Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Au, ne diraj me u živac, tj. u mondea,

maj min mašin: http://www.dodaj.rs/.../mondeo-tab.jpg

Za Forda uvek glasam jer znam dobre servise (RSD Ford i Vukašinović).

ovi noviji Fordovi su se pokazali zaista dobri tipa odrzavanje redovan servis i to je to , sipaj gorivo i teraj

Uzmi Mondea, duži je i komforniji, a ovaj motor je neuništiv i nema plivajućeg zamajca. U crnoj boji, da budeš dupli satanista.

juce su me kolege ubile u pojam sa plivajucim zamajcem , ja nemam pojma ni sta je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako se spremi da se us*reš od popravljanja

To možda ako kupi Forda.

Ako ti je bitno da servisi nisu skupi, tipa mali na 5000km i veliki na 10000km,

Veliki servis na 10.000? Ja radim na 50.000.

ovi noviji Fordovi su se pokazali zaista dobri tipa odrzavanje redovan servis i to je to , sipaj gorivo i teraj juce su me kolege ubile u pojam sa plivajucim zamajcem , ja nemam pojma ni sta je to

Plivajući zamajac ti je neki sranje sistem vezan za kvačilo i košta boga oca kad se pokvari.

 

Kod kupovine auta ti je sreća najvažniji faktor. Znam ljude koji su kupili Pasata, pa imaju problema, znam ljude sa Mondeom koji imaju problema, tu nema pravila. Ako možeš, najbolje je kupiti auto od nekoga koga znaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je deo na dizel motoru čija zamena košta 600-700 evra. Imaju ga samo modeli Ci (Tdci). On se menja na svakih 200.000 km, odnosno može dosta pre ili dosta kasnije (150/250 hilj. km), u zavisnosti od stila vožnje. Šema je, što kad kupuješ kola stara 5-6-7 godina, a imaju plivajući zamajac, verovatno ćeš baš ti morati da ga zameniš jer ga prethodni vlasnik delimično zbog njega i prodaje. Ako kupuješ kola koja su prešla 300-350 hilj. km (pravih) (što je tvoj cenovni rang), još jednom je došao na red taj zamajac; onda ti je trošak od 700 evra verovatno vrtoglavo visok. Eto zato ljudi smaraju sa zamajcem.

Dizeli sa plivajućim zamajcem "lepe" za sedište i mirnije rade, a mana je ta cena. Pa sad, ko šta voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga

inhalt_sachs_zms01_en.jpg

 

Šatro produžuje životni vek menjaču, smanjuje buku, uopšte, smanjuje vibracije motora i sl. Glupost za uzimanje para od širih narodnih masa.

Japanski motori su veoma tihi, bilo da je reč o dizelima ili benzincima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Ima razlog zašto nova kola koštaju toliko koliko koštaju, a zašto im se posle 5 godina vrednost prepolovi. Vožnja kola košta jako puno i od toga nema bekstva. Gorivo, registracija i redovni servisi su samo deo priče ako auto nije nov. Koliko će da te iskošta preko toga zavisi isključivo od sreće (to što je tvog npr. pašenoga neki auto koštao minimalno samo znači da je imao mnogo sreće, ne i da ćeš ti da se usrećiš sa istim modelom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima istine u tome, ali i predrasuda kod određenih marki.

Francuzima vrtoglavo padaju cene, a njihovi benzinci su odlični, posebno kada je reč o PSA grupaciji. Ne znam da l' se neko žalio na bilo kog Sitroena sa atmosferskim benzinskim motorom, tim pre što takvi modeli imaju daleko manju kilometražu nego zeldiji.

Svaki model ima neku falinku, ni Nemci nisu imuni.

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije pri bog zna kakvim parama, pri kupovini ne treba da juri tu-i-tu marku ili model, nego da traži primerak u što boljem stanju.

Uvek treba biti realan sa očekivanjima i pripremljen za sve što polovan automobil povlači sa sobom.

Najbolji način da bankrotiraš je da uzmeš neke parice u ruke i za sve pare koje imaš u oglasima sam nađeš i kupiš "XZY abcd1.4" jer se komšija/kum/Steva kune u njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije pri bog zna kakvim parama, pri kupovini ne treba da juri tu-i-tu marku ili model, nego da traži primerak u što boljem stanju.

Ovo ti je Jelchica najbolje rekla. Nisi ni sam dao neke smernice, šta hoćeš, koju klasu, šta su ti preferencije, šta ti je bitnije kod automobila, da li postavljaš ograničenje na 200 ili 300 evra kod registracije, da li je presudna potrošnja i sl. Do 3K evra možeš da nađeš svašta oko 10+ godina staro.

Npr. Fiat Punto 1.2 benzin ili 1.3mjet, Opel Corsa 1.7dti, Mercedes A klase 1.4 benz ili 1.7cdi, Peugeot 206 1.4HDI...

Pa zatim VW Golf 4 1.6b ili 1.9sdi ili tdi (malo teže za ove pare, ali se nađe), Opel Astra 1.7 ili 2.0dti, Peugeot 307 1.4, 2.0 HDI, Ford Focus 1.8tddi...

Onda Ford Mondeo 2.0 tddi, Opel Vectra B 2.0dti, možda se nađe i neki VW Passat B5 i tako dalje...

Pa tek onda možeš da se istripuješ pa gledaš npr. Toyota Yaris, Corolla-u, ili starijeg Avensisa, Honda Civic, ali i Mitsubishi Carisma, Nissan Almera, Volvo V40, Alfa Romeo 147 ili 156, Lancia Lybra i još mnogo toga... što verovatno već i jesi, pa si ovde postavio pitanje. :) Dakle, odluči koje granice postavljaš, kao što si postavio 3000e za cenu, pa ćeš lakše prelomiti, ili bolji savet dobiti.

Gle, tek sad vidim da sam skroz preskočio Citroen, Reno, ali i Hyundai, Kia, kao i Seat, Škoda... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za savete , a hvala takodje i za podjebavanje :) Nekako sam najblizi u ovom trenutku Fordu focusu ... Moj otac vozi FF karavan , i sjajno se pokazao , ja vozim zastavu 101 koja se takodje sjajno pokazala , NOT !

 

Ford Mondeo batice mnogo dobar auto, mnogo bolji od fokusa po meni. Zver na putu. Vozim ga cesto i mogu ti reci da mi je jedan od boljih automobila. Ja imam inace Citroen C3 koji je placen oko 4000(i to 2008. godiste skoro nevozen), a sada mozda ima i za 3000 isti takav. Isto mnogo lep autic i vec sam se navikao na njega i ne bih ga menjao. Malo trosi, lepo ide. Penzija. Ja sam takodje vozio juga pre njega i kada uskocis u bilo koji drugi auto osecas se kao Sumaher.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford Mondeo batice mnogo dobar auto, mnogo bolji od fokusa po meni. Zver na putu. Vozim ga cesto i mogu ti reci da mi je jedan od boljih automobila. Ja imam inace Citroen C3 koji je placen oko 4000(i to 2008. godiste skoro nevozen), a sada mozda ima i za 3000 isti takav. Isto mnogo lep autic i vec sam se navikao na njega i ne bih ga menjao. Malo trosi, lepo ide. Penzija. Ja sam takodje vozio juga pre njega i kada uskocis u bilo koji drugi auto osecas se kao Sumaher.

Ford Mondeo ali koje godiste ?

 

ovako nesto je po meni dobro http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1730826_Ford_Mondeo_2002_god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako nesto. Onaj sto ja vozim cini mi se da je 2003. godiste. 2000 kubika batice, mozes da vuces autobus. Das jaci gas hoce da poleti. Mislim da je i cena ok 2600 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas za 3k evra može bukvalno svašta da se nađe, ali to ne znači da se sa tim parama zatvara konstrukcija i to je ono što ti, bogdane, ljudi ovde pričaju.. komšija čak i za manje pare uzeo audi a6, ali dok na to dođe paprena registracija, sitne popravke...

 

glupo je da uzmeš auto i da ti stoji dok još ne skupiš soma evra da bi mogao kao čovek da ga voziš, na primer.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas za 3k evra može bukvalno svašta da se nađe, ali to ne znači da se sa tim parama zatvara konstrukcija i to je ono što ti, bogdane, ljudi ovde pričaju.. komšija čak i za manje pare uzeo audi a6, ali dok na to dođe paprena registracija, sitne popravke...

 

glupo je da uzmeš auto i da ti stoji dok još ne skupiš soma evra da bi mogao kao čovek da ga voziš, na primer.

pa bas to i jeste stvar , zelim auto da me sluzi odmah bez problema , dosta mi je zlopacenja sa krsem

Neregistrovane preskoci slobodno.

zasto ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno to sto je uvezen iz inostranstva i nije jos registrovan moze da bude plus jer ako se auto prvi put registruje ti ne placas nikakav prenos, ide na ime kupca i placas samo registraciju. Ja sam tako prosle godine kupio Clio 2002. 1.2 benzinca sa ful opremom i 5 vrata koji je na tockovima i sa nemackim tablicama uvezen ovde, direktno s tim tablicama mozes na tehnicki i na registraciju posle toga, naravno ako su svi papiri dobri. Mene ta registrcija iskostala oko 14000 dinara. Bas sam zadovoljan autom, jer nije puno vozen, za 5000 koliko sam presao do sada, prosecna potrosnja oko 5.5, odmah sam uradio veliki servis i uzeo letnje gume sa felnama jer je on dosao sa zimskim. Platio 2400 + 200 evra veliki servis + 200 evra set guma sa felnama + troskovi registracije za sve ukupno nesto manje oko 3000 evra. Uvek ostavi bar 500 evra da imas obavezno za veliki servis, registraciju i jos poneki trosak, ako imas recimo 3000 nemoj da se zaleces da uzmes auto tacno za toliko, ostavi rezervu obavezno. I normalno uvek povedi majstora kome verujes sa sobom da pogleda auto na kanalu i dijagnostici.

 

Ovaj mondeo iznad je presao bar 100000 vise, verovatno i preko 350000. Niko spolja ne kupuje dizel limuzinu da ide do pijace, to mora da opravda vecu ulozenu cenu od starta i da prelazi velike relacije. Ja bi ti preporucio da izbegavas dizele i uzmes neki provereni benzinac sa manjom kubikazom, pogotovo ako ne planiras da prelazis ogromne kilometraze, vec 10-15000 godisnje, ta razlika na gorivu koju ces kao zaraditi na dizelu ne moze nikako da ti pokrpi vece troskove koje ces imati oko odrzavanja.

Edited by Gruja

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bas to i jeste stvar, zelim auto da me sluzi odmah bez problema, dosta mi je zlopacenja sa krsem

S obzirom da si sa tom količinom para pošao na takvu misiju, to ti je kao da ulaziš u gusto zasađeno minsko polje. Možda te uk*nja, a možda i ne :haha:

Kola su jako skupa stvar, i tu nema pogovora.

Danas se puno puno nezaposlenih muškaraca bavi preprodajom kola. Ponuda je velika, u narodu nema para, a oni su se izveštili (naoštrili zube), da ne veruješ. Namazani su bojama iz spektra koji nama nije vidljiv. To je neverovatno koliko dobro poznaju automobile i koliko umeju da zamaskiraju problem i podvale. A tek što su u treningu za slaganje dobre priče. Ti si im idealan plen ako imaš neke parice, a baš se i ne razumeš. Razumem tvoju želju da se rastaneš od krševa (mogu da ti pričam o tome do prekosutra), ali utoliko više moraš da se naoštriš.

Ti se, blago meni, pripremi da jako dugo tražiš kola. Recimo godinu dana. Prati oglase. Izaberi neki filter i aktiviraj notifikacije. Raspituj se kod bliže okoline da l' bi neko prodao svoja kola. Nauči što više o automobilima (npr. ako hoćeš benzinca, šta gledati kod njih itd.). Ja sam svoja trenutna kola tražila godinu dana ravno. Iz drugog puta majstor i ja ubodosmo dobar primerak (i tu smo kidisali jer je bila dobra ponuda pa eto odmah i drugih interesenata sa kaparom).

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...