Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

Uzecu Polo ili Toyotu Yaris.

 

 

 

Ma ne pada mi na pamet da vozim keca,lepo kupim normalna kola,a ne da se zajebavam sa Zastavinim tvorevinama.

 

otkad je Polo normalan auto?

 

otkad je Tojota normalan auto?

  • Upvote 1
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ajde, more ko mi lupa minus na notornu činjenicu da je Polo isprdak od auta?

 

jbt, Polo i Pasat 5 koštaju isto, i troše maltene isto, a Pasat je svemirski brod za Polo. Pre bih kupio Mercedes iz 1985. nego Polo

 

o japancima da ne pričam, ko leže s Japancima u bukakeu se budi

  • Upvote 2
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvo pozdrav svima, lepo je biti opet medju yumovcima :D

 

Automobil sam neto platio 9.500 + papiri, godiste je 2007 cuveni 1.9 TDI sa pumpa-dizna tehnologijom (nije commonrail), ima 115ks

 

Kilometraza je bila 162k, carinjen je na tu kilometrazu, a stanje vozila je vise nego odlicno, sve je kao novo i nema nikakvih ostecenja, sve je kao novo. Jedino mu treba da se lepo ispolira, voskira.

 

Oprema:

 

-automatska dvozonska digitalna klima

-servo volan

-kozni volan

-kozna rucica menjaca

-4x el. podizaci stakala

-el. retrovizori

-el. sklapanje retrovizora

-grejaci retrovizora

-fabricki alarm

-daljinsko zakljucavanje

-6x airbag (vazdusne zavese sa strane)

-cd muzika sa 8 zvucnika i vuferom (vufer je na zadnjoj dasci)

-tonirana stalkla

-bord comp.

-alu felne sa zimskim gumama

- abs

- asr

- esp

- podesavanje sedista po visini

- podesavanje lumbalnog dela

- blokada motora

- maglenke

- child lock

- Alu lajsne u unutrasnjosti i na pragovima

- Prednji naslon za ruku sa pregradom

- Rezervni tocak u punoj dimenziji (alu felna)

 

a4b7b_zps108d2751.jpg

 

Fotografija1073_zps525ac49b.jpg

 

Fotografija0935_zps94e07534.jpg

 

Fotografija0930_zpscca50cb5.jpg

Edited by Routasydän
  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega, mnogo volem taj album, iako nije bas omiljen medju metal populacijom :pivopije:

 

E da, dobio sam ga sa zimskim gumama (Lassa 205/55 R16) pa sam odmah kupo 4 komada Dunlop Sport Bluresponse 205/55 R16 i mogu reci da su gume fenomenane, tihe, udobne, a na putu leze nevidjeno dobre, ne oseca kolotrage, neravnine .... kao da vozis po jorganima :)

 

uradio sam i mali servis, ulje Castrol Edge 5W-40 sa svim filterima (Mahle) i rukama oko 11,000 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E pa teško, u Beogradu ne postoje auto-otpadi.

 

 

 

Aman, kucaj u gugle "auto otpad beograd" i besomučno okreći telefone. Sumnjam da iko ovde može da ti kaže "eee bila sam prekjuče kod Gileta na otpadu, videla sam da su mu stigli pojasevi baš ti koje ti tražiš. Evo ti broj".

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa teško, u Beogradu ne postoje auto-otpadi.

Aman, kucaj u gugle "auto otpad beograd" i besomučno okreći telefone. Sumnjam da iko ovde može da ti kaže "eee bila sam prekjuče kod Gileta na otpadu, videla sam da su mu stigli pojasevi baš ti koje ti tražiš. Evo ti broj".

 

Gee thanks, nisam se setio da ih potrazim tako, i sigurno nisam bio vec na nekim mestima koje znam od ranije, ali nisu imali to sto mi treba :no:

 

Mozda se tebi nije nikad desilo, al hiljadu puta mi se desavalo da guglam razne stvari satima i ne dobijem pravu informaciju, a da kad pitam na yumetalu odgovor dobijem u roku od sat vremena, i to cak sa sve detaljnim objanjenjima ljudi koji su imali slican problem ili imaju slicno relevatno iskustvo. Zato sto, zamisli, zivi ljudi slicnih interesovanja, mogu da ti odgovore na pitanje na bolji nacin nego sto to moze internet

 

Tako da odjebite i ti i, sto kaze Kuruz, lazni Srbin

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

JTD je odličan motor, ALI (što i reče ime moje lepo), prvo treba da nađeš neku koja nije iznjakana. Baš sam pre neki dan bio u servisu, majstor mi je strašno naružio taj auto, kaže da non-stop nešto lupka u njemu i potvrdio ono što sam i ja dsad mislio o njima, a to je da su to mahom iznjakani automobili. To kupuje neko ko voli da stiska gas, a nema para za neka besnija kola. Inače, Alfa ima vanvremenski dizajn, što se mene tiče, jako lepa kola.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

alfa je definicija moneypit-a.drugar je kupio 147 jtd i to od lika iz zvanicnog alfa kluba u srbiji,dakle maksimalno mazenu i pazenu i servisiranu,i nije proslo 2 mjeseca da nije neki dinar ubacen u nju.cak je sad u tripu da majstori znaju neku caku da nesto krene ciklicno da zajebava posle nekolike nedjelje da bi se stalno dovozila.

 

od di odr hend,moj stari je platio b3 pasata 2007me oko 2000e,do dan danas ubacena samo bos pumpa,a opisat' vam ne mogu kako se taj pasat aka,dje je sve bio i po kakvim kucama i govnima se lomio.zimus se tetak na vucju zaglavio sa ganc novim land kruzerom (doduse kurcio se sa pogonom na sva 4 i uletio u neki nanos od 2-3 metra),stari se sa pasatom popeo i povezao ga kuci :)

 

ako bas hoces da kupis jeftin auto zbogradi picoka,kupi kao svaki cetinjanin opel tigru i ne skidaj se sa gasa,neces dugo pozivjet' al' ces bar jebat'

 

ja bi da imam te pare trazio koliko toliko ocuvanog taunusa c ili cortinu c (u sustini isto),djelova ima dakle moze da se sredi za normalne pare (gudjir gume,mat farba ili sta te vec lozi) i imas mopara za siromasne :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobri su Pasati B3 (a i ostali Pasati, jedino sam za B6 čuo da ima jako loše rešeno vešanje) i sad ih ima za male pare, samo umeju i oni često da budu kod majstora, devojkin ćale ga ima, benzinca sa gasom, doduše, taj je više bio kod majstora za 3-4 godine koliko ga ima, nego moj kadet za 17 godina koliko je u našoj kući. Sve su to sitnice i najviše oko gasa (za čega sam auto i nije kriv), nikad ništa ozbiljnije nije imao, ali i to opet ume da nervira. I ja sam se ove godine dosta družio sa majstorom zbog Kadeta, i sve je to ili održavanje ili dotrajale sitnice zbog starosti (tipa puklo prelivno crevo za gorivo, pa crevo koje ide od rezervoara, pa sajla ručne, servis kočnica...), ali opet i to nervira kad ti moraš kod majstora, a baš i nemaš vremena. Jedino mi dorbo što mi jedan od najboljih drugara radi u servisu, pa mi te sitnice i ne naplate. :bigblue:

 

Što se održavanja tiče, majtor mi nahvalio Punta dvojku benzinca 1.2 8V. Kaže da je odličan motor, mala potrošnja, a održavanje jeftino neverovatno, najgori kvar koji može da ga zadesi je da crkne kompjuter, a on je polovan oko 100 evra i sedi i vozi. Drugi koji je isto hvalio sa stanovišta mehanike je Astra F isto benzinac 1.4. Jeftino održavanje, jedino ih muči limarija, standardna boljka Opela starijih od 2000-og godišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...