Jump to content

Vidimo se u čitulji (1995)


Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jebote, kako sta tu ima da se gleda? pa covece, ti ljudi i taj "lifestyle" su obelezili jedan period u istoriji ove zemlje koji je crnji od WWII(dobro, ne mislim bukvalno naravno). sama cinjenica da su ti ljudi postojali(i postoje) i kako su se oni ponasali je neverovatna. zamisli nekog zapadnjaka da odgleda ovo. ja mislim da ne bi poverovao da je to istina..

kult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je ovo artefakt retardiranosti.

Kakvo je bilo loženje na ovo od strane mojih vršnjaka "dizelaša" kad sam bio 6. razred.

Šta znam, nikad nisam pogledao čitav, sumnjam da bih i sad mogao.

I, što kaže Superius Deus, da pustiš ovo nekom sa zapada... Kakav zapad, ni ja ne bih mogao vjerovati da je sve to istina.

Doduše, ja sam, zapravo, zapad.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ови данашњи клинци све више личе на оне шабане.

Додуше, данашњи клинци су, махом, педери ("метросексуалци") и просечан шабан из 90-их би изгазио 5-орицу истовремено али ...

Све је фолирање, све је само позирање.

Шупље.

Непотребно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Radoomir

 

"Знаћи тврдим, Вождовац је најјаћи!" <<< ovo je chista parodija na nachin zvani Shejtanov ratnik, to nije iz Chitulje.

 

Ali razmishljanje koje je vladalo u glavama tih maloumnika je previshe slichno... :no:

Edited by Nezna en-a-dva-es-o-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

sam film kao film je zakon, sto se tice dokumentarnih filmova. sto se stavlja u pogresan (pozitivan) kontekst, to je problem u mozgovima onih koji jedva cekaju da se 90-te vrate...

Edited by Tony Cash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, taj film bi mogao da ima nastavak sniman u trenutku dok ovo pisem. Koliko vidim, jedino sto se promenilo od onda je "stajling" (sad brbani imaju bar malo vise ukusa za odevanje) i imena glavnih likova. Pogledajte samo face u svim dzipovima, avensisima, bmwovima i recite da to nije to isto. Jedino po cemu se razlikuje vreme iz filma od danasnjeg je u tome sto je vecima starijeg olosa "zanat" ucila napolju i samim tim morala da bude malo veca faca od danasnjeg tatinog sina koji je od istog dobio neka kola, maznuo pistolj zaduzen nekad davno od "sluzbe", natakao krstacu na retrovizor da se slucajno nikad ne kaze da je tatica bio verni radnik te iste "sluzbe" i osvojio svet time sto se zaposlio kod nekog veceg lopova kao security ili otvorio kafic/kladion`cu/menjacnicu. Bice zanimljivo pogledati film, ako isti ikad bude snimljen, o danasnjoj "deci" kojima su heroji Legija, orlovi, skorpioni i ostala gamad. Neizivljena generacija stasava i otud ponovo eskalacije tuca i ubistava, droge ponovo nikad vise (a bilo je prilicno zatisje po tom pitanju). Secam se scene iz filam u kojoj intervjuisu neku klinku od 15ak godina na nekom splavu/folkoteci gde ona govori kako joj nije vazno sta ce biti sutra, vazno je danas, hoce sve. U to vreme je moja generacija, odrasla na punku, lepku i artanima, gledala na takve drolje kao na obican olosh. Sada imamo slucaj da su i "dobra deca" ista takva, nije redak slucaj da je najbolje dete u nekoj gimnaziji nakvarcovna kurvica kojoj je odlazak na Cecin koncert i vidjenje sa deckom koji ima svoj "biznis" highlight zivota.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokumentarac kao dokumentarac je dobro uradjen. cak i za ovo vreme, a ne za tu famoznu '95. godinu u kojoj je radjen...

 

da li ili ne trebamo nesto da krijemo... diskutabilno je...

 

 

 

"masovni treninzi... 1000 i 1000 sklekova, 1000 i 1000 trbusnjaka... tvrdim NEPOBEDIV SAM!!!" :)

 

16422.448998.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kristijan je i slikao, i vajao... razumesh...

 

Uostalom, spoljashnja lepota nekadashnjih opasnih momaka se moze videti i danas u svakoj srpskoj teretani. A mentalitet se ne menja preko noci... zato bih se i slozila sa necropolinim postom. Sve to imamo i dan danas... samo onako sredjeno, da vishe prilichi kvazi-demokratsko-slobodnom drushtvu. Tj. devedesete su navukle fensi-shmensi rukavice. :mrtav:

 

 

.. ako im to treba, da nas dizu na noge i oruzje...

 

edit: Kakvo crno skrivanje... ovo se NE SME sakriti ni od koga... !!!!!

Edited by Nezna en-a-dva-es-o-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

 U to vreme je moja generacija, odrasla na punku, lepku i artanima, gledala na takve drolje kao na obican olosh.

Причај у своје име, мани се тих генерализација - "моја генерација". Моја генерација је на такве као што је "твоја генерација" гледала као на обичан смрдљиви наркомански олош док је на дроље гледала као на спонзорушки олош. Нема ту неке разлике, олош је олош. Лепак и артани, иди обеси се одмах. Јеси радио бронзу? :)

 

 

16422.448998.jpg
Је ли "господин вајар" био херој блокова, па и твој? ПРИЗНАЈ! :) Edited by Аксеанoсилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je: Kako upokojiti vampire prošlosti?

Jasan kritički stav, osuda ratnih zločina, mafija i ubice u zatvoru, zaplena imovine našim lopovima svetskog kalibra i kulturni šok našem ojađenom mentalitetu. Jasna vizija vodi do cilja. Da se nikada više ne ponovi užas devedesetih! :ph34r::da:

Edited by Liquid Diamond

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Liquid

 

Bolji izraz je "kritichka svest", a ne "kritichki stav".

Srbiji je cilj da udje u NATO, toliko o osudi zlochina.

Kad bi potrpali mafiju i ubice u zatvor, ne bi imao ko da vodi drzavu... tj. imao bi, ali "narod nije kompetentan da upravlja drzavom i svojim zivotom..."

Zapleniti imovinu nashim lopovima svetskog kalibra, ne u neoliberalnom kapitalizmu sigurno. Rushi se osnov istog, a to ti nece dozvoliti.

Kulturni shok, kakav?

Edited by Nezna en-a-dva-es-o-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

А шта ово значи?

Које ратне злочине осудити?

Ко их је починио?

 

Svako svoje! Mi trebamo osuditi zločine koje su počinili oni koji su se "borili" na našoj strani, da bi nas "odbranili". Mater im... :no:

Zločina je bilo na svim stranama, ali mi se trebamo suočiti sa sopstvenom prošlošću da nam se prošlost ne bi ponovila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...