Jump to content

2007.11.17. *SKC, Beograd* Helloween & Gamma Ray


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

HELLOWEEN

Intros:

AC/DC - For Those About To Rock We Salute You

Walls Of Jericho

Crack The Riddle

1. Halloween

2. Sole Survivor

3. March Of Time

4. As Long As I Fall

5. Eagle Fly Free

6. Paint A New World

7. A Tale That Wasn't Right

8. Drum Solo (feat. Smoke On The Water & puppet show)

9. The Bells Of The 7 Hells

10. We Burn

11. King For A 1000 Years

12. Dr. Stein

Encore 1:

13 . Medley - Perfect Gentleman Pt.1 / I Can / Where The Rain Grows / If I Could Fly / Perfect Gentleman Pt.2 / Power / Keeper Of The Seven Keys

Encore 2 - with Gamma Ray (without Henjo):

14. Future World

15. I Want Out

Outro: Falling To Pieces

 

GAMMA RAY

Intro: Welcome

1. Heaven Can Wait

2. New World Order

3. Land Of The Free

4. Fight

5. Into The Storm

6. Real World

7. Rebellion In Dreamland

8. Heavy Metal Universe

9. The Silence

10. Ride The Sky

11. Valley Of The Kings

Encore:

12. Send Me A Sign

__________________

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=2...mp;sectionId=41

 

HEVI ĐAVOLIJE

 

„Helovin" večeras u SKC-u predstavlja nov album „Gambling with the Devil", basista Markus za Press najavljuje spektakl

 

PONOVO MLADI... Pauer-metal velikani iz Nemačke

 

Sutra će beogradski Studentski kulturni centar biti poprište velikog pauer-metal nastupa. „Helovin" i „Gama rej", dva velika nemačka imena sa zajedničkom istorijom, održaće spektakularni dvostruki koncert na kome će obe grupe predstaviti retrospektivu svoje karijere. „Helovin" će predstaviti i najnovije izdanje „Gambling with the Devil", koje je publika veoma dobro primila.

 

Markus Groskof, basista i jedan od dva člana iz originalne postave „Helovina", ekskluzivno za Press odgovara na pitanje kako je grupa preživela period kada je hevi-metal, za razliku od današnje popularnosti, bio pomalo „aut".

 

- Sačuvalo nas je to što smo napravili veliki broj dobrih pesama kojih se ljudi sećaju i žele ponovo da ih čuju. I nisam siguran da su devedesete bile baš tako strašne za pauer-metal, zato što je, na kraju krajeva, čuveni „crni album" „Metalike" izdat 1991. godine. Nisam ni veliki ljubitelj kategorizacija, kao što su podele na pauer, spid, treš metal. Na kraju, uvek se, zapravo, radi o lošoj i dobroj muzici - kaže Markus.

 

Kritičari kažu da je album „Gambling with the Devil" jedno od najboljih metal izdanja ove godine. Šta je sledeće u vašoj agendi?

 

- Nastavićemo s veoma ambicioznom svetskom turnejom, u čiju je produkciju uloženo puno napora i čijim smo rezultatima zasad više nego zadovoljni. Kada za to dođe vreme, sešćemo u studio i posvetiti se radu na novim pesmama. Kao što kažu, posao kao obično.

 

Gde vidite sebe u godinama koje dolaze? Bend zvuči energično kao i uvek, ali, da li ste se, posle toliko godina nastupanja, umorili od metala?

 

- Ni u ludilu! Zašto bismo? Poslednje dve-tri godine za „Helovin" znače ponovno rođenje, osećamo se budno, dobro i spremno za još mnoge godine rada.

 

Izuzetno blisko sarađujete s grupom „Gama rej", čiji je frontmen Kai Hansen bivši član „Helovina". Da li su tačne glasine da razmišljate o pravljenju superbenda, koji bi činili članovi obe grupe?

 

- Nisam siguran da bi takva odluka bila potpuno probitačna. „Helovin" je u izuzetno dobroj formi, a Kai iza sebe ima odličan bend. Zasad nam je veoma dobro ovako - svaka grupa ima svoju priču, ali se na sceni prirodno prožimamo.

 

Šta srpski fanovi mogu da očekuju od predstojeće svirke?

 

- Srpski fanovi mogu da se nadaju zaista gigantskom koncertu, s nekoliko novih pesama, ali i mnogo veoma poznatih numera.

N. Kostić

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam dva benda koja mnogo volim i srecan sam. jebiga, nije da zakeram, al zvuk je mogao da bude i bolji. liste su bile jako dobre, jedino je drum solo bio predug. i steta sto sa novog nisu svirali final fortune i heaven tells no lies, recimo mesto onih koje su svirali. vrhunac je onaj kraj gr/h zajedno, al dodje mi zao Cimermana, izvisi covek. e, da i medley je bio vrhunski.

 

hvala svima koji ste me gurali, vraticu vam prvom prilikom :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cert je bio odlichan, nemam nijednu zamerku!!! Javeci vrhunac mi je bio I Want Out, mada bi verovatno bio i Future World da nisam pola pesme gledao kroy kameru od fona! Ne znam dal su izlazili posle al sam zurio tako da i da su izlazili ne bih mogao da uzmem autogram od Kaia ili bilo koga, a sto se tiche trzalice ako je neko uhvatio neka se javi jer cu da mu jebem mater! Ja sam je prvi uzeo!!!! :) Nego odkud si ti pre koncerta, pogodio tachnu set listu?????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

konc je bio ludnica, ko je bio pričaće, ko nije plakaće :evotigana:

iskreno, čuo sam mozda najviše deset pesama ove dve grupe, tako da sam na konc otišao da ih okusim iz prve ruke i :rockdevil::rockdevil:

by the way slike ću izbaciti sutra, sad idem pravo na džonjanje :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au kakav koncert.

Ovo je stvarno bio vrh.

Choveche kako ti ljudi josh imaju snage,pogotovo Kai.

Publika je stvarno bila verna,a i bendovi prema publici.

Kosti su mi smrskane ali vredelo je. :mrgreen:

Jeva ostadoh na nogama.

 

I da,hehe,imam Gamma Ray trzalicu. :mhihi:

 

@Prince:Jeste li na kraju nashli onu trzalicu shto vam je ispala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUH! I to se desilo, Helloween i GR na jednom mestu, nesto sto sam stavljao u kategoriju sna dugi niz godina, ali cuda se desavaju.

Iako sam usao na MS ekipom i mogao da idem na balkon, resio sam se za najiskreniji put – prvi jebeni red. Gore cu ici kad budem bio veoma ograniceno pokretan, za sada – metal lust!

GAMMA RAY – Kai je bog, kratko i jasno. Koliko taj covek isijava pozitivne energije, pa to nije normalno, jos i jebeni otac power metala, ali i ostali su legende ciste bre! Odmah u glavu Heaven Can wait, i setlista vrh, meni u prvom redu bio super zvuk, vama pozadi verovatno losije, jebiga...

Ovde samo da uputim jedan hejt obezbedjenju retardiranom, Henjo baca trzalicu koja mi se odbija od ruke i pada na zemlju, i majmun je ladno uzima i stavlja sebi u dzep, ej! Koji ce to njemu kurac?!? Ali Henjo to primetio i dao mi jednu direkt u ruku, kult!

Imate gore setlistu, highlight... jebiga, Rebellion. Suze. Ko moze da ostane miran na ono, svaka cast. For all eternity... Samo sto je isekoshe, jebesh mu mater? Ali posle udjose u HM Universe, gde je glas u kurac otisao. I na LotF je bilo zajebano, bogami. Ste videli Kaija kako je zabagovao sto je masa ljudi cula novi album? Ne zna on gde je dosao, hehe. E kada sam vec kod novog, Real World – koja hitcina, bem ti lebac, uzivo jos veca bomba.

Ma sta ja drvim vise kurcu – GAMMA RAY! Jebanje mamice, kao sto sam i ocekivao. Samo mnogo mi kratko bilo u kurac, prolete... Set lista, nikad ne moze biti perfect pa sta da se radi, ali Man on a mission i Beyond the black hole...Moraju se vrnuti.

Jebote bog, i da je samo ovo bilo, bilo bi perfektno, ali eto nama omiljenih bundevara.

H A L L O W E E N U Z I V O ! ! ! I da je na ovom ostalo, dosta. Top 10 metal pesama ikad. Andi iznenadjujuce dobar uzivo!!! Njega sam se plasio, kakav ce biti, ali em sto je dobar frontmen, em sto ga otpeva, svaka mu se dala. Polse Sole Survivor, uspomene, jebem ti joj, ali posle... March of Time. E da mi je neko reko da cu ovo da cujem uzivo pre 2 dana, pljunuo bih mu u facu, ali eto. Vrh kult bozanski! Eagle, suze.Zamalo nisam pao u nesvest, nestalo mi vazduha jebote, gura masa, ja pevam, mlatim glavudzom, jedna od pesama mog zivota, mora se ispostovati, jebes mu mater, sanjao sam o momentu tom godinama. I pesme sa novog bas superiska uzivo, dobro je sto su ih sveli na razumnu meru. 3 komada – dosta, rode! Na Tale je zadat, mislim, poslednji udarac mom bednom glasu. We Burn. Jebote!!!! King dodje kao dragoceni odmor, ali mi bas leze uzivo. Ali Dr Stein, VRH! Kako volim tu pesmu! Okle vadih ja atome snage, ne znam.

Medley do jajaca, poseban poljubac im saljem za I Can, koja me bas seca na bombardovanje 99, hehe, mrski agresori.

I istorijski momenat Future+I want out, jebes mi sve, ono je bilo vrh vrhova, bas za kraj, koje je ono blagostanje bilo, mislio sam da cu se usrati od srece.

I to je to. Gardijani su bili perfektni, ali videlo se nocas ko je tata. Jebiga. Nije mi naj zbog Kinga, ali u top 5 ikad opusteno. Evo sad sam buljio u zid nekih sat vremena, sluh i glas u kurcu. Mislim da necu zaspati nocas. Vidi se da je i koment konfuzan ali i ja sam.

Sreca je beskrajna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

SetListe identicne od sinoc iz Budimpeste.

Atmosfera sjajna u prednjem delu, ali stvarno ne znam sta je radila gomila ljudi pozadi posto sam jedno vreme stajao tamo sa ortakom, nisu znali rec od Helloweena, a nose Helloween majice to mi nikako ne ide u glavu. Sta ti mladji fanovi slusaju i da li uopste slusaju, stariji fanovi su pokidali po sad vec obicaju, 80ih i 90ih je bilo nezamislivo da fanovi od 16-20ih godina stoje pozadi i bledo blenu ne progovarajuci i pitajuci se sta se koji qrac desava.

SKC ocekivano ispunjen ali ne i potpuno krcat do poslednjeg mesta (nezamislivo ali dobro), mozda su i organizatori uslisili molbe pa ostavili tako. Gamma Ray, zbog koga sam ponajvise isao, sjajno isprasio i dalje ne mogu da verujem da sam ih gledao uzivo, poginuo sam u prvim redovima, svaka cast. Helloween jako dobar mada se veoma osetilo odsustvo kompletne produkcije za ovu turneju. Zajednicki kraj Helloweena i GammaRaya dozivljaj za ceo zivot !!!

Edited by KAKTUSCAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko, bilo je sve što sam se nadao da će da bude, i što se tiče setliste i samog izvođenja. Ok, drum solo jeste bio malo duži, ali ga je odradio do yaya.

GR je svirao nešto manje od sat vremena (nisam siguran), ali je helloween totalno RASTURIO.

Uh, toliko za danas, idem da spavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice setliste za oba benda extra je, mozda bih ubacila jos par na Hellowen medju kojima bi bile vec one koje sam stavila, kao i dobro poznata kultna Hey Lord,a meni jedna od favoritnih :D

 

Koncert kao koncert mogao je bolji da bude - mozda? :D

Kako oni prave koncerte, ovo mu dodje ko tezga, al dobro gledajuci komunikaciju i toplotu nastupa - matorci imaju shmek koji je potreban. Te ne mogu da pricam da je lose bilo.

 

Ozvucenje lose, vokal slabo pojacan u odnosu na bubanj koji je prshtao, pa dzitre pa vokal.

 

Gamma Rayev klavijaturista se nije ni video u onom coskicu - pitala sam se kad ce zavesa pojesti :):D

 

Sve u svemu ljudi moji - jedno veliko SUPER!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поновићу и овде... Каи Хансен звезда вечери. Како неко може да не воли онаквог човека?

Potpuno se slazem, Kai je ljudina.

Slikao sam se sa njim posle koncerta.

Niko ne moze da podigne publiku kao Dickinson i Kai!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio prvi red...nije bio perfektan zvuk, bilo stoke...ali KAI, ali KAI BRE!!!! I sta sad? Sta...sutra da uchim? A u kurac...evo slusham novi album na originalu koji uzeh koji je svrshina ziva kako izgleda..i koji nekako prezive guzvu. Kai!!! Znachi kako mi je sporo proslo ovih zadnjih 20tak sati pred koncert ne mogu da opishem...a tek chekanje ispred...znachi, bio sam miran, brojao u sebi, ali spreman da iskochim iz koze...jumpy kol'ko oces. KAIIII!!!!!!! I zauzeh neko ok mesto u masi...kad krece intro leba ti...pa kad krece da ulazi Zimmermann...pa ekipa...pa KAIIII!!!! KAIII!!! KAAAAAAAAAAAAAAAIIIIIIIIII!!!!!! VIDEH KAI HANSENA UZIVO BRE!!! I nasmejan...i peva i jebe keve..i svira...i jebe bre sve redom. Vi, mi, ja, ti, oni gore na balkonu, ni do kolena tom choveku. JEDAN JE KAI!!! Zvuk na Raysima mogao da bude bolji...ali kad sam chuo Rebellion...znachi skopljene ochi, ruke u vis, i dranje grla....meeeelting on the eaaaastern shore.....jebeno najbolja power pesma....jedino mi zao sto isekli opet onaj fantazija drugi deo, ali dobro...Seeeend mi a sign...how about that? Real world sa novog, kako poludeh tu, kraljevskog li refrena majko....KAIIII!!!!! A bre...sta sam hteo....Dan je pokazao ko je tata u poweru, ne trebaju mu fancy drum soloi...Henjo lik uvek nasmejan, uklapa se u bend u atmosferu kol'ko oces...Dirk sas svojim manowar imidzom al isto kul dete...ali K A I. KAI je bio ispred mene, pevao je....svirao..jebao keve. Am I dreaming?

 

Uh...i nekako preziveh to...i nekako pokushavam da se sastavim...ali kurac, krece novo tabanje po chulima, nervima i ganglijama..iskreno ona pauza prodje k'o za minut..GASI svetla, pada LOTFII(da ustupi mesto, realno, boljem albumu, ali gorem coveru)...i onda trube...THE trube..pa razreshi zagonetku..i ono..logika - Kill It, chak i oko mene se par likova dralo to...kad ono ni levo ni desno, ni gore ni dole, nego odma', bez chekanja, odma' u centar, odma' ubadaju sa pesmom koju napisao K A I!!! KAI! BRE! Ok...iskreno, BLISKA, ali bliska trka koja je pesma bolja RiD ili Halloween..obe imaju svoj shmek..i obe napisao, ko? KAI! ALI H A L L O W E E N ! ! ! PA BRAVO MOMCI DA VAM JE SVAKA ZLATNA!!!! Kad krenuo onaj creepy horror intro krenuo sam da vristim i da vristim, i da se derem kao majmun kao da mi neko gori jaja sa plinom, u glavi mi "chuvaj glas za lirice bem te", ali jok, dobro onda krenula thrasherica....kad smo vec kod toga, vrat pochinjem da "osecam" polako...bilo headbanga za mene dosta, uglavnom kad nisam pevao ili pratio soloe svojom "gitarom".... KAI..HALLOWEEN!!! I meni vec nije dobro...ne dobro nikako... pa onda jedna od najboljih Andi era pesama..SOOOOOOLEEEE SURVIIIIIIVOR..on a kill withooooout alllleeeeeert....i onda, i onda, josh jedna majstorija, OPET KAI! I pesma koju nisam mislio da ce ikad vishe da sviraju, ali stvarno, nikad...znachi, IZNENADJENJE VECHERI, IZNENADJENJE veka...znachi kad je krenuo "March Of Time" onaj intro...ja kao...aha do jaja...pa onaj ludi riff....ja sam vec ono A?!...pa kad krenulo pevanje, i derem se i derem se..i tek kad se zavrsila pesma shvatio sam, MARCH OF TIME, KAI BRE!!!! Ko jos pishe ovakve? Niko!!! KAI! Ali opet, momci iz helloweena, alal ve kurac!! Znachi, odavno ovoliko pesama sa Keepera nije svirano..dr.stein i eagle su standardi, zakoni neprelazni...znao tad weiki da napishe koju dobru..a kad smo vec kod toga - "A Tale that wasn't right"...suze, finalni bol, prejebenost, ziva jebenost...do jaja "Silence", ali realno, balada vecheri, jebiga. Jedan je Keeper. JOSH "JEDNIJI" JE KAI! UBERTATA! Novi album, kad nisu krenuli na startu sas Kill It, i bolje sto nisu posle..to je pesma samo za otvaranje iskreno..ali one tri su extra! ALAIF do jaja uzivo, Bells prijatno iznenadjenje, mlogo, ali mlogo dobra...ovako je nisam ni kuci pevao....ali "Paint A New World" - najbolja Helloween pesma na zadnja 3 albuma, i u Deris eri medju 5 jachih. Sigurno, FANTAZIJA! KAI!!!!!! Drum solo prijao da se odmorim, a i kul solo bio iskreno...malo mu trul ipak zvuk na oni bubnjevi al ajde, zabavio masu lik dok se odmori Andi...King znam samo refren i neke delove, pa sam tu vishe bangao i skakao...i onda svrshanje za kraj..pre svega - WE BURN! E iz kog li su to naftalina izvukli, nikad mi nece bitno jasno... A kad smo vec kod naftalina, Helloween prvi put u karijeri(chini mi se, trenutno sam 90% siguran) odradio medley, ali kakav! Perfect G intro - Mogu ja - Gde raste kisha - Da mogu da letim - Perfect G perverzija - Power(sve vishe i vishe volem ovu pesmu) - i onda Keeeepeeeer! Steta sto samo ovaj deo ali dobro..sve u svemu, nabacili su 6 monster pesama u medley i napravili chudo! Odlichno! Znachi samo izlecu jedna za drugom, jedna za drugom...strashno..i onda pauzica opet i izlece ON! KAI! KAI BRE!!! I pevao je...i odsvirao je dve najlegendarnije (mrzim ovaj izraz) stvari...Future jebeni world!!!!! Ko ono vecheras nije pevao ne pripada ne samo vecheras nije pripadao tamo, nego nesto nije u redu sa njim, zalutale dushe...i onda one gore nadrealne dushe, na chelu sa KAIem, odsvirashe I WANT OUT. Chekaj...I WANT OUT! Dakle...oni jesu svirali I Want out....jesu...jesu...celu...i KAi pevao? Kai je pevao jebote...i odradili one shmekerske leadove i soloe djuture...I WANT OUT. A ko je napisao taj classic? Bravo mali, KAI!!!!! KAIIII!!!!!!!!! I kraj...zagrlih Starbrejkera prvo, i pevah Fallen to Pieces sto pichila sa zvuchnika, pa onda redom koga poznajem...i onda smirivanje...chekaj malo..ajde....actually josh uvek se smirujem...i okupao se i sve...i steze grlo, vrat jebe....i sve ostalo je nebitno, jer - KAI! Zasto? Kai. Zbog chega? Kai. Jel moze? Kai. the answer. The to je to motherfuckers!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...