Jump to content

Vidimo se u čitulji (1995)


Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Liquid

 

Bolji izraz je "kritichka svest", a ne "kritichki stav".

Srbiji je cilj da udje u NATO, toliko o osudi zlochina.

Kad bi potrpali mafiju i ubice u zatvor, ne bi imao ko da vodi drzavu... tj. imao bi, ali "narod nije kompetentan da upravlja drzavom i svojim zivotom..."

Zapleniti imovinu nashim lopovima svetskog kalibra, ne u neoliberalnom kapitalizmu sigurno. Rushi se osnov istog, a to ti nece dozvoliti.

Kulturni shok, kakav?

Kritički stav logično proizilazi iz kritičke svesti.

Jedini put Srbije je Evropska unija. Što se tiče neoliberalnog kapitalizma, ok nije savršen ali od tog sistema svet ne poznaje drugi sistem koji bolje funkcioniše!

Itekako u ovoj Srbiji ima ljudi koji su sposobni da vode državu, ali ne žele da se laktaju sa maloumnim kretenima pa se drže po strani ili se aktivno bore da nešto promene ali je seljadije i dalje više.

Kakav kulturni šok? Pa jak i odlučan!Bez kompromisa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htela sam da odgovorim svashta... al' nema vajde... Ne mogu ja sama, forumskim putem, protiv b92 mashinerije :) + ovo je tema o dokumentarcu.

 

S toga cu se sloziti sa gavrosaurusom...

 

... i njega su puno puta odneli do taksija. :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Edited by Nezna en-a-dva-es-o-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nežne blabala .

..Htela sam da odgovorim svashta... al' nema vajde... Ne mogu ja sama, forumskim putem, protiv b92 mashinerije + ovo je tema o dokumentarcu.

 

S toga cu se sloziti sa gavrosaurusom...

 

... i njega su puno puta odneli do taksija.

 

 

...Reče fensipozer anarhista. Mamina deca bi da se igrajuu buntovništva.

Ti ćeš da mi doneseš bolji svet bre... reče jedan pametan dečak i savršeno se može primeniti na vašu fensi revolucionarnu ekipu. Pozzz

Edited by SAMSA

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Један судија Фалконе је био убивен са тону динамита", а како је почело на овој теми чини ми се да ће Самса "сломити девијацију носа" овим лажним револуционарима... :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Била је тако лепа увек се сећам ње

Била је тако лепа кад ју је однео дан

Дивна је она била када сам остао сам

И више се нисмо срели јер ју је однео дан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako svoje! Mi trebamo osuditi zločine koje su počinili oni koji su se "borili" na našoj strani, da bi nas "odbranili". Mater im... :no:

Zločina je bilo na svim stranama, ali mi se trebamo suočiti sa sopstvenom prošlošću da nam se prošlost ne bi ponovila.

 

 

 

jel tako mislis od djetinjstva, ili to otkako si krenula na fakultet? :lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

inace, jel moze negdje da se pogleda/skine ovaj film?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Еееее, господа бизМисмени нису знали да ће назив бити такав. Требало је да се зове другачије, али су га променили јер је гомила "глумаца" убиВена током снимања и монтаже.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Причај у своје име, мани се тих генерализација - "моја генерација". Моја генерација је на такве као што је "твоја генерација" гледала као на обичан смрдљиви наркомански олош док је на дроље гледала као на спонзорушки олош. Нема ту неке разлике, олош је олош. Лепак и артани, иди обеси се одмах. Јеси радио бронзу? :)

Је ли "господин вајар" био херој блокова, па и твој? ПРИЗНАЈ! :)

 

Ne govorim u svoje ime posto nisam nikad bio clan "duvackog bronzanog orkestra". Medjutim, ja ljude koji nisu mogli da podnesu realnost zivota u toj deceniji ne osudjujem, imam potpuno razumevanje za njih. Vecima "smrdljivog narkomanskog olosa" tog doba sada je vec stasala i radi nesto korisno u zivotu. Sta mislis, koliko ima mladih profesora, ekonomista, pravnika etc. koji i dalje puse travu i bar jednom nedeljno se odvale od alkohola? Ja ih poznajem gomilu, tj. poznajem (i druzim se sa) mnogo vise takvih likova nego ucaurenih konzervi kojima je glavni cilj u zivotu da ispune ocekivanja svojih (licemernih) roditelja...

 

Back on topic, dokle god postoji to nekriticko sagledavanje sveta, po kojem smo "mi" good guys, dokle god se svako sranje koje se desava "nama" ili negira ili opravdava, nece biti progresa ka necemu pozitivnom u ovom drustvu, snimanje nastavka ovog (odlicnog) filma moze da traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Била је тако лепа увек се сећам ње

Била је тако лепа кад ју је однео дан

Дивна је она била када сам остао сам

И више се нисмо срели јер ју је однео дан

 

e Dragane,Dragane...

laka ti zemlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, odgledah sve..

 

 

fala jutubu..

 

 

 

 

glavudza mi se sad raspada od svega.. mislim, nije da se ove stvari ne znaju, ali ovako kad cujes direktno iz usta krimosa, ovo je strahota..

 

jel bijase Igor Spasov onaj sto je radio Crnu Hroniku?

 

 

inace, kad tacno je sniman ovaj dokumentarac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...