Jump to content

Vaših 5 omiljenih gitarista


.:Thor:.

Recommended Posts

Ajde da ne pomenem nijednog od vec 100 puta izlistanih shredera, svaka cast, svi znamo da jebu keve.

 

Evo jos nekoliko kreativnih ljudi koji meni nesto znace.

 

Vernon Reid

Dennis D`Amour - Piggy

Frank Zappa

Alex Lifeson

David Gilmour

Tom Morrello

Andy Summers

 

 

Edit: Fillex, dakle ne verujem :) kucali smo u isto vreme.

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina ih je pomenuta, pa neću ponavljati.

 

Clapton (sa kraja 60-ih)

Ubijao je on i sredinom '60-ih. Ja kad sam čuo onaj Blues Breakers album sa njim, nije mi bilo svejedno (shvatio sam kako je nastalo "Clapton is God"). Kakva je tu svirka, prelijepo.

 

Pored njega vrijedi spomenuti njegovog nasljednika u Blues Breakers, originalnog gitaristu Fleetwood Mac, najboljeg po riječima B.B. Kinga, Petera Greena. Prelijep i suptilan bluz svirač koji je tradicionalnu osnovu obogatio nekim egzotičnim bojama, a vrijedi ga spomenuti i kao ključnu figuru u nastajanju karijere Carlosa Santane.

 

Vrijedan pomena sljedeći, Richie Kotzen. Od mase neukusnih sekača se izdvojio tako što je uzeo Telekastera i propjevao, a moram priznati da bih bio jako tužan da nije. Glaščina, vrh, pjesme odlične. Samo njega slušam kad idem u jebačinu i vraćam se. Napravio je dosta materijala i za ove masturbatore, legato tehnika veoma opasna.

 

Angus Young, odsvirao je nekih dobrih solaža, napravio dobrih rifova, sve to upakovao u simpatičan imidž, izuzetan je kao pojava, postavka pojačalo + gitara, to je to. U poslednjih 10-ak godina je postao užasno traljav što se sola tiče, ali eto. Kod njega je još zanimljivo što je on malenac (visok 155), pa onda da bi postigao vibrato mora sav da se krene tresti kao epileptičar.

 

Dodaću još pokoju riječ za neke druge, kako mi bude naišlo, a vi bi mogli malo emocija. Ne pričamo o sirevima, pričamo o našim herojima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na iskazanom postovanju druze Dersu, ali ja tim momcima sa liste mogu samo kablove da nosim :) ...ili eventualno da maaalo pripomognem oko namestanja zvuka :);)

 

:pivopije:

 

Brate ti mozes i meni samo kablove da noshis, a ne ovim velicinama! :)

 

Inace, 5 najboljih

1. Pileci - sta reci, kompletan muzicar i gitarosh

2. Mirko i Zec - ne znam koga pre da stavim obojica su vrsni tehnicari i talentovani kompozitori

3. NeSa - opasni shreder, ali sa osecajem za melodiju i neverovatnim blues filingom

4. Marty F - takodje fenomenalan gitarista, imaginacija za desetku

5. Ja - Toliko me boli kurac, a opet do jaja sviram

 

Sharkey je, naravno, van svake kategorije! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ima ih previse da bi nabrojao samo 5 :D

 

najjaci su ovi likovi sto su stavili wylde-a :) :) pa on nije ni medju prvih 2000, seljacina srederska moze samo vodu da nosi svim ostalim, a narocito sto lik drndoshe jedno te isto stalno i misli da je faca i lozi malu decu...

 

takodje ne vidim da je neko nabrojao Ariana Smitha, fenomenalan je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je taj?

Bill Steer - ex-Carcass, Firebird

 

Elem, u dosadašnjem toku priče je zaboravljen još jedan bitan igrač, Tommy Emmanuel. Čovjek radi odličnu stvar u ovoj solo akustična gitara varijanti, vrhunska tehnika, a pored toga je vrhunski zabavljač. Takođe, pjesme su mu prelijepe, prvi put kad sam slušao "Mombasa", malo mi je falilo da se rasplačem. On je i razlog zbog kojeg sumnjam da ću ikad moći posvetiti pažnju klasičnim gitaristima. Ako se pogleda na nekom primitivnom nivou, sam čovjek na sceni sa akustičnom gitarom, a onda stavimo dvojicu, jedan je (klasični) klasičar a drugi je Tommy... Ovaj prvi mi više nikakvog smisla nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf Tommy je mega car...ne mogu da verujem da sam ga zaboravio :no: ...jebala me distorzija :)

 

A da stvar bude jos crnja nabaviJo sam sve od njega pre nekog izvesnog vremena i slusam ga bas intenzivno u poslednje vreme...

 

Onaj CD Tommy Emmanuel & The Australian Philharmonic Orchestra - Classical Gas je...ma nemam reci...u nekoliko navrata sam tako pukao od emocija da su mi bukvalno suze krenule...a to mi se desilo samo 2-3 puta u zivotu...

 

Nikada nisam cuo da se akusticna gitara tako dobro uklopila sa simfonijskim orkestrom :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trey Azagthoth - вансеријски, пејзажни рифови, он једноставно не воли да свира споро и то волим

Abbath - успео је да улије класичне рок форме у екстремни метал а да буде препознатљиво

Joe Satriani - мени његова гитара и прича и пева и приповеда и носи и води

Alex Skolnick - разбио шаблоне у затвореном (метал) друштву, волим његов џез

John Petrucci - нећу да понављам да је готово сам осмислио читаву конструкцију нечега изузетног

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...