Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

"prvu", haha, ne mogu da jebeno verujem

znaci, juce sam gubio mobilni telefon, onu nalepnicu jebenu, saobracajnu dozvolu, platio vise za polisu jer je nisam imao kod sebe, platio nove tablice i saobracajnu jer sam svojom greskom prevideo datum..

isteracu tih soma i po kako znam i umem

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ukinuli su par taksi od prvog oktobra, a ja sam tog dana registrovao auto i platio sve te stare takse jer nijedn sup nije dobio instrukcije od ministarstva

zatim su istog dana okacili izvinjenje i rekli da ce raditi povracaj novca svima koji su pocev od 1.10. platili sranje

danas sam otisao da dignem pare, a digo sam zapravo kurac jer mi je zvanicno receno da se dve od vajda cetiri takse vracaju onima koji su registrovali od 4.10. pa nadalje dok druge dve valjda tek od 6.10.

pritom, iznos nije najavljivanih 4.000+ din vec blizu 2.000 tako da su prevarili ljudi na vise razlicitih nivoa

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je ova pomenula jos jednu taksu

2-3 hiljade nije bas malo (makar meni), ali ono sto vise iritira od svega je to sto drzava pisa po tebi i jos ocekuju da se samo-spenkujes po bulji brokolijem dok ti to rade

znaci za 20 dana menjaju svaki dan pricu, cifre, procedure, a onda ti post festum jave da su se salili

ovo za kubikazu sam i ja cuo u nekom trenutku ali nisam siguran da ce stvarno biti tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Aha, video sam.

Ukinuta "Ekološka taksa"

Ukinuta "Administrativna taksa"

Ukinuti "Javni putevi"

 

To je sve smesno - mozda ustedis 2-3 'ljade. Nego ja sam nesto nacuo da ce granicu za papreni porez sa 2000cm3 da pomere na 2500cm3, ali izgleda nista od toga....

 

Ma pusti to, puste te da uvezes, navuku te, i onda opet dignu takse u nebesa. Ja im nista ne verujem.... zajebi to :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ali uz carinu imas jos dosta drugih troskova. Npr, secam se dok je carina bila 10%, sve zajedno sa pdv-om, obaveznom uslugom speditera, carinskim parkingom i ostalim glupostima te izlazilo oko 40%.

 

Ako ukidanje same carine, povlaci ukidanje i ovih ostalih, peripetija, onda ce troskovi uvoza znatno da se smanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...