Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Hahahhahaha! E46!! Godina moj omiljeni automobil!!! Tj, otkad se pojavio na trzistu!!! Ali sad me malo smorio... mada kad vidim ovo:

 

130220093673.jpg

 

130220093676.jpg

 

130220093674.jpg

 

nije mi dobro!!! Kako je savrseno izvajan... auuuuuuuuu!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda ocuvano,dosta je jeftin za to godiste samo bi trebao menjati desni prag jer kao sto se vidi na slikama podbijen je.no ni to nije bog zna kakav novac ako imas svog majstora. ako je auto takav kao iz teksta oglasa vredi uzeti. jer ide zima,a nema nista bolje nego spreman dizel za istu :smile:

zaboravio sam ti reci ne znam koliko se detaljno razumes u dvojke ali dobro pregledaj brojeve motora ako su upisani u polisu (na dunavovoj vise nema njih ali na triglav polisi osiguranja vecinom ima) i naravno brojeve sasije. nije danas za nikome verovati,svasta se muti sa tim starijim automobilima pa pamet u glavu.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto bih se salio? dobrom dizelu jedno duze grejanje ujutru i vozi gde god hoces + sto je mnogo manja potrosnja nego benzincima. eto ti npr ta dvojka.to ako trosi 6l na 100km to je maksimum,a nadji mi benzinca sa 1600 kubika,a da trosi 6l.vecina guta 8 i vise.nije to bog zna sta pri gradskoj voznji ali se osete te 2-3 litre vise na duzoj voznji,a sad ko ima neka tera veceg potrosaca,a ko je na budzetu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto bih se salio? dobrom dizelu jedno duze grejanje ujutru i vozi gde god hoces + sto je mnogo manja potrosnja nego benzincima. eto ti npr ta dvojka.to ako trosi 6l na 100km to je maksimum,a nadji mi benzinca sa 1600 kubika,a da trosi 6l.vecina guta 8 i vise.nije to bog zna sta pri gradskoj voznji ali se osete te 2-3 litre vise na duzoj voznji,a sad ko ima neka tera veceg potrosaca,a ko je na budzetu..

upravo zbog toga to nikako ne može da bude najbolje za zimu. benzincu to nije potrebno.

plus što je taj dizel bučan, smrdi i dimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg sad ja ne pricam napamet imao sam dosta dizela i benzinaca ne samo jeftinijih nego je to islo i do 5000-6000eura.moji su imali takodje dosta dizela jer jako cesto menjamo automobile i sve i svasta nam prolazi kroz dvoriste.dobar dizel zimi pali i tu diskusije nema,a los se nece ni pomaci. izgleda ti nisi imao lepa iskustva sa njima kada tako pricas. ko sipa eurodizel i redovno servisira auto njemu dizel NE MOZE da dimi niti smrdi,a da je bucniji nego benzinac to je normalno ali nije sad da radi ko traktor. uostalom svaki je auto dobar i lepo ide kada se redovno servisira i odrzava ne bitno da li je dizel,benzinac ili ide samo na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gore je pomenut golf 2, on ide na d2 koliko ja znam... tako da to mora da dimi i smrdi, a i štekće kao traktor. a što se tiče iskustva sa dizelima, nemam ga :)

noviji dizeli (common-rail) su ok, moja tetka ima 407 2.0hdi, ali to je već druga priča u odnosu na stare dizelaše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, moj 1.9 TDI common-rail trosi 5.3l po gradu... Gore navedena dvojka ne prelazi 5l sigurno.

Jeste bucan taj motor, i jeste da dimi, ali je taj dizel keva!! Vozim dizel masinu i samo jedno mogu da kazem, nikad vise benzin. :) :) :)

 

Ima malo da se sredjuje limarija, ali je cena skroz primamljiva, toliko bih dao za lepu dvojku dizela. Videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gore je pomenut golf 2, on ide na d2 koliko ja znam... tako da to mora da dimi i smrdi, a i štekće kao traktor. a što se tiče iskustva sa dizelima, nemam ga :)

pre par postova sam pricao o golf dvojci koju sam prodao bas za 1200eura koliko kosta ova bela,samo je moja bila 5 godina starija :haha: elem da se vratim na pricu sipas za 1000din d2,za 500din eurodizela i ako je motor solidan ili dobar on nema sta da pusi(dizel motor koji pusi crni ili belo/sivi dim znaci da je blizu odlaska kod majstora i trosku od 200-300e),a to da smrdi odakle ti to ja ne znam. smrdi i benzin kad ga sipas,a kad vozis toga nema,tako i dizel. od dizela do dizela sve zavisi kako koji radi,npr iz mog iskustva kecevi rade tise nego dvojke,a majstori opet kazu obrnuto.. sve u svemu i nazzgul potvrdjuje to sto sam rekao,ako ikada budes imao prilike da probas starijeg dizela duze vreme mislim da ce ti se promeniti misljenje :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

čisto sumnjam da će mi se promeniti mišljenje...

mada sad sam se setio da ipak imam neka iskustva sa starim dizelima, u auto školi sam vozio fiestu '84 dizel, nije loša bila ali ipak benzinac je benzinac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizelas na -20 pali na dodir kljuca. Zbog nacina kako funkcionise, kod njega nema verglanja i ka upali onog turiranja, kao kod benzinaca. Takodje, benzinac kad je hladan, na -20, prvo radi pod saugom i urla dok se malo ne zagreje, dizel odmah smiri obrtaje i uravnotezi. Da ne pricam koliko brze zagreje kabinu vozila. Gorivo ima aditive i ne moze da zamrzne da je ne znam kakav minus napolju. Potrosnja, sto kaze Bojan, nema sanse da predje 6 litara zimi, ajd da vidim benzinca koji toliko trosi (iste klase).

 

Ali stvar ukusa. Ja sam se nekad kleo da nikad u zivotu necu voziti dizela pa sam se opako predomislio. Common rail dizel motori su skoro besumni.Odusevio me Subaru Forester boxer dizelas, znaci apsolutno se ne cuje motor.

 

Dalje, snaga je vazna, ali auto vuce obrtni moment. A dizlasi imaju skoro duplo veci obrtni moment koji se ostvaruje na niskim obrtajima, a takodjer i snaga. Dok benzinca moras da nagazis na 4000-5000rpm da bi snaga dosla do izrazaja.

 

@Nazzgul: tvoj Golf nije common rail, nije cak ni PD masina, imas obicnu Bosh pumpu isto kao i ja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih mogao ovako nesto da uzmem na prolece:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1569743/audi_a4_19_tdi/#0

 

Pravi momacki auto xD

 

Bas sam se primio na audi a4, 2003 - 2004 god... A verujem da i kuckice ovlaze kad ga vide / sednu u isti :) :) :)

Edited by Nazzgul
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da jeste. stvarno izgleda prelepo,a i njihova serija leti. imao je moj poznanik metalik crnog isti taj model i ono je letelo po putu ali jbg stigla ga finansijska kriza i bmw je morao da ode..

lepa je ta cetvorka samo cim su te cene na upit to sigurno nije jeftino :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

JEBO TE svake jebene godine mi elektricar menja biksne na alnaseru :udri:

Pa ko je ovde lud?!! Mater mu jebem, zar ne moze jednom da stavi neke sto ce da traju bar 3 godine?! Jos mi prosle godine slozio pricu kako mi nije on menjao pretprosle godine... Ne znam sta da radim!! Da idem kod istog ili da promenim?! Isto mi dodje ;(

Jedino da idem u ovlasceni servis da puknem jedno 100 evra na glupost.

 

Budjava zemlja!! Budjavi ljudi!!

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...