Jump to content

Kalmah


Recommended Posts

Bizarno...nama sve radi kako treba. Kad dođeš kod mene ja ću ti sve pokazati kako ide.

Jeste, ipak se Grob i ja slažemo da je kod Spinefarma najkomplikovanije. Nije običan i-pool, a pesme su u nekom drugom formatu. Tipa svaka pesma ima 80 megabajta.

 

Meni je ovo najbolji Kalmah do sada!

 

E, da zaboravih.

Sloba i ja koristimo istu lozinku, jer nismo znali da treba da bude odvojeno. Tek je sad on počeo da dobija svoje.To je u suštini mnogo pravilije. Mi smo do sad sve pogrešno radili, a da ni znali nismo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@desoit, jel ostatak albuma bolji od bulets are blind, to sam chuo i nije mi neshto posebno dobra pesma, nije ona losha ali nije ni spektakularna.

Pa ajde ovako ukratko da opišm, pošto večeras palim za Mađarsku na Hypocrisy (a full recenzija stiže tek iza nedelje):

meni se sviđa i Bullets are Blind, ali ona je možda i najuobičajeni. Godeye je extra, Rust never sleeps isto, pogotovo 12 Gauge...

Godeye i još neke imaju te epske horove i klavijature koji baš dižu atmosferu. Generalno album je na neki način dosta atmosferičan, ali i agresivan.

Struktura pesama i način komponovanja su jako ozbiljni. Što bi ja rek'o znaju šta rade.

E, sad nekom može da se nešto svidi ili ne, ali za moj ukus je prilično dobro. A, ja volim najviše volim kad je nešto brutalno i melodično u isto vreme, puno snage, ali i emocija odnosno atmosfere. Sve to jeste novi album Kalmaha-i iza ovih mojih reči potpuno stojim.

Inače treba reći, znaju neca i sloba, da ja nisam baš bio neki veliki fan Kalmaha do ovog albuma. Naravno, Black Waltz mi je bio dobar.

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe eto ti si ga vec recenzirao :bigblue:, super super svidja mi se to brutalno i melodichno u isto vreme, naravno black waltz je njihov najbolji album po meni. Ajde donesi nam neke slike ili video sa hypocrisy, you lucky bastard. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslushao album, svakako ce morati ovo josh par puta da se poslusha, ali ovako posle prvog puta solidan album, ali ni blizu black waltzu i swampsongu, dobra stvar shto nema nijedne slabe pesme, sve su dobre pogotovo 12 gauge i sacramentum, mada i ova obrada od thin lizzy nije losha. Sve u svemu dobar album ali moglo je i bolje. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslushao sam album, u sushtini zadovoljan sam, ali cist prosek, samo dobar album, nishta posebno. Upravo zbog toga ovaj bend i nije postigao neki preveliki uspeh i popularnost, jer su im svi albumi slicnog kvaliteta, imaju nekoliko hitova a ovo ostalo prosecno skroz.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni baš lego album. odmah sam i potrčao da uradim sa telcontarom intervju, da bude još zanimljivje ja predhodno nisam ni bio toliko zagrejan za Kalmah ali sad jedva čekam da ih vidim Live! Nekako mi muzika puna energije naročito posle slušanja novog Ihsahna:)on mi je više za jutarnji dremež:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nadam se da se varam ali album mi je nesto mnjh. slusao sam ga jedno 5 puta ali mi nije ni 10% od prethodna 2. I nisam imao zelju da ga slusam vec duze od mesec dana. Probacu opet, ali mi sve deluje kao da su sve to oni lepo uradili i nisu uopste lose pesme, daleko od toga, ali nedostaje taj x faktor i sad mi nesto deluju kao milion drugih bendova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Nisu mogli bolje da me iznenade nego ovim "12 Gauge"-om :rockdevil: Bas sam nekako ocekivao "samo jos jedan Kalmah" album, nesto k'o prosli..kad ovo ispade "samo jos jedan, samo nesto vise bolji, Kalmah album" :] Bodomi bi voleli da imaju ovakav songwriting poslednjih par godina/albuma...a ima tu i nekih arch enemy tipova...barem mene onaj start uvek podseca na ubrzani "Burning Angel", hah. Ali osim toga, pesma sabija! Kako su lepi oni leadovi na pocetku, vrteo sam par puta samo prvih 50 sekundi pesme :] "They Will Return" dobio favourita.

Osim nje, "Rust Never Sleeps", "Bullets Are Blind", "Hook the Monster" :rockdevi: :rockdevil:

 

Bas, bas lepo iznenadjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...