Jump to content

Razlika generacija


WHISPER_EVE

Recommended Posts

Samo da kazem da se totalno slazem sa svim sto sam prethodno rekao :da: .

 

Nego, kume, gde nalazis ove table keve ti? Ili to radi airbrush ili neki slicni momenat.

 

Znaci, Hendrix SLEPAC - Akkerman CAR. Jasno?!? Ako nije, ne bih da gubim svoje vreme na objasnjenja, kad porastes, kasce ti se samo, sto bi reko 'no nas narod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, Hendrix SLEPAC - Akkerman CAR. Jasno?!? Ako nije, ne bih da gubim svoje vreme na objasnjenja, kad porastes, kasce ti se samo, sto bi reko 'no nas narod.

zanimljivo mi je kako (skoro) da nema tog vrhunskog gitariste koji ne navodi hendriksa kao svog idola (cela g3 ekipa, yngwie, i kompletan krem gitarskog esnafa danasnjice, bla, bla..), dok je akerman idol kome? :) :)

 

dakle, valjda cela ta bratija bolje zna ko je tu superiorniji od koga.

jasno? nije? ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, Hendrix SLEPAC - Akkerman CAR. Jasno?!? Ako nije, ne bih da gubim svoje vreme na objasnjenja, kad porastes, kasce ti se samo, sto bi reko 'no nas narod.

 

 

Naravno čiča samo si ti u pravu, sve mi je jasno.

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo mi je kako

 

Slabo kapiras neke stvari. U Mocartovo vreme, koliko god da je on bio superiorniji lik on nekog putujuceg (minstrel) ili kafanskog muzicara, bio je manje poznat. Bukvalno. Samim tim i manje popularan medju rajom generalno. Jes' ono se spustio u raju u 'Amadeusu', nakratko, sa Carobnom Frulom.

 

Na kraju krajeva, kvalitet, koji je u startu smatran elitizmom jer samo elita i ima pristup mega kvalitetu, pocev od dobra vina, klope, zena itd itd, elem kvalitet 'sidje' u raju. A i raja se konstantno obrazuje, sve je vise 'elite', znaci dobro obrzovanih, dobrostojecih, koji sada mogu da dokuce razliku izmedju tog kafanskog megapopularnog papka koga su obozavali svake Nedelje u kafani kod Lunaparka i nekog genijalnog baje iz Salcburga, zatvorenog medj 4 zida for the most of his life.

 

Tako ce i Akkerman jednog dana sici u raju...sto se tice kvotovanja, ko je sta voleo i cenio, sam Hendrix je uzdizao Akkermana do neba. Jasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj me shvatiti pogrešno Dersu, imam ja respekta i prema tebi i prema Akkermanu ali i prema Hendži dok god ti nemaš arogantan stav bez obzira na svoje godine. Ali ne mogu da razumem da ne shvataš da je Hendrix doživeo 27. godinu hej! Jel tebi to jasno? Akkerman je doživeo starost i razvio se kompletno dok Hendža to nije uspeo. U tom kontekstu je nezahvalno govoriti da je slepac. Mogu sad da pišem referat na temu "Američka propaganda u službi rock muzike" ali ne želim. Želim samo da kažem da on jeste vredan i da je uticao na dosta muzičara. Jel to činjenica? Jeste. Možda je bio slepac za neke druge stvari ali ovde se govori o nasleđu rock muzičara 60tih, 70tih. Sudbina je sudbina znam, akkerman bi postao baja da je otišao u Ameriku tada i postao slavan, ali nije. Da li će ga ljudi ceniti više vremenom? Veeliko možda.. Tehnologija koliko ja znam već dugo napreduje ali tada niej bilo interneta i ljudi su se mnogo teže probijali. Kako je Hendrix uspeo tada? Kako akkerman nije uspeo za sve ove godine to što ovaj jeste? Ako ćemo koja je muzika bolja to je već subjektivno i o tome je nezahvalno govoriti. Eto to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ne mogu da razumem da ne shvataš da je Hendrix doživeo 27. godinu hej! Jel tebi to jasno? Akkerman je doživeo starost i razvio se kompletno dok Hendža to nije uspeo.

... ili nije uspeo da kao neki drugi ostane živ i počne izdavati bezvezne albume, izađe iz mode i tako dalje. Kada je neko jako popularan i u trenutku velike popularnosti zagine ubije se, ubiju ga ili šta već, automatski postaje legenda. Evo sad kad neko pomene Blekmura, kao dobar je on, bio je sjajan u svoje vreme itd. Isto i za Purple. Realno, da se avion u kom su bili Deep Purple srušio sedamdes' i neke, danas bi bilo "Blackmore bog" i "Ko zna šta bi oni sve još snimili i uradili, koliko sjajnih pesama, i ko zna kakav bi tek Blackmore gitarista bio". Znači ne kažem da Hendža nije bio veličina, nego da smrt umetnika na vrhuncu dodatno mitologizira celu stvar i pravi od njega legendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On-topic:

 

Posle J.S.Bach-a, sve je sranje.

 

Partial on-topic:

 

Kume, malo si postao agresivan sa Akermanom.

Fakat da je Хенџа imao "to nešto" ne umanjuje Akermanovu vrednost, niti negira tvoju tvrdnju, štaviše, možda i daje odgovor. A imao je "дет самтинг", to je neoborivo.

Ne govorim o tehnici, niti o stručnim stvarima. Govorim o onome da ljudi i dan danas žele da budu kao on na bini. To nema veze sa mnogim stvarima o čemu se ovde diskutuje. To je nešto drugo.

 

Znam neke bolje ribe od Nikol Kidman, pa ipak ljudi se više lože na Nikol...

 

Apropo Хенџе:

Klepton je jednom prilikom rekao nešto u fazonu kako je Cream pronašao svoj zvuk zahvaljujući Hendriksu.

Nije on baš bio slepac.

 

Kontam da tebe nervira KULT koji je oko njega posle izgrađen više no on sam. Meni tako recimo ide na jaja kult o Kombajnu i Praistorijusu.

Krut Kombajn je bio inventivan i unikatan i jako dobar gitarista. A jeste, kurmoj, sad najbolje da je tako. Ono što ga čini velikim nema nikakve veze sa njegovim sviranjem, nego je klinačka idolatrija imala za nuspojavu njegovo izdizanje u idole i na gitarskom polju. Meni su uspeli da ga malo i zgade...

A i Praistorijus, jebote...

Znaš kume, da je Jaco bio i najbolji fizičar, i košarkaš, i da je i šah znao fenomenalno, i pričao je latinski tečno, i obarao je vikendom u slobodno vreme rekorde u plivanju, vozio je avione, podmornice, automobile i motore, hteo i da se trka ali nisu mu dali, bio je predobar, i svirao je i taping i slep, samo nije hteo javno...

A jesi znao da je i sumerske tablice isklesao Jaco lično end personalno?

ne znaš? Pa ti si ograničeni ljakse! :D

 

...kontam da je i kod tebe ta neka varijanta za Hendriksa.

Ljudi ga obožavaju i idealizuju, pa je vremenom postao i najbolji tehničar, i svašta.

 

Ja sam isto par puta prs'o (i ovde na forumu) pa sam se osr'o i po jazzu i po Jacu, pa sam se kajao posle. Ljudi me skontali pogrešno. Ja ne umanjujem njihovu veličinu u stvarima gde zaista jesu veliki, štaviše VEOMA poštujem to, verovatno i više od nekih "true worshipera", ali mi jako ide na ja'a kad se veličina proširi i van realnog obima. Kontam da i tebe to nervira.

Batali, kume, ne vredi trošiti energiju na to...

Osim evetualne reputacije seronje ništa nećeš dobiti time.

Govorim iz ličnog iskustva.

Complete off-topic:

 

Nego, kume, gde nalazis ove table keve ti? Ili to radi airbrush ili neki slicni momenat.

 

Photoshop, kume.

To je nekada bila ulica Franje Kluza, ali joj ja ovako tepam.

 

Cheerz! :pivopije:

 

Dodatak nakon što sam video nov post kad sam stisn'o "preview":

 

@ Dushan S:

Ubo si jednu jako bitnu stvar o kojoj nismo ni diskutovali do sada...

Dobar post.

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ili nije uspeo da kao neki drugi ostane živ i počne izdavati bezvezne albume, izađe iz mode i tako dalje. Kada je neko jako popularan i u trenutku velike popularnosti zagine ubije se, ubiju ga ili šta već, automatski postaje legenda. Evo sad kad neko pomene Blekmura, kao dobar je on, bio je sjajan u svoje vreme itd. Isto i za Purple. Realno, da se avion u kom su bili Deep Purple srušio sedamdes' i neke, danas bi bilo "Blackmore bog" i "Ko zna šta bi oni sve još snimili i uradili, koliko sjajnih pesama, i ko zna kakav bi tek Blackmore gitarista bio". Znači ne kažem da Hendža nije bio veličina, nego da smrt umetnika na vrhuncu dodatno mitologizira celu stvar i pravi od njega legendu.

 

Ima tu neke istine...no,Blackmore se dosta razvio od 70-tih,tako da govore i sada da je bog.Da umre sutra,ne znam sta bi onda pricali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji da je Hendrix prešao u legendu DELOM zbog toga što je prerano preminuo.

 

Nego hteo bih da se osvrnem na temu... danas je tehnologija nepredovala, okej. To je svima nama jasno. Internet je čudo, a da ne pišem o digitalizaciji svega što postoji. Mogućnosti su neograničene itd.. to sve stoji. Ali fora je što nije sve baš tako sjajno i bajno. Ljudi se sve više stavljaju u službu tehnologije i mislim da tu postoji distinkcija u odnosu na prethodne generacije. LJudi su ranije sve radili po osećaju (na primer) trakama gde nije bilo undo opcije i gledanja u wavove, grafove, spectrume i grafičke EQ-ove. Pa su opet radili neke neverovatne stvari. Kako to da je danas sve mnogo bolje? Uistinu jeste bolje ali ne toliko koliko se možda misli. Dakle da ponovim, nisu ljudi napredovali nego tehnologija, nije kreativnost napredovala nego sposobnost da se brže i lakše dođe do informacija i fleksibilnih sredstava za rad. Dakle kvantitet u velikoj meri nad kvalitetom. LJudi postaju kao palačinke, plitki, zanima ih samo trenutna-površna informacija i idu dalje, nema gubljenja vremena sa proučavanjem nečega. Pojavilo se brdo šunda i đubreta u svim sferama društva i čovečnosti, pa i muzici. Bez obzira što ljudi imaju najsavremenija sredstva za rad to im ne pomaže u stvaranju novog i kvalitetnog rezultata. Ako je muzičar 60tih, 70tih godina snimao dobre stvari, i danas bi snimao isto tako dobre stvari a ne ekstra dobre aranžmane samo zato jer ima cool digitalni softver koji "čini čuda". Nisam prorok pa da govorim šta će biti za neki niz godina, čak štaviše ne znam ni sutra šta će se desiti, ali znam jedno. Čovek je čovek. Imaš pesmu? Imaš. Zapamtićemo je. Nemaš pesmu? Zaboravićemo je. Jebeš software.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ili nije uspeo da kao neki drugi ostane živ i počne izdavati bezvezne albume, izađe iz mode i tako dalje. Kada je neko jako popularan i u trenutku velike popularnosti zagine ubije se, ubiju ga ili šta već, automatski postaje legenda. Evo sad kad neko pomene Blekmura, kao dobar je on, bio je sjajan u svoje vreme itd. Isto i za Purple. Realno, da se avion u kom su bili Deep Purple srušio sedamdes' i neke, danas bi bilo "Blackmore bog" i "Ko zna šta bi oni sve još snimili i uradili, koliko sjajnih pesama, i ko zna kakav bi tek Blackmore gitarista bio". Znači ne kažem da Hendža nije bio veličina, nego da smrt umetnika na vrhuncu dodatno mitologizira celu stvar i pravi od njega legendu.

Tačno tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...