Jump to content

Mortal Sin


Max Butcher

Recommended Posts

Ne znam da li je tema bila ili ne, ali nov album je izasao i zove se Out Of The Darkness. Nabaviti pod obavezno.

 

One of Australia's earliest and most well-known thrash bands, Mortal Sin was tabbed by the British metal magazine Kerrang! as a Next Big Thing, and their debut album, the raw, early Metallica-inspired ``Mayhemic Destruction``, drew critical praise and a worldwide fan base. After a capable follow-up in ``Face Of Despair``, internal strife led to an initial breakup in 1991. Bassist Andy Eftichiou recruited an all-new lineup that eventually produced ``Rebellious Youth``. This drew the ire of the other original members who eventually initiated legal action, and this version of the band also folded. Finally, four of the five original members came back together in 1996, and one member change later released a mini-LP of reworked and re-recorded songs along with a few new tracks. But the personal differences amongst the members arose once again, and by late 1998 the band was once again done. By 2002 the band was back in business.

 

1987 Mayhemic Destruction

1989 Face of Despair

1990 Face Of Mayhem - Live Video

1991 Every Dog Has Its Day

2004 Out Of The Darkness DVD

2007 An Absence Of Faith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта је сад ово ново?

 

Прва два албума и видео су одлични, трећи је сморчина. Ово касније нисам ни слушао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је л'? Хм, то морам да чујем. Ко је сад ту од старе екипе? Из онога што си ставио горе, нисам могао ништа да закључим.

Да не свира можда и Кит Крстин? Очекујем да су ту барем Енди Ефтихиу, Пол Карвана и Мет Маурер.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Evo i ja da se ukljuchim u MS prichu nakon preslushane diskografije..

 

BDH, kao po defaultu za thrash, najbolji njihov, riffmasterski, zarazan u pm, sa chudnim zabavnim feelingom..i sta znam..I like the damn thing! "Lebanon" mi je najbolja MS pesma by far! E sad..manja zamerka moze da se uputi na opening riff naslovne..elem, mene previshe podseca na "Blitzkrieg", jbg...but still, do jaja pesma. "FOD" je sveukupno srachunato slabiji od prvog, ali takodje jak i ima svoje jake pesme "H" , "Terminal Reward" i posebno izdvajam "I Am Immortal" chiji sam refren pevao dok sam ishao na kolok iz ekonomije, i da mi je malo slabija bila koncentracija pevao bi je i na istom...mamu mu kako zarazno :)

 

Svaki pas ima svoj dan...dosadan..a i koliko vidim, samo basista iz prosle postave. Ovaj 'novi' vokal dosadan, plus vrisci uzas. Kao izmeshani najdosadniji delovi Anthraxa i Death Angela. Ah te 90te...

Revolution-ne vredi, a i glup EP, trebalo vishe novih pesama, vokal ovom propada vec ovde..malko hrapaviji nego na ranijim, melodichnost krece da opada.. na prva albuma iskreno, podsetishe me na Xentrix na trenutke, vokal pre sveg, ovde vec krece to da se gubi...

I onda dodjo' do novog...pre svega, vokal horror, melodichnost ode skoro potpuno, hrapavost samo tako. groove jebeno sranje.

 

Dobro, da ne bude da je all bad, dobra je "Tears Of Redemption", uprsko duzini, po riffovima, skoro pa "Lebanon 2", ali sa druge strane ni blizu. Novom Exodusu fali jedna ovakva. Dugachka ali sa smislom. "Rise Or Fall" mi je vishe Pegasus nego Mortal Sin pesma, tako da, iako dobra, totalno se ne uklapa nit u album(jer je dobra) nit u banda(jer nema veze sa njihovom mjuzom). Ali daje notu potrebne melodichnosti ako nista drugo...

 

 

All in all, da preporuchim buducim slushateljima - prva dva i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Па, зашто си онда цитирао мој претходни пост? Само ме то занима. Твој је скроз на месту, али не видим какве везе има са мојим претходним.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, зашто си онда цитирао мој претходни пост? Само ме то занима. Твој је скроз на месту, али не видим какве везе има са мојим претходним.

 

ih tek sad vidim ,greska jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...