Jump to content

Mortician


WIZARD OF GORE

Recommended Posts

Ne mogu da verujem da je i ova tema obrisana!

 

Ajmo ponovo…..kratak istorijat:

Ovaj bend su osnovali Will Rahmer (bass/vocals) i Matt Sicher (drums) 1989. godine pod imenom Casket, nakon snimanja prve pesme Mortician odlucuju da im to i postane novo ime benda. U to vrme je i John McEntee bio u bendu, a Will je svirao u Incantation. 1991. Roger J. Beaujard dolazi u bned kao stalni gitarista, ubrzo zatim Matt napusta bend zbog problema sa drogom a sledece godine je i preminuo. Zbog nemogucnosti da pronadju novog bubnjara, Will i Roger pocinju da eksperimentisu sa programiranim bubnjem i ostalo je istorija ;) da ne pisem sad sve po redu, otidjite na njihov sajt i procitajte ostatak (ako vas zanima): www.mortician.net

 

Mortician je oduvek bio inspirisan horor is f filmovima, poput Impetigo, cesto su koristili introe iz raznih filmova, muzika je oduvek bila maksimalno primitivna, brutalna i sirova, ali ipak i prepoznatljiva, jos uvek nisam cuo bend koji zvuci poput Morticiana. Ovo ne moze da voli svako :)

 

Diskografija:

House By The Cemetery 1995

Hacked Up For Barbecue 1996

Zombie Apocalypse 1998

Chainsaw Dismemberment 1999

Domain Of Death 2001

The Final Bloodbath Session 2002

Darkest Day Of Horror 2003

Living Dead Split with FLESHGRIND 2004

Zombie Massacre Live 2004

Re-Animated Dead Flesh 2004

 

MORTICIAN

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno je objavljen Tribute to Mortician, 39 bendova je obradilo pesme ovog kultnog benda, neke pesme se ponavljaju ali nema veze. Obrade su uglavnom zanimljive, ponegde su korisceni isti introi a negde malo drugaciji ili ih uopste nema, ali glavna zamerka ide neujednacenom kvalitetu pesama, neki bendovi zvuce fenomenalno i mocno, dok neki zvuce kao da su snimljeni na kasetofonu (sto je najgore imam neke albume bas tih bendova na kojima zvuce odlicno, pa mi ovo bas i nije najjasnije). Uglavnom su tu manje poznati bendovi, ali ima i nesto poznatijih, poput: Corpsefucking Art, Screaming Afterbirth, Ancient Necropsy, XXX Maniak, Lymphatic Phlegm…samo za Mortician fanove ;) ostalima se ovo nece svideti :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mortician...Legenda...

 

Prvi put sam ih cuo sad vec davne 1998 i tu se bese rodila ljubav :)

Nabavio sam house by the cemetery i kad sam cuo odusevio sam se.Shtim na gitarama koji ne postoji :D,distorzija,ritam masina ubija,vokal,introi sve sve sve!Sve vidjeno a tako orginalno i ubitacno.Onda sam krenuo da nabavljam ostale albume.Nabolji album Chainsaw Dismemberment zbog produkcije i atmosfere.Ponosan sam vlasnik nekoliko orginala izmedju ostalog Darkest Day Of Horror tour edition i Duksa Mortician Chainsaw Dismemberment :D (imam i Mortal massacre i Zombie Apocalypse),a imam i ovo sto nisi stavio (ne na orginalu ali imam)

1990-Brutally Mutated [EP] (da da sa kasete)

1990-Demo #1

1990-Mortician & Immolation [split EP]

1993-Mortal massacre

 

Za malo mi je izmakao orginal Mortal massacre 7 (ploca koja je dosta retka),ali jbga zivot je kurva...Sl put cu da ubijem nekoga kad je budem video.

 

Ako neko ima ovo neka javi...

 

http://www.cultmetal.com/view.pl?album_id=3331

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno kako neko moze slusati ovo.Ovo je jedno od najvecih sranja koje sam cuo u zivotu.Buka,buka,buka...to nije muzika.

 

Nema tu sta da ti se objasnjava.Pali sa teme

 

eeee Mortician...kad se samo setim kad sam ih slusala!!!Bilo je dodro-suuper...A brutalni su za medalju,i to zlatnu,i ne bi ih menjala ni pod razno!!! :wub:

 

Hah otkud ti ja yumu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Natasha Ja sam gledao samo jedan spot, i to za pesmu Rabid, ali koliko ja znam clanovi benda nisu uopste ucestvovali u snimanju spota, to su radili neki fanovi, koristili su inserte iz raznih horor filmova (Evil Dead, Braindead i sl.). Ali Necrophagia ima Jim Van Bebbera za rezisera spotova! Pa niko ne moze da se meri sa time! Last Days of John Martin ili Roadkill je remekdelo! Ako neko ima ovaj film placam! I to dobro!

 

@Satan Ja sam pomenuo samo full length izdanja, ali taj split sa Immolation sam pronasao u Serbian league 91 distribuciji (ajd’ neka neko pita sta je ovo :) ) pre nekoliko godina za nekih 30ak evra i naravno nisam kupio :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...