Jump to content

Vaših 5 omiljenih gitarista


.:Thor:.

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ovo su mojih 5 najboljih gitarista.......stavio bih jos ali pise 5 sta ces:

1. Dave Murray (jako dobar gitarista svidja mi se jako kako svira......i jos plus je u Maiden-ima ubija stvarno......)

2. Angus Young (100% svira gitaru od kada se rodio....na sceni je zakon....boli glava.....ali je najbolje kada se skine na sceni pa pokazuje svoje misice...LOL a kada ga vidim takvog kazem mu oblaci se i drzi gitaru bre to znas da sviras.....:D)

3. Kirk Hammett (extra gitarista ucenik Joe Satriani-ja i decko stvarno zna....svaka mu cast)

4. Joe Satriani (stvarno odvaljuje gitaru ne volim sto previse solira ali bas previse inace on moze da uradi sa gitarom sta oce.....i ne slusam ga.......ne mogu da ga slusam ali gitarista ubija...svaka mu cast..... Kirk je bio njegov ucenik hehe vidi se od koga je ucio.....)

5. Stevie Ray Vaughan (ne volim bluz moj ga cale obozava..........bas ne volim bluz ali bas.......ali je gitarista boli glava bas ubija...steta sto je poginuo....bas mi je zao....)

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) podsecas me na mene kad sam imao 15 godina... Murray i niko drugi.

 

polako jos si mlad svarices ti Satch-a i shvatiti da je bolji od svih koje si nabrojao bezbroj puta, a Kirk je svirac qrcu i sam Satriani kaze najgori njegov ucenik, i naravno trebalo bi da posluas njegovog najboljeg ucenika cika Vai-a pa da onda vidis sta znaci kad ucenik prestigne ucitelja :) Vai je keva.

 

za SRV-a svaka cast.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) podsecas me na mene kad sam imao 15 godina... Murray i niko drugi.

 

polako jos si mlad svarices ti Satch-a i shvatiti da je bolji od svih koje si nabrojao bezbroj puta, a Kirk je svirac qrcu i sam Satriani kaze najgori njegov ucenik, i naravno trebalo bi da posluas njegovog najboljeg ucenika cika Vai-a pa da onda vidis sta znaci kad ucenik prestigne ucitelja :) Vai je keva.

 

za SRV-a svaka cast.

 

naravno slazem se da je Kirk njegov najgori ucenik i da Vai(poslusao sam njega nista se ti ne brini) stvarno ubija ali isto tako i njegov drugi ucenik koji je isto tako dobar "Yngwie Malmsteen" isto jako dobar (koliko sam ja cuo bio je gitarista Whitesnake-a) njega sam zaboraio ali kao sto sam rekao sve bih rekao nego ovde pise samo 5 a da je 10 bilo bi tu mnogo bolje liste.......

 

Stevie Ray Vaughan - kao sto si ti rekao svaka cast........i tu se slazemo......gledao sam sve o njemu sto je svirao i stvarno ali stvarno zna da ti ne opisujem jer znas sve o njemu........ :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vai mi nije nesto jer samo pici solaze i samo shred i ta chudesa, ali cenim njegov trud i rad koji je ulozhio u instrument... Satriania volem ko lebac zato sto zna da napravi pesmu koja te smiri, a pesme su skoro sve instrumentalne ali kao da imaju rechi, tako ja to gledam :razz:

Kirk... oh Gospode smiluj se :) Salim se, ali o5 mi je sranje kada sam gledao onaj klip kada nije u stanju da odsvira some kind of monster koliko je pijan, nadrogiran, napushen ili shta vec.

Ovo suy moji ukusi i moja misljenja !!!!!

 

Yngwie Malmsteen: just watch !!! http://youtube.com/watch?v=MefjovJJr-0&feature=related

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno slazem se da je Kirk njegov najgori ucenik i da Vai(poslusao sam njega nista se ti ne brini) stvarno ubija ali isto tako i njegov drugi ucenik koji je isto tako dobar "Yngwie Malmsteen" isto jako dobar (koliko sam ja cuo bio je gitarista Whitesnake-a) njega sam zaboraio ali kao sto sam rekao sve bih rekao nego ovde pise samo 5 a da je 10 bilo bi tu mnogo bolje liste.......

 

Stevie Ray Vaughan - kao sto si ti rekao svaka cast........i tu se slazemo......gledao sam sve o njemu sto je svirao i stvarno ali stvarno zna da ti ne opisujem jer znas sve o njemu........ :pivopije:

 

Malmsteen nije Satrianijev ucenik mislio si na Vai-a posto je doticni takodje svirao u Whitesnake-u, a ne Malmsteen.

 

Ma ima mnogo dobrih gitarosa ne treba se ogranicavati samo na cuveni G3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kirk Hamm(am)et :lol:

Dimebag Darrell :lol:

Jerry Cantrell :D

Angus Young :lol:

Daj nemojte da se provaljujete

to moze ĆORAVA Baba daOdsvira

jos ako se uzme da uglavnom

nisu oni smisljali te pesme,

dodajte na spisak slepaca

gitaristu Sex pistolsa (prevod:Kite)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Paul Gilbert

2.Marty Friedman

3.Steve Vai

4.Eric Johnson

5.Al Pitrelli

 

Svasta sam procitao i ok je sve ali svako ima svoj ukus...mislim sta fali jerry cantrell-u...pa nije stvar u tome sto to moze svaka baba odsvirati trebalo je to napraviti,pa sve sa alice in chains je fenomenalno odradio...do savrsenstva svaka stvar (pa ako cemo tako gledati onda moze i sve Clapton-ovo ,pa necete valjda reci da Clapton nije nikakav gitarista)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi se neuiki i nepismeni javljaju

kod takvih tema NAJBOLJI GITARISTA

!!!!!!!!!!!!!!1

PISE NAJBOLJI NE Najomiljeniji

Svih muzickih zanrova ima ukupno

oko 15 najboljih gitarista :muzicar:

na svetu

Nije nijedan bas najbolji

(ali ima 1 najbolji pevac :twisted: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad Satriani napravi nešto kao što je Smells Like Teen Spirit, Nothing Else Matters, Would, Walk itd. mož' da se javi. :evotigana:

 

pa Satriani moze da napravi sa gitarom sta hoce tako da........nemoj tako da pricas............ :wink2:

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i da to zvuči dobro :D

Ajde budite iskreni da li je ikome od vas gitarista palo na pamet da počne da svira gitaru zbog Satriania i Vaia ili možda pre zbog Džoni Štulića, Kurt Kobejna i Kirka i sl.

 

pa pazi mozda nije zbog Satrianija ali zbog Gary Moore-a jeste sigurno... jer sam njega gledao na politici kako svira still got the blues, sa 7-8 godina i od tad sam hteo da sviram gitaru.

A Satch je sigurno u svima nama probudio zelju da "stvarno" krenemo da sviramo a ne drndosemo 2 akorda koja moze moja baba i gitaristi koje si ti naveo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi mozda nije zbog Satrianija ali zbog Gary Moore-a jeste sigurno... jer sam njega gledao na politici kako svira still got the blues, sa 7-8 godina i od tad sam hteo da sviram gitaru.

A Satch je sigurno u svima nama probudio zelju da "stvarno" krenemo da sviramo a ne drndosemo 2 akorda koja moze moja baba i gitaristi koje si ti naveo :)

Potpisujem! A mogu vam reći da njegova svirka nadoknađuje nedostatak kosmatog prekrivača temena :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde budite iskreni da li je ikome od vas gitarista palo na pamet da počne da svira gitaru zbog Satriania i Vaia ili možda pre zbog Džoni Štulića, Kurt Kobejna i Kirka i sl.

Meni je palo na pamet slušajući Dave Gilmoura i Slasha, a delimično baš i Satriania. Vaia nikad nisam preterano voleo.

 

A da sam, ne daj bože, ikada slušao Džonija Štulića, verovatno bih svirao harmoniku ili drombulju.

Edited by Hudini

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...