Jump to content

Vaših 5 omiljenih gitarista


.:Thor:.

Recommended Posts

(Malmsteen narocito) a to zvuci smesno, bolje nek gmaz debeli uzme malo da trci oko zgrade svakako.

 

:bigblue::bigblue::bigblue::bigblue: Moze i oko bloka zgrada. Ma neka i udari o zgradu :udri:

Kao sto napisa onaj iznad, moze se o ovome polemisati do prekosutra, narocito sa ekipom koja "svoje ne da, a tudje pljuje", tj. okoreli tipovi koji se loze na neke drkadzije koje nikad u zivotu nisu sreli, a ni jedan drugi gitaros ne moze da se nadje ni na cijoj listi. Malo se saberite i drkajte na svoje omiljene, a ostale ne slusajte, ako ih bas toliko ne volite...

I evo, bas uz k...c takvim tipovima, pet mojih omiljenih:

 

1. Fabulous Andy G. (The Devil Dogs)

2. Steve Jones (Sex Pistols)

3. Borko Ristic (Paradoks, NS)

4. Slash

5. Angus Young

----------------

6. Billy Gibons

7. Edvard Van Halen

8. Donna R. (The Donnas)

9. Johny Ramone (The Ramones)

10. Fast Eddie Clark (ex. Motorhead)

...

 

A za sve ostale gitariste, ukljucujuci i clanove ovog i ostalih foruma, tj. ljude koji vole svoj instrument i ono sto izlazi iz njega - svaka cast i samo picite

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Fabulous Andy G. (The Devil Dogs)

2. Steve Jones (Sex Pistols)

3. Borko Ristic (Paradoks, NS)

4. Slash

5. Angus Young

----------------

6. Billy Gibons

7. Edvard Van Halen

8. Donna R. (The Donnas)

9. Johny Ramone (The Ramones)

10. Fast Eddie Clark (ex. Motorhead)

 

U,jebote :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možeš i da uzmeš gitaru i sviraš, a ujedno i visiš na forumima. Te dve stvari se ne isključuju, znaš?

 

Dobra konstatacija :da: .

Nisam mislio nista lose,i sam sam rekao da svako ima svog heroja,ali tvoja(Rock City) lista me je posebno iznenadila,imajuci u vidu da nisi klinac(I guess).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i došao do momenta kada gotovo potpuno odsustvo tehničke sposobnosti postaje merilo...

 

(Angus Young)

 

Covek koji svira gitaru MORA da ima NEKU tehniku da bi uopste svirao. Da li je ta tehnika prepoznatljiva sa "VHS skole gitare" ili nije, da li je covek rodjen da ima tanke i dugacke prste, pa vizuelno lepo izgleda kad uhvati vrat gitare ili ima krive prste (kao ja), da li mu se svaki prst vidi sta pristiska ili ne - to je sve relativno. Vazno je ono sto izlazi iz te gitare (pojacala).

Vecina nas je vizuelnog tipa, tj. oslanjamo se na gomilu stvari koje nase oci vide i prenesu mozgu kao dozivljaj. Zato bendovi koji imaju lepe i sjajne gitare, skupu video produkciju i, eventualno, dobre ribe u videu (spotu) imaju dobar prolaz u odnosu na one koji imaju jevtinu video produkciju i losu ideju (pricu) za taj video, bez obzira kakva je audio podloga. Naravno, + marketing.

A sto se tice Angus Young-a, covek ja na 5. mestu moje top liste, pa necu "jako" da ga branim. Sad je lako reci za njega da "nema tehniku" ili sta ti ja znam sta vec, kao sto onaj bucko na You Tube svira Halena malo brze nego sam Halen i misli da je uhvatio boga za muda. Ali trebalo je uzeti gitaru 1975. i 1978. pa odsvirati i snimiti sve te stvari koje su osnova modernog pletenja prstima po gitari. Od tada je proslo 30 godina i red bi bio da ste svi Vi (koji mislite da umete bolje) za to vreme nastrebali sve fazone 1/1.

Rokenrol sam poceo da slusam u VII osnovne i pored Chuck Berry-a, Little Richarda i Ramones-a, lozio sam se na AC/DC, Sex Pistols i Motorhead. I dalje smatram da je Angus Young genije jer je gomilu rythm & blues rifova uspeo da uklopi (ukrade) u svoj fazon sviranja i da osnovnom pentatonikom odsvira SVE na svojim ikada snimljenim stvarima. Ne svidja mi se sto drzi gitaru odmah ispod sisa, ali za sve ostalo skidam mu kapu (i gace). Uostalom, ne mogu da se setim koji je R'N'R bend dosao iz Australije, a da je pegla.

Za mene je mnogo vaznije kako radi ceo bend; bubanj, bas i gitara + vokal. Gitaristi, kao individue, nikada me nisu interesovali. Jednostavno sam naveo tipove koji sviraju gitare u mojim omiljenim bendovima, pa samim tim su mi oni i omiljeni gitaristi.

No, kao sto sam napisao ranije, cast svakome ko se opredelio da uzme instrument u ruke i zasvira :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Vecina nas je vizuelnog tipa, tj. oslanjamo se na gomilu stvari koje nase oci vide i prenesu mozgu kao dozivljaj. Zato bendovi koji imaju lepe i sjajne gitare, skupu video produkciju i, eventualno, dobre ribe u videu (spotu) imaju dobar prolaz u odnosu na one koji imaju jevtinu video produkciju i losu ideju (pricu) za taj video, bez obzira kakva je audio podloga.

 

2. A sto se tice Angus Young-a, covek ja na 5. mestu moje top liste, pa necu "jako" da ga branim. Sad je lako reci za njega da "nema tehniku" ili sta ti ja znam sta vec, kao sto onaj bucko na You Tube svira Halena malo brze nego sam Halen i misli da je uhvatio boga za muda. Ali trebalo je uzeti gitaru 1975. i 1978. pa odsvirati i snimiti sve te stvari koje su osnova modernog pletenja prstima po gitari.

 

3. I dalje smatram da je Angus Young genije jer je gomilu rythm & blues rifova uspeo da uklopi (ukrade) u svoj fazon sviranja i da osnovnom pentatonikom odsvira SVE na svojim ikada snimljenim stvarima.

1. Ovo je dobro rečeno. Uglavnom upravo vizuelnost odlučuje kod toga da li će neko proglasiti gitaristu poput Angusa Younga za najboljeg. Čovek je večito u schoolboy kostimu, skače na sve strane, ima lepu gitaru i to mu dođe to. Čista vizuelnost. Isto tako su se pre desetak godina svi ložili kako je Jonathan Davis (Korn) odličan pevač, a upravo zbog toga što je Korn imao vizuelno upečatljive spotove. Kakav bre pevač, sve je to samo šminka...

 

2. Ja mogu odmah reći da nije nikakav gitarista, i to bez ikakve pretencioznosti i dizanja svojih sopstvenih tehničkih mogućnosti u nebo. Čovek nikad nije otišao dalje od pentatonike, u celoj karijeri nije odsvirao više od 7-8 akorda, a po pesmi nikada nije odsvirao više od 4. Sve stvari su mu na isti kalup, a da ne spominjem solaže na jednoj žici. Pritom moram dodati da je to što je Young odsvirao 1975 i 1978 odsvirao Chuck Berry već krajem pedesetih, tako da je to daleko od osnova modernog sviranja. Mogu da nabrojim bar 10 gitarista koji su krajem šezdesetih zvučali modernije nego Angus Young 1975.

 

3. Ovo je dobro zapažanje, ali ja bih to teško nazvao genijem. Tehnički ograničen, repetitivan, zastareo su epiteti koje bih stavio uz njega u bilo kojoj fazi njegove karijere.

 

Možda misliš da namerno pljujem po Youngu jer mrzim AC/DC, što bi uradila gomila likova na ovom forumu. Ne, to apsolutno nije tačno, jer poprilično volim da čujem AC/DC, i uopšte mi ne smeta da slušam Younga. Jedino sam potpuno realan i uopšte ih ne smatram vrhuncem rokenrola, kao mnogi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ovo je dobro rečeno. Uglavnom upravo vizuelnost odlučuje kod toga da li će neko proglasiti gitaristu poput Angusa Younga za najboljeg. Čovek je večito u schoolboy kostimu, skače na sve strane, ima lepu gitaru i to mu dođe to. Čista vizuelnost. Isto tako su se pre desetak godina svi ložili kako je Jonathan Davis (Korn) odličan pevač, a upravo zbog toga što je Korn imao vizuelno upečatljive spotove. Kakav bre pevač, sve je to samo šminka...

 

2. Ja mogu odmah reći da nije nikakav gitarista, i to bez ikakve pretencioznosti i dizanja svojih sopstvenih tehničkih mogućnosti u nebo. Čovek nikad nije otišao dalje od pentatonike, u celoj karijeri nije odsvirao više od 7-8 akorda, a po pesmi nikada nije odsvirao više od 4. Sve stvari su mu na isti kalup, a da ne spominjem solaže na jednoj žici. Pritom moram dodati da je to što je Young odsvirao 1975 i 1978 odsvirao Chuck Berry već krajem pedesetih, tako da je to daleko od osnova modernog sviranja. Mogu da nabrojim bar 10 gitarista koji su krajem šezdesetih zvučali modernije nego Angus Young 1975.

 

3. Ovo je dobro zapažanje, ali ja bih to teško nazvao genijem. Tehnički ograničen, repetitivan, zastareo su epiteti koje bih stavio uz njega u bilo kojoj fazi njegove karijere.

 

Možda misliš da namerno pljujem po Youngu jer mrzim AC/DC, što bi uradila gomila likova na ovom forumu. Ne, to apsolutno nije tačno, jer poprilično volim da čujem AC/DC, i uopšte mi ne smeta da slušam Younga. Jedino sam potpuno realan i uopšte ih ne smatram vrhuncem rokenrola, kao mnogi.

 

1. Pre nego sto sam video i jedan AC/DC spot, imao sam kod kuce 4 albuma na (u to vreme) kasetama. Drugo: SG se nikako ne moze nazvati gitarom koja pleni okolo. Jedna je od jevtinijih Gibson modela i ni malo mi se ne svidja. Preferiram LP. Narocito, smatram da Angus obucen u "schoolboy kostim" izgleda kao debil koji ima napad epilepsije i "to mu dodje to".

 

2. i 3. Ha-ha! Ali tema je bila "Vasih 5 omiljenih gitarista". Zasto ljudi poput tebe pisu ovakve komentare? Lista je bila MOJIH 5 omiljenih. Nema potrebe raspravljati o ukusima. Ja mogu da ispisem celu stranicu za svakog od navedenih tipova na temu "Zasto bas on?". Postoje izvesni ljudi koji se ne-bezveze zovu "Guitar Hero". Tako su ih prozvali ljudi koji su u toj (muzickoj) industriji mnoooogo duze od nas svih ovde zajedno i oni od toga prave posao i sebi hleb. Angus je jedan od ljudi koji je predstavnik elektricne gitare, svidelo se to tebi ili ne. To sto se njegovo sviranje meni licno svidja, zato sam ga i stavio na listu "Vasih 5 omiljenih gitarista". Zasto se gomila Vas lozi na tipove koji tapiraju kosu, nose helanke, sviraju spicaste gitare, imaju gay vokal, umrli su od heroina ili imaju za zenu poznatu manekenku - ja u to ne ulazim niti pokusavam da Vam napisem "e, ovaj ti je ovakav ili onakav". Ako se tebi svidja, i meni (ni)je dobar!

Sa druge strane, ne mogu ja stalno da branim svoje stavove kao da smo na tribini ili na TV duelu. Slabo sam placen za ovako nesto. Ja tvoj izbor nisam komentarisao, a umem da budem vrlo sarkastican. Nema potrebe za takvim glupiranjem. OK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, nisi ni video moj izbor, tako da možeš samo napamet da komentarišeš.

 

Drugo, nisam komentarisao tvoj izbor, već tehničke sposobnosti i inventivnost Angusa Younga, koga si ti u prethosnom proglasio maltene za najboljeg gitaristu koji je ikada uzeo gitaru u ruke.

 

Poštujem to što se tebi sviđa, ali to ne znači automatski da je on dobar gitarista i nije razlog da se ti lično nađeš uvređen kad ti neko kaže da je loš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, nisi ni video moj izbor, tako da možeš samo napamet da komentarišeš.

 

Drugo, nisam komentarisao tvoj izbor, već tehničke sposobnosti i inventivnost Angusa Younga, koga si ti u prethosnom proglasio maltene za najboljeg gitaristu koji je ikada uzeo gitaru u ruke.

 

Poštujem to što se tebi sviđa, ali to ne znači automatski da je on dobar gitarista i nije razlog da se ti lično nađeš uvređen kad ti neko kaže da je loš.

 

U pravu si. Nisam video tvoj izbor, ali takodje nisam ga ni prokomentarisao. Zato sto me ne interesuje, ali pre svega nemam vremena da prevrcem po celom Forumu.

Drugo: jesi prokomentarisao moj izbor jer se Angus nalazi na mojoj listi, a "quote" si uputio meni.

Najbolji gitarista mi je Fabulous Andy G., a Angus je na 5. mestu, tako da to sto pises i ne pije vodu. Angus jeste postavio neka nacela sviranje el. gitare, svidjalo se to tebi ili ne. Ali vidim da ti je Pink Floyd u avataru i sumnjam da smo na istim talasnim duzinama. Bez obzira sta ja mislim o navedenom bendu, necu nista napisati jer nema potrebe - (opet) ukusi su razliciti.

Uopste se nisam nasao licno uvredjen jer nisi vredjao mene vec si samo napisao da je doticni los. Ja sam pisao kako i zasto on nije los i to je sve.

Takodje sam napisao da nema potrebe za takvim komentarisanjem u nedogled jer treba i drugima pruziti priliku da napisu nesto na ovu temu, a ne da citaju kako se dva tipa prepucavaju oko zakrzljalog Australijanca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam komentarisao tvoj izbor, već tehničke sposobnosti i inventivnost Angusa Younga, koga si ti u prethosnom proglasio maltene za najboljeg gitaristu koji je ikada uzeo gitaru u ruke.

 

ali to ne znači automatski da je on dobar gitarista i nije razlog da se ti lično nađeš uvređen kad ti neko kaže da je loš.

 

Ko moze uopste da kaze da je Angus Young los gitarista? Jos da misli na tehniku? :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neal Schon- Po meni ima najlepse deonice od svih gitarista na planeti. Nije mi se bas nesto svideo na "Live in Las Vegas 2001" al ajde.

 

Paul Quenn- Ima solaze koje nisu teske za sviranje ali tako jebeno se uklapaju uz pesmu i mocno zvuce. Cak kada bi dosao na njegovo mesto da svira lupam...Satriani, Vai, Lukather.. morao bi sustinski isto tako da svira jer druge solaze ne bi bile to.

 

John Sykes- Znaci opet melodicne solaze su u pitanju. Svidja mi se sto je objasnio kako se svira gitara u Thin Lizzy-u bez ikakvih efekata.

 

Gary Moore- Najlepsi zvuk nasvetu(po meni) i najbolja tehnika sviranja.

 

Van Halen- Revolucioner.

 

Znaci na listi nisu neki virtuozi izuzev Van Halena. Meni je dosta vaznija muzika, melodija... nego virtuoznost kod mnogih poznatih.

Edited by Shix

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Angus jeste postavio neka nacela sviranje el. gitare, svidjalo se to tebi ili ne.

 

2. Ali vidim da ti je Pink Floyd u avataru i sumnjam da smo na istim talasnim duzinama.

 

3. Bez obzira sta ja mislim o navedenom bendu, necu nista napisati jer nema potrebe - (opet) ukusi su razliciti.

1. Angus je čista kopija gitarista šezdesetih, tako da ništa novo nije odsvirao, a kamoli postavio nova načela u sviranju gitare, sviđalo se to tebi ili ne. Mada, mogu da zamislim da ti to tvrdiš samo zato što voliš AC/DC.

 

3. Ako je ovo trebalo da znači "pusti seljačinu koja se ne razume u pravi rokenrol" - tu si se zeznuo malčice. I ti imaš motornu testeru na avataru, pa to ne znači da ja smatram da si ti drvoseča.

 

4. Ako nisi pročitao, ja sam već rekao da volim AC/DC, ali to ne znači da smatram Angusa za gitarskog boga. Isto tako tvrdim da je David Gilmour tehnički sasvim osrednji gitarista, ali je, za razliku od Angusa, i sada (sa svoje 62 godine) vrlo svež i inovativan i samim tim u vrhu moje liste.

 

Ti si se bunio protiv ljudi koji navode gitariste iz svojih omiljenih bendova kao najbolje samo zato što vole te bendove - a eto i ti to radiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Stvarno ne znam u cemu je tvoj problem. Pre i posle svega sam napisao da su ukusi razliciti i da nema potrebe da se raspravljamo, narocito oko ljudi koje ne poznajemo. Mene taj Angus uopste ne interesuje, cak sam ti napisao da izgleda kao sizofrenik. Jos se ti nadjes prozvan i stalno nesto napadas, a ja se branim i pravdam. I pokusavam na svaki tvoj komentar da dam duhovit odgovor.

'Ajde se zakaci za nekog drugog, a?

Malopre sam Editovao svoj odgovor (sto ne znaci da nemam nista pametno i duhovito da ti uzvratim) jer sam ukljucio kompjuter i odmah video tvoj "reply" i svasta sam napisao, naravno, ne koristeci ruzne reci vec onako... lepo sam bas napisao... i sve to cu zadrzati za sebe i necu ti nista slati ni na PP, samo da vise napises nesto sto bi imalo smisla (umesto da klikas na "reply"), a u vezi je sa ovom temom.

Ali ako nastavis u istom fazonu, a ne vidim dokle vise, stvarno cu morati i ja da se glupiram i raspisem malo ostrije.

Edited by Rock City

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodo Draga:

 

Tema je "Vaših 5 OMILJENIH gitarista"!

Kojih će pet gitarista neko da odabere, stvar je njegovog ukusa, stilskog opredeljenja... itd, itd. Upravo zbog toga ne treba nikome zamerati na propratnim komentarima vezanim za nekog od "odabranih".

Neko mu je omiljen zbog nečega, zavukao mu se u uho i pod kožu i to je to... ako hoće, može ga proglasiti i za Boga, njegova stvar.

Meni je to OK.

 

OMILJENI je stvar ličnog opredeljenja a NAJBOLJI NE POSTOJI... jer je sve stvar LIČNOG OPREDELJENJA! :pivopije:

 

Drago mi je da mogu da pročitam različita mišljenja i da za neke gitariste (možda) i po prvi put saznam upravo zahvaljujući nečijoj listi. Moguće je da i meni možda neki od tih postanu omiljeni...

 

UŽIVAJTE U ŽIVOTU... POZZ!!! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Jos se ti nadjes prozvan i stalno nesto napadas, a ja se branim i pravdam.

 

2. 'Ajde se zakaci za nekog drugog, a?

 

3. svasta sam napisao, naravno, ne koristeci ruzne reci vec onako...

 

4. stvarno cu morati i ja da se glupiram i raspisem malo ostrije.

1. Vidi ovako - ja sam napadao Angusove tehničke sposobnosti, tako da nije bilo apsolutno nikakve potrebe da ga ti braniš, ali ti si se iz ko zna kog razloga osetio pozvanim da ga braniš i tako je sve počelo, ako se ne sećaš. Ne znam čemu takvo ponašanje, to je izgleda endemično na ovom forumu. Pa ne znam šta da neko kaže za nekog od mojih omiljenih gitarista, zabole me dupe. Ako nije upućeno lično na moj račun (kao što nije bilo upućeno na tvoj), iskuliraću totalno. Ne znam zašto to tebi predstavlja problem.

 

2. To sam upravo ja tebe hteo da zamolim. Otkako si napisao da ti je Angus Young jedan od omiljenih gitarista, gomila likova je prozivala upravo tvoj izbor, nazvavši ga "klinačkim" i kojekakvim drugim imenima. Nisi odgovorio nijednom od tih likova koji su lično tebe podjebavali, nego si našao da se svađaš sa mnom, koji sam od cele te tvoje liste (seti se da reč nisam rekao da prokomentarišem tvoj izbor) samo rekao realnu ocenu tehničkih sposobnosti dotičnog Angusa. Ajde, molim te, ako već nećeš sebe i svoju ličnost da braniš, nemoj da braniš ni nekog tamo zakržljalog Australijanca koji za tebe ne bi dao ni pet para i otkači se već jednom, važi?

 

3. Ne, nego onako, na finjaka, tipa "vidim da ti je u avataru Pink Floyd pa zato smatram da nemam šta da pričam s tobom"... Evo sad ću i ja jednu na finjaka da zavučem - kod Floyda se bar stvari razlikuju jedna od druge.

 

4. Glupiraš se već dovoljno, a ako stvarno smatraš da treba oštrije da braniš Angusa Younga (koga ja "napadam") nego što braniš samog sebe (koga drugi napadaju, bez znaka navoda) - samo izvoli i svaka ti čast. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...