Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Doooubro.

Treba mi insajderska informacija.

Jurim keramičke (ne plastične) osigurače od 16 i 25 ampera. Nešto nalik na OVO

 

Uglavnom su crveni od 16 a plavi od 25.

Prestali su da se proizvode pre 30 i kusur godina, pa me zanima da nema neko nekog da zna u nekoj garaži il me'aničara koji ih možda jhoš uvek ima.

Trebali bi za Merdžu 280SEL iz 1982 (body w 126).

Fala unapred i u oba slučaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Da prostite, nemate pojma.

Prvo nađeš dobrog majstora pa onda kupiš auto marke koju on servisira.

To dal je gnojf ili ciganska sreća, svejedno je.

Svakako se spremi da se us*reš od popravljanja (kad ti je to finansijski domet za kupovinu auta). Na tebi je da se osiguraš da te popravke ne koštaju 2-3x više nego što mora (ergo, dobar majstor).

I ako imaš max 3000 evra, auto kupi do 2400 evra da bi imao za popravke u startu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iz iskustva dao predlog, Pezoi su me sluzili do jaja (106, 406 - minimalna drkanja sa kompjuterom, 307 keva). Imao sam minimalna ulaganja i maksimalnu pouzdanost, sto je meni barem najbitnije. Italijane izbegavaj, pojesce ti zivce. Ova Jelcica kenja do jaja, pa normalno je kad kupis auto da racunas na popravke i na odrzavanje. Ako ti je bitno da servisi nisu skupi, tipa mali na 5000km i veliki na 10000km, onda kupuj prema tom parametru, a ako te boli kurac za sporedne stvari kupi Pajero :D

Meni je servis za 106 bio kao vece u kafani i to da se stekujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno sa nekim serviserom da gledaš kola, nikako sam ili sa drugarom "koji se razume", pošto vidim da pojma nemaš ni šta ni kako da gledaš,

to jest:

sto vise gledam to se vise sludjujem sa oglasima

Edited by jelchica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...