Jump to content

5 najomiljenijih basista


Rile

Recommended Posts

I' bre Vuce...

Shavo iz Sistema ima zanimljivu svirku... A i oni su meni omiljenji, ne znaci da su najbolji, ovakvi i onakvi... Samo su mi ljudi gotivni kao pojave.

 

edit: Mita rulz suprim!

Edited by tier_mfkr

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA samo C2H5OH progovara, ali mi je Rex u svakom bendu nekako bio... propratna pojava. Lik svira bas, ali nije basista. Alkos za medalju. Respekt enorman + pantera. Ali i dalje NE basista.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Triad

 

bez zelje i potrebe za kurchenjem, ali sam odsvirao par bas deonica shto za albume shto za singlove/EP-je

 

Bas - trzalicom svira svaki gitarosh. Ovaj klip to samo pokazuje. Jbg, ne znam da li si i koliko u muzichkim vodama, ali bi i ti ovo odsvirao.

Zaista, nemojte da se ljutite, o Rexu cemo da prichamo kao o basisti Pantere/Downa, ali on nije PRAVI basista koji je doprineo tehnici sviranja tog instrumenta niti popularizaciji istog.

Shto je najsmeshnije, setih se po ovim trackovima Milketa, lika koji je ranije svirao u Hatred-u, a sada svira sa mnom u Dctrld :D

Thrash 'till death :)

 

Ima groove, ali se vidi da nije basista koji svira BAS. Jbg, valjda objasnih svoj stav xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno :pivopije: to stoji da nije pravi basista ali ipak je je odradio svoj posao u Panteri/Down-u i vise nego dobro. Nije on mogao nesto preterano da improvizuje u Panter-i/Down-u. Jeste da bass nije bass kad se svira trzalicom, ali dobro. Meni to licno ne smeta. Ja uglavnom sviram prstima, ali kad zatreba za neke obrade sviram i trzalicom npr. ako je u orginalu odsvirana trzalicom..itd.

Evo zato jedan odlican basista:

http://www.youtube.com/watch?v=YO-PMUtoA_k

Edited by Triad_1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 8 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...