Jump to content

Frenk Herbert


Recommended Posts

Да, и тако то... Човек који је написао једно од најкапиталнијих дела СФ књижевности. Јес' да га је много одужио, али ништа није досадно за читање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaista neverovatno kako neko moze da napise serijal koji zajedno ima 3000 stranica, i da ni u jednom slovu ne bude dosadan.Skoro sam nabavio i jos neke njegove knjige, nevezane sa serijalom o pescanoj planeti, takodje odlican SF.

A na ovom sajmu knjiga sam uzeo "Kucu Atreida", prequel koji su radili njegov sin i kum ako se ne varam, takodje odlican, jedva cekam da objave ostatke ti prequela kod nas, mada vec imaju da se kupe u Platou, ali su to izdanja na engleskom, i to papreno skupa...

 

Ajde bre ljudi, nije valjda da samo Bosko i ja citamo Herberta???

Edited by Jabba the Hutt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Изгледа. ја сам то узео да читам у гимназији на препоруку ортака. нисам имао појма да у школској библиотеци имају његове књиге, и то "Поларисова" издања, првих шест књига, закључно са "Децом Аракиса".

Ја их не поседујем и зезнуо сам се што нисма купио комплет на последњем сајму књига, али ћу то исправити на следећем сигурно.

Оно издато пре 2 године (прве три књиге у једној) нисам хтео да узмем намерно зато што су на насловној страни ставили пешчаног црва који изгледа као млохав курац. А ова прошлогодишња издања су ме скроз збунила, не знам уопште шта је оно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdavac Alnaris prodaje sve knjige iz dininog serijala u tri toma, prvi "Dina" i "Mesija", drugi "Deca Arakisa" i "Bozanski Imperator" i treca "Jeretici" i "Kapitol", nisam mogao da izdrzim da ih ne kupim, jako lepi omoti, a i cena za kupovinu sva tri je prava sica, 1300(pojedinacno su po 500).Jel si cuo da su izbacili knjigu Hunters of Dune, nastavak Kapitola, napisao ga je njegov sin, uz pomoc onoga sto mu je Herbert pricao kako je zeleo da zavrsi pricu i njegovih dnevnika, procitao sam neke odlicne kritike na netu, tako da to jurim da nadjemIzdavac Alnaris prodaje sve knjige iz dininog serijala u tri toma, prvi "Dina" i "Mesija", drugi "Deca Arakisa" i "Bozanski Imperator" i treca "Jeretici" i "Kapitol", nisam mogao da izdrzim da ih ne kupim, jako lepi omoti, a i cena za kupovinu sva tri je prava sica, 1300(pojedinacno su po 500), mada su mi stara "Polarisova" izdanja draza, iako neke koje imam nisu bas u citljivom stanju.Jel si cuo da su izbacili knjigu Hunters of Dune, nastavak Kapitola, napisao ga je njegov sin, uz pomoc onoga sto mu je Herbert pricao kako je zeleo da zavrsi pricu i njegovih dnevnika, procitao sam neke odlicne kritike na netu, tako da to jurim da nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисма чуо, али знам да је Френков син радио на неким новим издањима, као што је и Толкин јуниор заслужан за сређивање и издавање "Силмарилиона" и "Недовршених прича".

Значи то су та нова Алнаријева издања. Ништа, онда ћу их сигузрно узети. само, мрзим што у последње време већину тих реиздања пакују по 3 и више књига у једну, па испадне предебело и некако одбија...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, veoma talentovan pisac i neverovatno zarazne knjige.

Filmovi rađeni po njima i nisu toliko loši kako to već znaju da budu ekranizovane knjige, ali ipak sam više privžena pisanoj reči :lol:

 

Definitvno jedan od najboljih pisaca za mene :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како и не бити привржен књизи? Филм "Дина" је требао да буде три пута дужи да буде рађен као трилогија, као и књига. Ја волим тај филм, али је радња невероватно скарабуџена да стане у тих 2 сата или колико већ траје. Замислите како би изгледало направити трилогију са ОНОМ глумачком екипом и Линчом као режисером!

Ове новије екранизације ми се уопште не свиђају. Сценарији су добри, али су глумци никакви!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cuo sam price da postoji uncut verzija Lincove Dine, koja traje izmedju 3 i 4 sata, ali na nju ne nabasah.

Pazi do trenutka dok Pol i Dzesika ne zaglave u pustinji posle one borbe sa Harkonenima u orniu film je totalno veran knjizi i radnja se odvija pravom brzinom, sve posle toga je zbrzano i povrsno.

I da, wtf je trebalo da znaci ono Polovo obucavanje Fremena u filmu? Mislim na one pistolje koje pucaju kanalisanjem energije glasa ili tako nesto, znate na sta mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зар није он имао нацрте за то оружје и у књизи? Не могу сада да се сетим, давно сам је читао.

 

За филм знам, убрзан је пре свега период побуне фремена, када су нападали конвоје и уништавали копаче. А ни код борбе са Харконенима није речено шта се десило са Данканом, док је у књизи то лепо надугачко описано... што је у крајњој линији битно, с обзиром да је касније његов клон имао врло важну улогу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se ja secam, ne to oruzje "na glas" ne postoji u knjizi.

 

inace, juce sam video kompletan opus dine (osim ovih novih delova) izdeljen u tri debele knjige po 850din, sto je odlicna cena. :da: nazalost, vec imam neke delove od drugog izdavaca, pa bi doslo do preklapanja, jedino sto moze da me izvadi je ako postoji solo "mesija" da se kupi, onda bih nakrpio sve bez duplikata. pa, ako je neko negde video "mesiju" kao zasebnu knjigu, bio bih zahvalan za tu informaciju...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes da je ovo malo odstupanje od teme ali me bas zanima da li je neko slusao Soundtrack ili se bar seca muzike iz igre "Emperor Battle For Dune" prve 3D RTS strategije od cuvene izdavacke kuce Westwood? ...ne moz' mnogo bolje od onoga :da: ...posebno kada su u pitanju Harkoneni...najbolji moguci industrial metal :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mozda moze da se ripuje muzika iz te igre (ili je to vec neko uradio)?

nisam cuo.. poslednji put kad mi se svidela muzika iz neke igre je prince of persia "sands of time". kao neki orijentalni-inustrial metal (u pozadini idu rammstein rifovi a preko toga s vemena na vreme neki orijentalni momenat). :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel gledao neko dine hallmarka (ili scifi kanala??)

loshe su ali mogu proci kad te mrzi da citas

jel to onaj serijal gde se pojavljuje i suzan sarandon, dva puta po tri epizode (dina, mesija i deca dine)?

ako jeste - meni je to 100 puta bolje od lincove verzije.

 

inace, sredinom 70-ih je propao ogroman projekat filma dina. nazalost. razna zanimljiva imena su bila u igri, pocev od dalija koji je trebalo da se pojavi, preko orson velsa, pa do toga da bi za dizajn bio zaduzen giger licno. itd.. to cudo je trebalo da traje oko 10 sati.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух, то би било до јаја. Без 10 сати ништа-

 

Иначе, није уопште укусно поредити те две Дине, јер је прва направљена 1984, а ова друга пре пар година. Наравно да ће са свим овим визуелним ефектима изгледати боље, али уопште нема духа и некако је уштогљено.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta ja znam, meni nije ustogljeno. svidja mi se kako su se snasli glumici koji su igrali leta II i aliju, i taj neki njihov odnos je bas kao u knjizi. i scenografija mi se extra svidja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам, мени се оно није претерано дојмило.

 

У оригиналној верзији су ми најбољи били они навигатори. Како је оно добро урађено, са устима које изгледају као минџе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavihja josh an sajma zadnjeg prvu knjigu od tih Alnarijevih reizdanja, medjutim, opazivsi njenu golemost, zbog skole i sranja, nisam planirao pre raspusta da je chitra, i evo uze' pre nek' dan i danas sam zavrsio sa chitanjem prve knjige, "Dina" jel'te, i sta reci, svidja mi se a lot! Jedino sto me malo smara, a sto se puno provlaci kroz knjigu su ona stalna "He is the chosen one!", "Is he the chosen one!?" i ti fazoni..samo zamenite chosen one sa Kvizah Haderah, Muad'dib..i kako vec jos nazivaju Pola..jedina zamerka, other than that, exxtra knjiga. Lynchov film takodje mora da se odgleda : )

 

E sad..vidim da dalje ima josh 5 knjiga, jednu vec sutra cu da pochnem da chitam(Mesaja) jer mi je u ovoj prvoj hronici..ali pitam koliko vredi ostalih 4? Vredi li nabavljanja, ili je samo bezazleno razvlachenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad..vidim da dalje ima josh 5 knjiga, jednu vec sutra cu da pochnem da chitam(Mesaja) jer mi je u ovoj prvoj hronici..ali pitam koliko vredi ostalih 4? Vredi li nabavljanja, ili je samo bezazleno razvlachenje..

ne slusaj ove tr00 ljubitelje :) jer "deca dine", a boga mi i "jeretici dine" su isto vrh. malo pocinje da muti tamo pred kraj, kod kapitola, ali ja tu ne bih menjao nista. :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...