Jump to content

Mgła


Goxy

Recommended Posts

Svi albumi do sad su izašli i na kaseti. Prevarim se ponekad pa kupim poneku kasetu, ali to uglavnom kada je to jedino izdanje, kao Peste Noire - Lorraine Rehearsal ili Svartsyn - Skinning The Lambs. U poslednje vreme svi su se naložili na ploče, a što se mene tiče CD je zakon, pa neka priča ko šta hoće. Ako ništa drugo, ne moram da ustajem da menjam stranu.

 

Dešava li se još nekome da neki CD prestane da radi bez nekog posebnog razloga? Baš sam pre neko veče hteo da pustim Swallowed, radio je pre dva-tri meseca bez problema, a sad ga ne čita ni CD player ni laptop, a CD nema ni najmanju ogrebotinu.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

ploče jesu lepe, ali su glomazne, nepraktične, treba ih okretati... CD keva

 

 

znam da ima sve na kasetama, ali mi je to i dalje bandwagon

kasete Groza i Presence su izbačene 2012. godine, značajno posle objavljivanja na diskovima

verovatno je i sa ostalim izdanjima pre 2012. ista stvar, nisam proveravao

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dešava li se još nekome da neki CD prestane da radi bez nekog posebnog razloga? Baš sam pre neko veče hteo da pustim Swallowed, radio je pre dva-tri meseca bez problema, a sad ga ne čita ni CD player ni laptop, a CD nema ni najmanju ogrebotinu.

 

Ako je rezanac u pitanju sve je moguće, meni neki rade već dvadesetak god, ali većina je odavno prsla, dešavalo se i meni da prestane da radi i posle samo par puštanja.

 

Što se originala tiče, hvala bogu-Satani, nisam imao problema, svi rade kao juče kupljeni na svim uredjajima (diskmen, cd-plejer, komp), najstariji su mi Master of Puppets i Black, kupljeni 97. i dalje rade bez ikakvih problema. Jedino mi se dešavalo, srećom jako retko, da polovni original štuca na par mesta, zato uglavnom izbegavam kupovinu istih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma original diskovi. CD player mi ne čita najbolje, ali uglavnom sve radi na laptopu, osim 2-3 komada kojima pojma nemam šta je, skroz su očuvani.

 

Takođe sam primetio da diskovi koji su izašli pre 20 i više godina na CD playeru (JVC) rade savršeno, dok za mnogo novijih diskova molim boga da se učitaju, često ih pustim iz desetog pokušaja. E sad, možda je i do lasera, ali problem je u 99% slučajeva sa diskovima koji su izašli u skorije vreme (Thy Darkened Shade oba, prvi Nile reizdanje iz 2015 itd.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma original diskovi. CD player mi ne čita najbolje, ali uglavnom sve radi na laptopu, osim 2-3 komada kojima pojma nemam šta je, skroz su očuvani.

 

Takođe sam primetio da diskovi koji su izašli pre 20 i više godina na CD playeru (JVC) rade savršeno, dok za mnogo novijih diskova molim boga da se učitaju, često ih pustim iz desetog pokušaja. E sad, možda je i do lasera, ali problem je u 99% slučajeva sa diskovima koji su izašli u skorije vreme (Thy Darkened Shade oba, prvi Nile reizdanje iz 2015 itd.)

 

Mislim da je u tvom slučaju do plejera, ja nemam problema ni sa novim ni sa starim, mada neka izdanja naših bendova, koja su originali (navodno) mi ne rade.

 

Ako bi se oslanjao na mp3, ne znam koja je onda poenta nabavke originala, čak ih retko puštam na kompu, jer mi ni to nema baš neke poente, kupujem originale isključivo da bi ih slušao preko cd-plejera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

The two years following release of "Exercises in futility" have been intense in live activity. Apart an one off performance scheduled for December 2017 in Warsaw/Poland, we have temporarily put this aspect of Mgła on hold in order to focus on studio work.

We will return to live activity once new material has been released.

 

Zpw2d5R.gif

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...