Jump to content

Random BM diskusija [If You're a False, Don't Entry]


Zen

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
3 hours ago, Сале said:

Крајње субјективан доживљај најбољих албума. И што баш 13?

Kategorija je "najboljih 13 bm albuma tržnih centara širom Sjedinjenih Država."

I 2000. je valjda poslednja godina 20. veka, baš zbog Midian nisu morali da je uključe. XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

41 minutes ago, Miilos said:

Ja pola ove liste nisam ni čuo, a kao slušam black metal. Nemam nešto ni u planu.


isto i ovde haha

Forgotten Tomb, Xasthur, Wolves in the Throne Room, Islanđani, Negura, Enslaved, pa čak i Nachtmystium - no thanks

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji BM albumi iz 21. veka gde je osim Flesh Cathedral najnovije izdanje iz 2006. :haha: Baš su u toku.

Problem sa ovakvim listama je što često završe kao spisak najuticajnijih albuma pre nego najkvalitetnijih. Npr. ne kapiram kako je nekom SMRC bolji album od Paracletus, a da se smatra ozbiljnim DSO fanom. Nekako je toliko kvalitetnije i veličanstvenije predstavljena ta vizija na Paracletusu, SMRC je ipak malo teenage iz te perspektive.

Isto i za Nachtmystium, ako oni imaju suštinski klasik od albuma, onda je to sigurno Assassins pre nego Instinct: Decay. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, oʞɾoƃ said:

 

Problem sa ovakvim listama je što često završe kao spisak najuticajnijih albuma pre nego najkvalitetnijih. Npr. ne kapiram kako je nekom SMRC bolji album od Paracletus, a da se smatra ozbiljnim DSO fanom. Nekako je toliko kvalitetnije i veličanstvenije predstavljena ta vizija na Paracletusu, SMRC je ipak malo teenage iz te perspektive.

Verovatno da je Paracletus objektivno kvalitetniji od SMRC, ali je to toliko tanka nijansa da meni više zavisi od raspoloženja nego od objektivnog kvaliteta. Jeste tehnički teži, progresivniji, čistije isproduciran, ali SMRC po kvalitetu same muzike ne zaostaje... 

Kontam da su ovde stavili SMRC jer je otvorio tu novu bm eru (koja možda kao što Miilos kaže počinje od Funeral Mist - Salvation), i kao, uticajniji je... S tim što ja mislim da je na kraju Paracletus uticajniji u kontekstu modernog ekstremnog metala od SMRC koji je više epitaf na završetku ere klasičnog "second wave" bma (čiji je na kraju krajeva orthodox bm i revival) i demonstracija toga koliko je moguće biti inovativan, slojevit i smislen, a da ostane 100.00% black metal (što su i drugi orthodox bm pokušali u principu) za razliku od  inovativnih bm klasika tamo od '95. do početka 00ih koji su se svojim inovacijama udaljavali od standardnog black metala.

Lista u svakom slučaju bezveze al' hvala joj što me poterala da razmislim u ovom pravcu... Svakako je bez 2-3 DsO albuma svaka lista neozbiljna, a i krajnje je tinejdž nazvati SMRC tinejdž albumom. 😄

Možda se nekom bolje dopadnu vokali, produkcija, atmosfera, pa i rifovi na nekom drugom albumu sličnog fazona kao SMRC, medju tom ortodoksnom ekipom ili šire, ali ništa od toga što sam čuo bukvalno ne boksuje u istoj kategoriji sa SMRC muzički, ako znate nešto tog nivoa, rad sam da slušam, valja da se odmori od SMRC...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...