Jump to content

Vaših 5 omiljenih gitarista


.:Thor:.

Recommended Posts

Ђо је тата. Шта ће некоме речи када гитара може да прича?

 

 

Преслушао см их ГОТОВО СВЕ (који свирају електричну и директни су потомци фазона коју су се пробијали у виду фламенко мастурбирања и зезања) али Ђо је непоновљив, једноставно, најбољи гитариста нашег времена.

 

 

Он нити фура брзину и милион нота у секунди попут Хермана Лија, нити форсира само један правац попут добрих 90% гитариста на свету, нити му је циљ да свира и прави песме које звуче ни на шта посебно.

 

http://www.youtube.com/watch?v=0uHcP4aaT7c

 

Шта је Ђо? Ко је Ђо? Нико посебан, само је учио мало Steve Vai-a, Kirk Hammet-a...

 

http://www.youtube.com/watch?v=AbTYs-ajHUk <------------ Moja omiljena pesma od Joe

 

Јое Satriani је виртуоз, а тиме сам рекао готово све.

 

 

 

U can't beat it ;}

 

А овај је ојебао гитару...Vicente Gomez

 

Edited by Onime no Kyo
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malmsteem dobro radi prebacivanje s tehnike na tehniku, gotovo savrseno i on je vise za neku klasicnu varijantu, proverenu, dok su Satriani i Vai ljudi koji eksperimentisu (doduse, Satriani najvise). Vai je vise u fazonu da impresionira publiku, a Malmsteen je odlican kao bilo kakva gitarska podrska i opusteno moze da ima svoj filharmonijski nastup gde ce imati glavno mesto (nesto tipa Mike Oldfield). Inace, dosta su razliciti medjusobno da bi se svrstavali n neku ralnu podelu no mozemo reci da su Petruci i Malmsteen dobri tehnicari i odlicni u brzinama i qrcenju (d prostite na izrazu) dok je Satriani vise okrenut k ekspresiji gitare, k tome kakav utisak osstavlja. Isti shtos furaju i U2, recimo, kojima nije potrebno da masturbiraju zice da bi napravili odlicnu muziku.

 

Elem tu gore u datom jutjub snimku su Satriani, Vai i Malmsteen. :]

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malmsteen

 

Fale ti još četvorica

 

 

 

Преслушао см их ГОТОВО СВЕ

 

Priključi se Heffestovom klubu pokretnih enciklopedija

Edited by M-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сатриани и Ваи БАШ не фурају брзину већ експресију укомбиновану с одличном техником уз апсолутну слободу одабир теме песме, главне мелодије, понављања, додавања одређених нота у зависности од такта, односно ритма - еспериментисање које траје већ добрих тридесет година.

 

 

@M-16. Убиј се Мком.

 

It's funny because people that think of Joe as "speed demon without substance" are ignorant beyond hope and probably haven't heardmore than 5 songs from this master and therefore should not even beallowed to comment. Epic fail guys, because JS is widely regarded asone of the most melodic players in the world. He does demonstrateunique and very exceptional technique, phrasing, and speed but thatonly amounts to fraction of what this man is as a whole. He is amusical genius and a true artist. Literally half his work is melodicand mellow you can fall asleep to. Problem is that his public image isdistorted by snobbery toward virtuosity...

 

 

 

 

А ево мало и Стјуарта Хема

 

Edited by Onime no Kyo
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Malmsteem dobro radi prebacivanje s tehnike na tehniku, gotovo savrseno i on je vise za neku klasicnu varijantu, proverenu, dok su Satriani i Vai ljudi koji eksperimentisu (doduse, Satriani najvise). Vai je vise u fazonu da impresionira publiku, a Malmsteen je odlican kao bilo kakva gitarska podrska i opusteno moze da ima svoj filharmonijski nastup gde ce imati glavno mesto (nesto tipa Mike Oldfield). Inace, dosta su razliciti medjusobno da bi se svrstavali n neku ralnu podelu no mozemo reci da su Petruci i Malmsteen dobri tehnicari i odlicni u brzinama i qrcenju (d prostite na izrazu) dok je Satriani vise okrenut k ekspresiji gitare, k tome kakav utisak osstavlja. Isti shtos furaju i U2, recimo, kojima nije potrebno da masturbiraju zice da bi napravili odlicnu muziku.

 

Elem tu gore u datom jutjub snimku su Satriani, Vai i Malmsteen. :]

 

U2 pravi dobru muziku? Dobar vic sinak!!!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onime no Kyo, zašto pokušavaš svoje mišljenje da predstaviš kao apsolutnu istinu?

 

@Andrija

 

Buckethead je car, ja volim one njegove akustične/ambijentalne albume, baš ovih dana Colma album vrtim nonstop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onime no Kyo, zašto pokušavaš svoje mišljenje da predstaviš kao apsolutnu istinu?

 

 

Пре свега ја ништа не покушавам, ја сам представио Сатрианија у правом светлу и то само делић истог пошто се шире дезинформације о њему од стране људи који су једва чули две-три песме истог (и то с сигурношћу знам). Моје мишљење се базира на годинама искуства када је реч о гитаристима и схватању њиховог свирања, начина свирања, технике свирања као и ЦИЉА свирања. Након Сатрианија имамо Влатка Стефановског па тек онда Стив Ваија (мада је он више познатији млађим генерацијама). Тако да ако ти нешто смета због тога што хвалим једног од највећих виртуоза, када је реч о електричној гитари, жалим твој случај.

 

 

@Хефест : U2 имају одличну музику уз минималан допринос гитаре и максимални допринос изражај (који је људима досадан). Они представљају један од највећих бендова на планети Земљи, за твоју информацију. Могу само да ти се не допадају због твојих личних комплекса. :]

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пре свега ја ништа не покушавам, ја сам представио Сатрианија у правом светлу и то само делић истог пошто се шире дезинформације о њему од стране људи који су једва чули две-три песме истог (и то с сигурношћу знам). Моје мишљење се базира на годинама искуства када је реч о гитаристима и схватању њиховог свирања, начина свирања, технике свирања као и ЦИЉА свирања. Након Сатрианија имамо Влатка Стефановског па тек онда Стив Ваија (мада је он више познатији млађим генерацијама). Тако да ако ти нешто смета због тога што хвалим једног од највећих виртуоза, када је реч о електричној гитари, жалим твој случај.

 

 

 

@Хефест : U2 имају одличну музику уз минималан допринос гитаре и максимални допринос изражај (који је људима досадан). Они представљају један од највећих бендова на планети Земљи, за твоју информацију. Могу само да ти се не допадају због твојих личних комплекса. :]

 

Virtuoznost i tehnika =/= kvalitet. Ne bi se iz tvojih riječi reklo da imaš imalo iskustva, posebno zato što stavljaš Vai-ja na 3. mjesto i to MIŠLJENJE namećeš kao apsolutnu istinu. Satriani je, hm, meni dosadan,doduše malo manje od Vai-ja.

I U2 je meni jedan od najdosadnijih bendova na planeti. To ja mislim, vidiš, ne pokušavam da nametnem to kao apsolutnu istinu.

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega je glupo na ovom forumu reći da je bilo ko od Satrianija čuo samo dve-tri pesme jer sam ja siguran u suprotno, čak štaviše da ovde ne postoji niko ko nije čuo bar 10. A i naravno glupo je predstavljati ga jer sumnjam da na ovaj deo foruma svraća neko ko ne zna ko je Satriani.

 

U2 se ne može uzimati ozbiljno i upotrebljavati u istoj rečenici sa sviranje gitare.

 

 

Na stranu sve to, meni je lično Satriani broj 1 ali ja nisam čuo još brdo gitarista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Michael Romeo

Jeff Loomis

Tom S. Englund

John Petrucci

Yngwie Malmsteen

 

Inace, ovo su mi 5 OMILJENIH gitarista, a ne najboljih... O ukusima ne treba raspravljati, ne postoji najbolji gitarista, vec masa njih... Jedni dobri u ovoj tehnici, drugi u onoj itd...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...