceo motor za 200-300 eur. Recimo ja sam svojevremeno za dvojku kupio kompletan enterijer, odnosno 4 odlicno ocuvana tapacirunga za 20 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na podrsci, ne znam sta drugo "dobro" bi moglo da se uzme za taj kes... Stvarno... I yugici i te dvojke su precenjeni.. Jbt, ja sam 2001. godine platio moju dvojku 2000 evra, a sada posle 10 godina treba opet da dam skoro iste pare za dvojku :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na podrsci, ne znam sta drugo "dobro" bi moglo da se uzme za taj kes... Stvarno... I yugici i te dvojke su precenjeni.. Jbt, ja sam 2001. godine platio moju dvojku 2000 evra, a sada posle 10 godina treba opet da dam skoro iste pare za dvojku :o

ako si iz vojvodine potrazi malo i vojvodjansku svastaru.ja sam npr tamo kupio golfa dvojku za 850e dizel,registrovan do juna sledece godine.moze se svasta naci samo treba biti uporan i cenkati se :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledam sad iskljucivo VW. bacio sam pogled i na Audi, ali mi je frka, bojim se da ne kupim nesto jeftino a razjebano i nema sanse da bih imao para to posle da sredjujem.

 

Za sad gledam Passat B5.5 TDI, Golf V TDI ali i Skodilak Oktavija A5 2.0 TDI mi je na oku :)

 

I vazno je da ima snage, sto vise. Sad uzivam kad treba da obidjem nekoga, ili kad neki smeker hoce kao da me obidje, a nije konkurentam, samo dodam gas i .... :)

Voznja uz brdo sad je milina. Vozio sam se letos po CG i po Hercegovini, auto uz brdo skoro kao i niz brdo, sreca pa panduri ne postavljaju radare na uzbrdicama :D

 

Uh, kako bi mi legao 2.0 TDI sa 140 KS (ovo je deklarisana snaga, u praksi izmereno 152) i 6 brzina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dimmu1

 

Al je ta dvojka bila '85 god, koliko se secam? Ja ne bih starije od '90.

 

 

@ Routasydan

 

Mislis da passate i golfove ljudi ne gaze? :o Sta to je kao "penzija" auto? :o

Mene je malo pustilo to "ludovanje", uzivam u laganoj voznji. Mislim da bi mi ona dvojka, obican dizel, sa 54KS bila idealna.

 

Inace sto se tice tog menjaca od 6 brzina - vrlo malo dobijas sa njim. Zato sto mu je manji raspon izmedju prenosa. Kad me drugar vozio sa svojom novom meckicom A, sestom brzinom, 120km/h obrtomer je bio negde na 2.1 - 2.2 K. Dok je meni na cetvorci, ako se dobro secam, kad vozim 120km/h petom, obrtomer na 2.5 K.

Bilo bi do jaja da na ovaj trenutni raspon, sto imamo, dodas jos jednu brzinu :) :) Pa ono djuskas 160km/h na 2.5 K obrtaja.. To bi bio posao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, najvise bi mu dao 1250 za onu gore dvicinu xD

 

Jbt, vec je prodata. Ne radi vise link. Za dva dana se prodala... Ccccc!!! Tako sam i ja prodao dvojku za 2 dana.

E jebi ga ;( A bas mi se dopala.

 

Mozda si je ti uzeo? :P

 

Ima sad ova, ali nije kupe... Ne volim petoro vrata:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1560108/volkswagen_golf_2_16_cld_diesel/#0

Edited by Nazzgul
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i poredio si dva razlicita automobila. Jeste, na ovoj Skodi u 6. brzini na oko 150 km/h je obrtaljka ispod 2500rpm, zato mi se i svidja. Duze putovanje, ides auto putem, recimo u Grcku, ubacis u 6-tu, ukljucis tempomat, auto ide 150 na sat, trosi 5 litara, a ti uzivas :)

 

A sto se tice toga da bi ti bilo dovoljno 55 ks .... aj probaj par dana, odmah bi se smorio :)

 

Ja sam jedan dan vozio do SD i nazad sestrin Yaris koji ima slicnu snagu .... kad sam posle toga seo u moj Golf izljubio sam ga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imali su moji njega pre jedno 7-8 godina i meni se taj auto uopste ne svidja. ajd sto je ruzan nego sto je unutra bas mali.ja sam 170 i meni je to skuceno,a kako je tek nekome ko je visi ili daleko bilo ako mora da sedi na zadnjem sedistu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt, čitam ovih prethodnih desetak stranica i bez uvrede ali prosto mi smešno, te ulagao sam u ovo, te u ono... za skoro tri godine koliko imam auto ništa osim redovnih servisa, otišao je samo jedan lager i pločice ali to ni ne računam, to su ipak potrošni delovi... a civic uzet na placu, uvežen iz italije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, najvise bi mu dao 1250 za onu gore dvicinu xD

 

Jbt, vec je prodata. Ne radi vise link. Za dva dana se prodala... Ccccc!!! Tako sam i ja prodao dvojku za 2 dana.

E jebi ga ;( A bas mi se dopala.

 

Mozda si je ti uzeo? :P

tek sad videh ovo :D nisam je ja kupio,ja najdalje idem do novog sada po kola,sve dalje mi je vec daleko... ipak je to internet i ljudi uslikaju auto da izgleda savrseno,a kad odes to je druga prica :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma video sam ja vec taj oglas, ali ne bih smeo to da kupim. Taj automobil je kao noc kostao preko 30.000 eur, i kad se prodaje za tako malo para, to znaci ili da ima neke skrivene a skupe defekte, ili je presao boga oca pa je breme da dodje do skupih intervencija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem zasto tako razmisljas?! Taj auto je u klasi bembare e46. Noramalno je da isto kostaju. S tim sto mi je sada ovaj gore audi lepsi.

 

Inace, juce sam izmerio potrosnju...

Za 1000 dinara, odnosno 7.25 litara evrodizela presao sam 135 KM (SVE PO BEOGRADU). To ispadne da mi djunta trosi 5.3 litra po gradu, sto je fascinantno!!!

Mislim da uz malo vise paznje, ta potrosnja moze da padne i ispod 5 litara... Jbg, nekad se uzelim adrenalina pa ga osurim malo... Ali fazon kada ne bih prelazio 70km/h, mislim da bi potrosnja bila oko 4.8 na 100 km.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...